Krunjači kukuruza Čakovec

na kardan okruni zmajevku za 16min..rekord..:) naravno dok curi iz cardaka..
 
Milose jel si doneo krunjac kuci? Kada ce biti neka slika ili video zapis sa krunjenja?
 
evo danas sam ga doneo kuci..evo treba da krunim u cetvrtak..ima malih prepravki pa bice i slika i video zapis..
 
na kardan okruni zmajevku za 16min..rekord..:) naravno dok curi iz cardaka..

nema sanse! da si napisao 36 min to je ok. Jedino ako sapurike tovaris sa elevatorom na gomilu ...ali to nije posao jer moraces jos jednom raditi sa njim.

fnykp0021.jpg
[/IMG]

fnykp0023.jpg
[/IMG]
 
Poslednja izmena:
16 min je okrunjena zmajevka 8 tona...sapurike su isle levatorom u prikolicu.....steve daj jos neke slike..curi dobro ovde..jel imas zavesice koje dodju izmedju sita da nepada djubre...?
 
Produzi tu ruku sto drma sita na ekscentru i neces morati da pipkas sapurine mali ti je hod sita i teraj na kardan imaces duplo veci kapacitet.Ja sam juce okrunio 5 vagona od 8 sati ujutru di pola jedan sa pauzama i tri puta sam se premestao ali pogon preko traktora.

---------- Poruka napisana u 22:17 ---------- Prethodna poruka je at 22:13 ----------

I naravno dodaj te lopatice na elevatoru sto nosi klipove do doba imaces sasvim drugaciju masinu


---------- Poruka napisana u 22:18 ---------- Prethodna poruka je at 22:17 ----------



---------- Poruka napisana u 22:23 ---------- Prethodna poruka je at 22:18 ----------

Evo jednog snimka sa krunjenja kukuruza koji nije ljusten u jesen


---------- Poruka napisana u 22:25 ---------- Prethodna poruka je at 22:23 ----------

 
snimak sam postavio zbog tebe da se zahvalim za savete sto si mi dao, lopate su od davno vec u planu ali vremena puno nemam, ovaj stoji kod sapurine samo zato jer nije imao pametnija posla i on mi je bio radnik a Kum u zutoj majici (koji mase) samo je gledao kako elevatori nose sapurike.

Pominjas stalno "pogon na traktor" to je ok...ali vidis sa slike predhodne da jedino na ovom mestu bi mogao traktor da stane u mom dvoristu i mozda na jos jedna vrata i ostalo nista.

mi smo juce u 7.20 krenuli do 12.00 i okrunili 38.6 t skoro cetiri vagona stim, da su me cekali sa praznim prikolicama i doruckovali min. sat vremena......Ja sam prezadovoljan :osmeh: :osmeh: :osmeh:
 
To je zadovoljavajuce kod nas je svugde u selu ambar konstruisan po CAKOVCU i svugde stanem bez problema,ako radis samo svoje onda je to ok,ali za usluge je malo problem posto nemaju svi trofaznu struju,reci mi kako on krece odjednom pod punim obrtajima kada ga ukljucis u sruju ili imas neko kvacilo.
 
@steve73 Svaka cast za masinu! Nisam mogao da verujem da ima toliki kapacitet...ali sad kad sam video kako curi jasno mi je :) Ipak mislim da je ovo odlicno resenje ali za svoje potrebe jer tesko se moze usluzno raditi na ovaj nacin.Bar kod mene u selu :)
 
Usluga nikad nije mi pao na pamet, SAMO sopstvena potreba, em zbog mesta, i zbog radnika a i gabarit krunjaca. Nema nikakvog kuplunga kaisevi naspanovani, ako se razumes malo oko elektronike imam prekidac zvezda/trougao to ga pokrece bez problema samo da imas osigurace min. 25A. Sledeci put kad budem krunio snimicu video da bi mogao da vidis priljateju, samo za tebe. Cena kukuruza kod mene sad palo na 20 din, pa ces morati da sacekas da malo podignu tu cenu. Poz.
 
danas sam probao mog cakoveca ...krunio je kao blesav...stavio sam mu zavesice izmedju sita ali teo je da mi baca kukuruz na gornje sito sa sapurikom..dole nije nista bacao posto imam zavesu kod bubnja..a sto vamo baca nzm..mozda mu i gore treba zavesa..?
 
Dr. Gruja nisi dobro postavio video nemogu da pogledam pise nesto "privatno" nemam dostupnost!

@MilosVrbas220 imas slike kako treba zavesice da stoje na predhodnim stranama meni je Bukur lepo sve nacrtao, stim da sam ja stavio DVE zavesice gore kod sapurine jedan gumeni na pola puta, i jos jedan platneni pri kraju
 
Da, Da Sad se vec vidi, na kardan dosta brze ide krunjenje ako me oci ne varaju.........:osmeh:

JA ljude placam na sat, pa njima uopste nije interes da sto brze zavrse sa radom........:haha:
 
@steve i koliko okrune na dan? koliko radnika radi na krunjacu i ako nije tajno koliko je sat?
 
Ljudi jel neko menjao lezajeve na elevatoru za zrno gornje idu neki sa maticama za stezanje oko osovine,nisam nikada to menjao pa neznam dimenzije lezaja a stigao mi nov lanac sa lopaticama treba da ga ubacim a hocu da promenim i te lezajeve pa bi ih porucio kada bih znao dimenzije.Vazi samo za vlasnike narandzastih cakoveca posto zeleni imaju vece lezajeve gore.
 
Nazad
Vrh