Kruška

Ništa nepiše samo su mi rekli da netreba ništa da bacim NPK đubriva i to je to i da se posavetujem sa nekim voćarima hehehehe.
 
ja druze moj mogu da kazem karakteristike odredjene vrste voca,bujnost podloga,predlog za sadnju na odredjenim razmacima medjuredno i u redovima,vremena sazrevanja i sve sto je vezano za biljku naravno ne za sve vrste voca,vec o struktiri zemljista nemogu reci nista jer to nije u mom domenu,ja nisam od onih koji znaju sve o svim vrstama voca i o svim sortama pa i o strukturi zemlje kao i oni koji imaju sve moguce i nemoguce vrste i sorte,ja sam ti prost proizvodjac,a ti koji sve te podatke znaju mogu samo da pricaju onima koji ih ne znaju i onima koji blage veze nemaju sa tom tematikom i to prolazi,kada bih stvarno znao sve to verovatno bih imao neko zvanje Dipl ing prof dok i sl,mada da budem isken velika vecina i njih to ne zna,kalemarstvo ti je prvobitno i do pocetka 90-ih godina bilo da okalemis odredjenu vrstu i predas dalje zem zadruzi ili institutu u cacku i sl,cak nisi znao ni sta kalemis a tek da pricas o nekoj sadnji,plodovima i sl,prestankom izvoza na trziset bivse SSSR krenulo je malo proucavanje da kazem osnovno o svim vrstama voca,nacini sadnje,rezanje,formiranje i sl,ja ti garantujem svojom glavom ako nadjes jednog rasadnicara koji moze da ti kaze sa tacnoscu o kiselosti zemljista,neutralizovanju krecnjaka,ili pak da ti oreze vocnjak onako kako treba ja cu pojesti svu tu zemlju iz vocnjaka i sva stabla,zato sam ja ovde,da cujem neka iskustva bas iz tih oblasti jer proizvesti sadnicu umem,posaditi i to umem,svoj zasad sam i lepo formirao,bar mislim,ali i dalje mislim da trebam da ucim i da ce mi ovaj forum pomoci oko tih oblasti i sa iskustvima drugih ljudi.

- - - - - - - - - -

Ništa nepiše samo su mi rekli da netreba ništa da bacim NPK đubriva i to je to i da se posavetujem sa nekim voćarima hehehehe.
e tu ako ne prosperiras sa tim savetima nigde neces,dace ti predlog da sadis jabuku :bravo:
 
samo polako da razjasnimo,an cemu planiras da sadis viljamovku na posredniku (na dunji) ili na sejancu,to su dve razlicite stvari,an sejancu mozes na 3x3 a na posredniku od 0.8 pa nadalje u zavisnosti kako planiras da oblikujes krunu

Ne znam koji je posrednik, posto ne znam kako rade u rasadniku.. Ajde da predjemo u inbox posto je lakse..
 
Pozdrav kolegama, ja sam takodje u planu da podignem vocnjak 1,5ha a problem isti kao I kod Far... a vidim da je kanacki prelomio I podigao krusku na 12% Ca sto je I kod mene. Hteo bi krusku il kajsiju na belosljivi pa me Vasa iskustva interesuju kao I odgovor za ove dunje na toj zemlji.
 
ja ne radim analize,olaksavajuca mi jeokolnost sto se bavim proizvodnjom sadnica pa posadim i sta im bog a,do sada nije bilo problema sa zemljom,nadam se da ce me sreca i an dalje sluziti,znam da treba da se radi analiza,ali jbg ja resio ovako
 
onda bi trebalo da moze i kruska,ovo kazem na osnovu tog jer je podloga ista,tu smo ustanovili da na osnovu podlog nebi bilo problema,sad iam li nekeog uticaja krecnjak direktno na krusku u odnosu na dunju to bi trebalo neko da zna,ako zna neka napise coveku,sto se podloge tice to smo odgonetnuli
 
Covek mora da radi nesto ja idem u firmu svaki dan I nevidim nikakvu zaradu osim malo hrane a mnogi I gore ali nisam uzeo motorku da istu posecem znam kad je neko revoltiran ali svako ima pravo da pokusa. On je krusku povadio a ostalo ostavio valjda. Kolega kanacki me je ohrabrio pa sam prelomio sadim pa kud puklo jedino me interesuje iskustva jer mi je po literaturi upozorenje za 12% Ca brine al sta je tu je samo tu zemlju imam il parlog il ....
 
