Krunjači kukuruza Čakovec

ja sam kompletan nosac napravio drugi sa ovakvim lezajevima, ono original je vec davno raspao pa predhodni vlasnik nesto budzio, to nisam hteo da ostavim...ide slika ako uspem:
fnykp0027.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
 
Ja sam resio problem u originalna kucista ubacio lezajeve 6304 umesto samopodesivih.Danas poceo remont skinut elevator za zrno izvadjena sita spirala na remontu i ide sve novo.
steve73 hvala na slici.

---------- Poruka napisana 09-07-12 u 15:24 ---------- Prethodna poruka je 04-07-12 at 22:00 ----------

Evo slike kako je tekao remont ali posto jos nije gotovo ostalo je jos da se ubace sita i biksne bice slike i kada bude sve gotovo_Ovako je to bilo....
dsc00002eu.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
dsc00003fq.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
dsc00001g.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
dsc00006cc.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
dsc00005pk.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
dsc00004hrp.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
dsc00007us.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
dsc00010ll.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
dsc00012qx.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
dsc00013dv.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
 
Bukur!

Trebao si me pitati kako sam zadovoljan sa sitom od rupica, pa NE bas, nesto hoce da se zagusi na nekih 4-5 vagona...imam u planu neku drugu ali samo za sledeci sezon: ide ovako ispod korpe obican lim (bez ikakvog otvora), pa posle "renda za tikve" (drugacije neznam da objasnim) i na kraju ide ovakav perforirani lim od 15 mm :sta:

p.s. inace majstorski sredjeno !!!!
 
bukur
Jesi li ti imao ta sita kad si ga kupio novog ili si ih menjao dali hoce na njima da se hvata kosa i koliko su ti milimetara rupe na sitima? :ppozdrav:

user-offline.png
Nisam imao ta sita,imao sam ona zicana grif ili kako ko vec to zove ovo sam sada stavio na ona original je hteo da mi nahvata svilu e sada se nadam da to nece biti problem.

---------- Poruka napisana u 16:46 ---------- Prethodna poruka je at 16:45 ----------

bukur
Jesi li ti imao ta sita kad si ga kupio novog ili si ih menjao dali hoce na njima da se hvata kosa i koliko su ti milimetara rupe na sitima? :ppozdrav:

user-offline.png
Ja sam mislio da si zadovoljan pa sam i ja tako namestio a sa cime hoce da se zagusi?Ja sam stavio rupe od 16 mm
 
e zorane svaka cast majstorski si to odradio...samo mi se nesvidjaju sita...bolja je grifovana zica..ja a malom krunjacu imam ta sita pa sam imamo problema nemaju propusnu moc i oce da gusi svila..inace dobro si uradio..svaka cast cim stignem da ubacim video ubacicu od mog cakoveca..
 
nisi zaboravljen ali me zeza foto aparat zato se nisam javljao, sutra krunim nesto po 25 din pa cu staviti video i slike. Problem sa sitom je sledece na svakih 4-5 vagona treba da se izvadi i ocisti jer ima dosta komadica od sapurike recimo nekih pola dzakova og vestaka( sa fi 15 mm). To je jedina mana nista drugo, sa 16mm rupama imaces vise komadica sapurike u krunjenom kukuruzu to meni smeta, ali ako u tvom kraju to nije problem onda je ok.
Mozda kod tebe neci biti toliki lom sapurike jer imas vise lopatica i vise ti ulaze klipovi pralelno sa bubnjom, nego kod mene sa 12 lopatica, probas pa ces videti. Ja na mom krunjacu do sledece sezone nista ne diram samo ovako pici dalje! pozdrav....:osmeh:
 


Uploaded with ImageShack.us .


Uploaded with ImageShack.us evo konacno i slike mog cakovca...sace i video..
Uploaded with ImageShack.us

---------- Poruka napisana u 19:22 ---------- Prethodna poruka je at 19:14 ----------

http://youtu.be/E3zqHRFR6VE evo i video

---------- Poruka napisana u 19:26 ---------- Prethodna poruka je at 19:22 ----------

---------- Poruka napisana u 19:30 ---------- Prethodna poruka je at 19:26 ----------

zorane aj ako si ofarbao cakovca stavi slike da ga vidimo kakav je...poz.. :)
 
Dobro je Milose radi CAKOVEC kao blesav.Ofarbao sam ga slikacu ga cim krenem negde da krunim da ga izvucem i supe.
 
Nisam ga jos probao kod nas niko nece da kruni kukuruz dok nevide stace biti od novog.
 
Jel ima neko k10 krunjac?

---------- Poruka napisana 15-08-12 u 21:49 ---------- Prethodna poruka je 14-08-12 at 13:47 ----------

krunjac-016.jpg
[/IMG]
krunjac-017.jpg
[/IMG]
krunjac-018.jpg
[/IMG]
Evo ga moj mali čakovec kk10 ako neko nesto zna o njemu kapacitet itd neka napise posto ja neznam nista
 
Eva kako je radio Cakovec kod mene....sorry za los snimak ja bojeg telefona nemam:haha:
 
Prijatelji imam krunjac Cakovec,starija verzija ,mali krunjac .Ne mogu da nadjem tockove za njega.Ne bih punu gumu vec normalne gume sa felnom.Ako neko zna gde ima ili adresu neka mi napise.Hvala unapred
 
Nazad
Vrh