Kruška

Da li je kod vas bilo izrazeno opadanje kruske, kod mene je bilo odlicno rodilo i prije neki dan odjednom opale..

Послато са VIVAX_Fly3 уз помоћ Тапатока
 
Da li je kod vas bilo izrazeno opadanje kruske, kod mene je bilo odlicno rodilo i prije neki dan odjednom opale..


Ja ne znam sta ce hobisti na forumu. Ako ih sta interesuje neka odu u apoteku i pitaju. Ovako se unistava forum

Nisam mogao a da ti ne postavim tvoj post iz teme o šljivi. Mogao bih i da ti napišem da možeš da odeš u apoteku i da pitaš zašto opadaju plodovi....

Ipak ti savetujem da potražiš nekog profesionalca....

Meni su plodovi opadali jer je sadnica bila mala pa je verovatno procenila da neće moći da iznese rod.... pretpostaljam da mogu plodovi da opadaju zbog ovih vremenskih prilika jer su velika kolebanja u temperaturama... a možda je to 'junsko opadanje' poranilo.

Da li su svi plodovi opali ili je ostalo ponešto od roda na drvetu?

drugarski pozdrav
 
Necu da se prepucavam, ni sa tobom ni sa drugima. Mene na forumu interesuju nova saznanja i iskustva ljudi. Ja znam da je opalo zbog niske temperature, interesuje me kako je kod drugih proslo. Tvoj savjet mi ne treba hvala

Послато са VIVAX_Fly3 уз помоћ Тапатока
 
Da li je kod vas bilo izrazeno opadanje kruske, kod mene je bilo odlicno rodilo i prije neki dan odjednom opale..

Zemo, ja bih ti odgovorio ali pošto sam "hobist" ne bih dalje da uništavam forum:haha:

Odavno sam na forumu, ovdje su ljudi svi OK, pomaže ko kome treba, rijetkost je to na forumima a vjerujte mi da sam član bio, još odavno, mnogih foruma. Osim na forumu o malinama o cijeni, nema svađa, uglavnom se i priča o problemima i dobijaju se nova saznanja - nije to samo ti, svi smo ovdje zbog toga.
 
Kako inače da se borim protiv ovoga:

Sa čime prskati protiv ovog smotavca...inače tirkizno plava buba sa surlicom...
A ustvari ne znam koliko se vidi.... ono urolano lišće...[/QUOTE]

Ta metalik plava buba sa surlicom se i zove cigaraš. nije to toliko strašno. Od tih listova ženka je napravila "cigaru" i u nju položila jaja. Pokupi te cigare i spali (na zapali, ne preporučujem :) ) i tako ćeš smanjiti brojnost. Ako hoćeš, razmotaj, naći ćeš par malih bijelih larvi, kratkih, bez nogu...
 
Da prestala je napast...nema ih više...ono što sam mogao da dohvatim , ja sam skidao i gazio, nisam palio...a nisam ničim ni prskao. Uglavnom , voće lepo izgleda, proredio ih mraz, nema vašiju, što je mislim najvažnije u ovom momentu...i čekamo borbu protiv stršljenova kad počinje zrenje...
 
Pozdrav samo ako moze mala pomoc..
ovo je kruska junska lepotica,posadjena jesenas i lepo napreduje ,ali sam primetio da su se neke bubice pojavile na par mesta po stablu.
Sta to moze biti,dali su opasne i kako ih se resiti. Na slici ispod.hvala

http://dodaj.rs/image/3212.html
 
Kruskina buva.
U ovoj fazi ja bih ti predlozio da uzmes abastate ili armadu ili nesto sa tom aktivnom materijom,znaju po poljo apotekama.
Idi sa visim koncentracijama 0.15-0.2% i sa vise vode, nema medne rose za sada ,tako da ti ne treba ulje ili okvasivac, a mozes i to da dodas.
I uradi sto pre ,dok nema medne rose.
 
Il niko ne cita il niko nezna? Nema veze, uradio sam bez gvozdja pa cu njega posebno. Kako vam krusici? Ima li roda? Buve?

- - - - - - - - - -

Da se osvrnem gore na post, ja sam do sada radio galmin 3-4% i mogu vam reci da to stvarno ima efekta. Fizicki zatvori drvo i ugusi sve na njemu, tu ne treba stedeti. Posle toga Movento koji me je prosle godine spasio, nakon njega Apache za koji sam prosle godine takodje video da je za buvu efikasan i sad planiram za 2 nedelje Envidor! posle toga ponavlajm ova dva i mislim da ce biti ok! Takodje sam zaboravio da kazem da sam posle zimskog koje je imalo i Cipkord takodje koristio Harpun! Na sve ovo ima je u krusiku ali nista lalarmnantno i koliko sam shvatio najbitnije je pogoditi ciljano gusenje zimskog imaga t.j. jaja i pogoditi izmedju L1 i L2! Vasa iskustva?
 
Mislim da sa Yarinim gvožđem folijarno nećeš ništa dobiti, ako pričemo o Rexolnu Q40, on ipak najbolje efekte da kroz KPK.
 
Možda Vuksal Ferro, mislim da je on prilagođeniji folijarnom tretmanu...

Kako ti uspeva kruška na Dunji bez KPK?
 
Super! Ba29! Prvu kad sam posadio 2013-te dogodine su bile poplave tako da je napredovala bas dobro. Video si slike?
 
Video sam slike zato se i čudim... Ja sam moj mini voćnjak povezao na gradsku mrežu, na kapajuće trake, i po potrebi zalijem...

P.S. Gde se ono kolega nalazi tvoj voćnjak u Vrdniku?
 
Tebi je bar blizu, Krusedolski Prnjavor najavi se kad ti odgovara i dobro dosao! Naravno vikend pozto zivim u Bg!
 
E pa to mi je baš blizu... Pusti mi tvoj broj na PP, pa ćemo se čuti jedan vikend da skočim do tebe, da malo obiđemo...
 
Grinja.
Abastate ,envidor , moze i movento , sanmite .. Ili vec izguglaj nesto od akaricida sta mozes da nadjes. Na jesen sumpor. Ako imas bas jako napadnute grane , seci ih i iznosi iz vocnjaka.
 
Nazad
Vrh