Krunjaci kukuruza, koji su najbolji za jedno dobro domacinstvo????

Zoran0230 je napisao(la):
Cukaneca.ja imam 2,2kw a 2840 o/min.Može li taj da se iskoristi.imam još jedan samo ne znam podatke.

Može! Za to služe remenice. Vidim prenos ide preko dva klinasta remana.
:ppozdrav:
 
Zoran0230 je napisao(la):
Cukaneca.ja imam 2,2kw a 2840 o/min.Može li taj da se iskoristi.imam još jedan samo ne znam podatke.

Moze se to lako srediti, samo nek ti neko napravi malu redukciju 1/2. Osovinica, na njoj lezaj, na taj lezaj nabijes remenice (velika i mala, izjedna se mogu napraviti na strugu, samo dimenzije treba izračunati), sve to zavariš negdje na zgodno mjesto. Remen ide sa male remenice (sa motora) na veliku remenicu na tom dodatku, a sa male remenice na dodatku ide na remenicu na krunjaču. Mozes i ovako kao na slici, da ti se remenice i osovinica izrade u komadu, a da ih ugradiš u lezaj sa kučištem kakvi se mogui svugdje kupiti. Sad sam ovo nacrtao, tako sam ja na elevatoru napravio redukciju sa 2840o/min.

of137b.jpg
 
Velika zajebancija a da li se isplati? I meni treba motor jer sam ovaj skinuo sa pužnog transportera za žito. Cena po kojoj mogu kod mene da nadjem trofazni, 1,5kw, 1500obrt motor se kreće od 40 do 60e. Mislim da je to ok. a cene su takve jer ti motori nemaju široku primenu, tj. slaba je potražnja za njima.
 
Vrati se nazad i pogledaj slike, na srednjoj se vidi gde izlazi zrno.Nema elevator ali ja planiram da ga ugradim. Mislim za 250e se i ne moze očekivati nešto posebno, zar ne?
 
Može broj na pp.?
Koliki mu je kapacitet?
Ovaj sa sajma je oko 73000 ima elevator za džakiranje i nastavak za elevator da može u prikolicu
lepo izgleda cena je sa motorom.
 
Moram i ja da se uključim u raspravu, jer vidim da postoji zainteresovanost za krunjač sa slike. Te slike sam ja napravio i namerno sam slikao reklamu sa cenom i karakteristikama, a što se tiče elevatora za okrunjeni kukuruz koji transportuje u prikolicu, on se dobija kao nastavak onog sa slike i ulazi u cenu od 73 000 dinara. Te pojedinosti sam saznao u razgovoru sa predstavnicom "Lifama" na štandu.

Ta cena mi se čini jako povoljna i krunjač mi se svideo na prvi pogled, pošto sam imao krunjač BPS, za takve rashodovane traže koliko košta ovaj nov.

Još mi se svidelo rešenje elevatora za zrno, jer je izbegnut onaj dugačak kaiš koji se lomi i ukršta i zna da pravi probleme.
 
Jasno mi je znači da je ipak bolje uzimati fabričke krunjače da ne bude cicija plaća dvaput
 
Meni nije problem zato što prilično dobro koristim aparat za varenje, fiberku i bušilicu :ppozdrav:
 
Ma u principu je ok. Staviću slike kad stignem i telefon sam obećao nekome al moram da odem kod proizvodjača po broj jer ga nemam a na tu stranu grada retko idem.
 
Najbolji su se u poslednjih par godina pokazali krunjaci Megametal Hrvatska po uzoru na Cakovacke nekadasnje sa veoma pristupacnom cenom i dobrim kvalitetom. 3 t/h je kapacitet i ne lomi cunke uopste nego ispadaju celi lepi :D. Imate sve na sajtu www.ferocoop.com koji je glavni uvoznik i distributer kod nas. Pozdrav
 
cukaneca je napisao(la):
Ma u principu je ok. Staviću slike kad stignem i telefon sam obećao nekome al moram da odem kod proizvodjača po broj jer ga nemam a na tu stranu grada retko idem.

Pozdrav druze!!!
Kako radi masina, jesi li zadovoljan, ima li koja slika?
Ako proizvodjac ima jos koji javi mi u pp, mozda se ja pridruzim vama i kupim koji!!! :ppozdrav: ::svaka cast::
 
здраво свима

готов је home made круњач кукуруза
sada cu prikazati kako sam ja uradio krunjac kukuruza
dosta sam se potrudio oko ovo izlaganje a i hteo sam da vam prikazam ovo
radio sam po slikama koji sam slikao na jedan plac koji prodaje poljo masine ,a stroj koji sam slikao je bio lifam
imam ovaki al nemogu vise s njim



pa sam resio da uradim neki koji nece da me kosta a da vrsi posao za jedno domacinstvo ,pa sam poceo deo po deo sakupajuci delove tamo vamo

rodjak mi je dao ta cev(od dva dela ) i osovinice na koje sam zavario kruzni pleh i uradio baraban
a kajisnicu sam nasao u otpad gvozdja za 1 euro

ovo su delovi iz starog gvozdenog kreveta ,a ja sam iskoristio za moju masinu


ovo je resetka koju sam zavario od 10 mm rebrasta sipka za beton (nemaju maznu sipku)




sad je to spojeno





lezista mi je dao rodjak ,u kome treba da upasem lagere (dao mi je te kocke,na koji sam zavario drugi deo da se moze strafiti



sada je sklopjeno i zavareni su zubi koji krune kukuruz (mozete me pitati kako su i koliko ih ima zuba)







ovo je finalna verzija mog krunjaca ,dodan je motor kog sam vec imao 1,5 kw na njega je ugragena kajisnica iz ves masine isto kao na baraban krunjaca koji ima kajisnica iz ves masine ,ofarbano sa pistolj za farbanje koji dobija vazduh iz kompresor mog tafea 42 di (imao sam plavu uljanu i sivu nitro farbu ,izmesao i dobio ovu boju)

danas sam ga isprobao kako radi i mogu da vam kazem da sve pesimiste koji sam imao dok sam radio ovu masinu su bili sretni ,ovaj stroj me je kostao 30 eura i to znaci da sam stedio na sve

ja sam prezadavoljan kako ona radi i kojom brzinom ,sada vise ne mora da vrtim rukom
pozdrav
 
Nazad
Vrh