Kruška

hvala na informacijama!

vidim da spominjete NPK, ja ga nisam bacio pre oranja i obrade zemlje, a i pregorelo djubrivo imam u manjoj kolicini.. da li mogu da bacim NPK u pripremljenu rupu pa sloj zemlje i koja bi to kolicina trebala da bude po rupi ?? ako je to uopste preporucljivo raditi..
 
I stajnjak i NPK možeš strpati u rupu, stajnjaka koliko imaš, a ovoga nemoj preterivati!
 
nasao sam ukupno 50 kubika pregorjelog stajnjaka, tako da cu njega zajedno sa NPK razbacati po cijeloj parceli pa onda zaorati, a kod oranja opet imam problem.... ne mogu da nadjem nikoga ko moze bas duboko zaorati:) , pa se pitam da li je dovoljno 30-35 cm:haha: a svakako cekam dobru kisu jer sad je nemoguce uzorati ....
 
branislav bl, sasvim je dovoljno, jer će mrazevi i zima učiniti svoje. A poslije samo ne dozvoli da korovi otimaju hranu. Nego, hoćeš li svrdlom bušiti rupe za sadnju?
 
planirao sam, jos uvijek trazim nacin kako da to najbezbolnije napravim, citaj najpovoljnije....imam neke ponude pa cu vidjeti, a mozda cu kupiti masinu pa ja sam busiti, posto planiram ozbiljniji zasad sveukupno...a trebace mi i za stubove za ogradu...ako imas neki prijedlog samo pucaj.....
 
Ja :ppozdrav:sadim veliki vocnjak,oko 1000stabala,kopaju ljudi rucno,oko 30 rupa dnevno po coveku od 7 do 15h....Vise ne moze ne vredi,rupe su oko 50 sa 50 cm.
 
Pa isto te izidje da si platio burdjiju za sadnice pa mozda i jeftinije a kao sto je moj stvrdo koji busi 80 sa 80 ruou i za 2 dana kada su rupe obiljezene uradi to!
 
Nisam mogao da nadjem burgiju,ovih dana sve zauzeto....Mnogo se busi oko Valjeva u zadnje vreme..............:haha:
 
hvala lepo

jos jedno pitanje vezano za oprasivace, elem - u zrenjaninskom rasadniku sam na 75 vilje dobio 10 oprasivaca Boskove b. (tj.5Boskove b. 3 moretinijeve 2 kaludjerke, cak mi nisu ni dali 10Boskovih , kao sto je bilo dogovoreno...) znaci savet njihovog direktora, veoma priznatog strucnjaka je bio na 75 - 10 oprasivaca, da ih posadim u poslednji red , od ukupno 5 redova.

za drugi deo vocnjaka sam iz instituta dobio savet da oprasivac vilji bude, gore spomenuta santa marija , da oprasivaca bude minimum 1/3 od ukupnog broja planiranih sadnica i da budu razbacane po celom vocnjaku kao po sahovskoj tabli...

u velikoj sam dilemi , po prici instituta broj oprasivaca kod posadjenih 75 vilje je veoma mali i skroz pogresno pozicioniran, i ne mogu da se nacude da sam takav savet i plan dobio iz rasadnika , od strucnjaka kojeg oni veoma cene...

ja ispadoh lud, a sutra trebam da skoknem do reve , po sadnice i nemam pojma koliko oprasivaca da uzmem ...

ako moze neki savet, hvala lepo :sta:
 
Nazad
Vrh