Kruška

Ima li ko iskustva sa Harpunom i kruskinom buvom?
 
Mlade sadnice od prošlog proleća sada imaju cvetove. Naravno skinuću ih kada precvetaju....


kaluđerka

fe2pao.jpg


junska lepotica

2a9vcee.jpg


karmen

214y1bm.jpg
 
@kanacki
Vidim da rezes skolski po novom sistemu vitkog vretena. Kako se boris sa podlogom koja je sejanac u tom uzgojnom obliku? Jos nesto, mislim da imas premalo grana i da ti stablo nije maksimalno optereceno rodom. :ppozdrav:
 
Da , nedostaje grana, ali tu je greska u samom staru napravljena sa produznicom , kako sam neke stvari uvidjao tako sam pokusavao kasjine da ispravim.
Sad trenutno pokusavam da dobijem grane rovasenjem ,ali je jako mali procenat uspesnih. Ove godine po savetu bivseg clana vocara amatera , cu rovasenje raditi pocetak juna i tada , po njegovom islustvu bi trebalo da bude nesto uspesnije... Mada i on kaze da rovasenje bas i ne uspeva kod kruske.
U novom vocnjaku cu pokusati te neke stvari da promenim i primenim u samom startu, koje sam ovde za*ebao.
 
Druga varijanta je da predjes na vretenast zbun. Zasecanje radi radnju kod kostunicavih vocaka, visnje, tresnje. Kod jabuke i kruske je mozda 10-15% uspesnost. A ja licno sam ubedjen da vretenast zbun ce UVEK dati bolji prinos nego vitko vreteno po jedinici povrsine.
 
Ovo je četvrta godina a agronom mi je magistar poljoprivrede, magistrirao krušku i od '80 do '93 bio tehnički direktor Porečja Vučije.

Послато са SM-G3815 уз помоћ Тапатока
 
Ovo je četvrta godina a agronom mi je magistar poljoprivrede, magistrirao krušku i od '80 do '93 bio tehnički direktor Porečja Vučije.

Послато са SM-G3815 уз помоћ Тапатока

Bez uvrede ikome, niti poznajem tvog zastitara/agronoma, niti tebe. Kritika od Ratka je po meni na mestu. Imas jako malu lisnu povrsinu, i diskutabilno je kako ce ishraniti postojece plodove i kako ce formirati rodne pupoljke za sledecu godinu. Naravno ti radi kako hoces, mi ti kazemo najdobronamernije.
 
Nazad
Vrh