А ја мислио да сам изузетак.

Procitao sam tekst o ovome i odmah sam se setio tebe ..
Nije lepo kad procitam ovako nesto ,pogotovo sto sadim krusku i sto planiram da prosirim zasad , da komentarisem ne mogu ,jos uvek nemam iskustva sa plasmanom.

13.12.2014 je predavanje na poljo.fakultetu u ns-u ,tema su kruska i dunja
 
Ovo me potseca na onu staru "naljutio se pop na selo pa odsekao sebi ****c". Kome je napravio stetu samo samom sebi. Ako nije sposoban da nadje trziste za to sto proizvede onda neka sadi voce koje moze da proda tj koje se otkupljuje u njegovom kraju.

Ako bas nema trziste dobra rakija od kruske je 500-600din litar.
 
Ako bas nema trziste dobra rakija od kruske je 500-600din litar.
Ма не дам ни по дуплој цени од те. Има да стоји у подруму док сам жив а у међувремену ћу да носим на прославе.
Већ две године ме пријатељ зеза за ракију јер он оде накупи џенерике у бурад (ничије), позајми казан, насече дрва (ничија-нечија-народна), испече ракију и протури кроз кафану. И с' којом калкулацијом ја да му противуречим?

- - - - - - - - - -

Nije lepo kad procitam ovako nesto ,pogotovo sto sadim krusku i sto planiram da prosirim zasad , da komentarisem ne mogu ,jos uvek nemam iskustva sa plasmanom.
Белгија је, рецимо, прошле године извезла у Русију 40% производње крушке у вредности 127 мил.$ па ето нам тржишта за следећу сезону, ако смо спремни.
Што се тиче пласмана, пробај ових дана да нађеш купца за имагинарни род за наредну сезону па нам напиши искуства.
 
Ovo me potseca na onu staru "naljutio se pop na selo pa odsekao sebi ****c". Kome je napravio stetu samo samom sebi. Ako nije sposoban da nadje trziste za to sto proizvede onda neka sadi voce koje moze da proda tj koje se otkupljuje u njegovom kraju.

Ako bas nema trziste dobra rakija od kruske je 500-600din litar.
ovde prodavaju 1000 pa navise
 
Ovaj lik sa snimka sigurno ne zivi od proizvodnje kruske! Da zivi od proizvodnje kruske ne bi ih seko u punom rodu, nego bi ih nadjubrio,orezao i oprskao, spremio za narednu godinu, pa kakva god cena bila!
Ovo je neki bahati alavko, jedino tako mogu da ga nazovem!

Cim vreme dozvoli, sadim viljamovku i nesto malo Junske snimci ovakvih debila nikako ne mogu da me obeshrabre...

- - - - - - - - - -

ovde prodavaju 1000 pa navise

Mislio sam na veliko.
 
Ista situacija je kod mene u kraju svi krce kruske ,ove i predhodne kodine nisu zaradili ni za kiselu vodu iz kruskara ,ukljucujuci i mene ,mislim da covek nije debil nego iskusan vocar.A sto se tice ruskog trzista i kruske mani to kad bi mogli dabe da dobiju i da svaka bude kao naslikana uzeli bi to .inace nudi rus po20 dinara viljamovku sto je kupio u Leskovcu dva slepera ,nije ni videla granicu samo da se ratosilja bede kaze
 
Nazad
Vrh