Kruška

hvala druze izvoli :)
k.jpg

kaludjerak i santa
k1.jpg

viljamovka na posredniku
k2.jpg

karmen
k3.jpg



kaludjerka i butira
 
Poslednja izmena:
Zna li neko: Kako da dobijem par sadinca od krušake Karmen ili bar par grančica pa da sam ukalemim

Za podloge mi nije problem imam divlji krušaka i više nego mi treba
 
Pa jedino ako ko ide u tom pravcu pa da ti posalje, ne znam ide li severtrans na tu stranu da se vozac ubediti da ponese pa mu tutnes koji dinar i reseno
Proveri da li u blizini dolaze severtrans autobusi pa cu ti ja poslati ima ih brat sadnice i dosta lastara jer ima bas jak vegetativni rast, mogu zamisliti sta radi na sijancu kad se podloga lepo ukoreni

Zavrsio najveci deo sadnje hvala Bogu bas se radi o kruskama Karmen 50%, Viljamovka 25%, Boskova bocica, Santa Marija i Konferans 25%, 200 ukupno - sadnice su od Miroljubceful i Mutavdzic - odlicne preporuka
 
3.5x1.5 m (kazu da moze i manje) na BA29 dunji jedino ako ces istu podlogu viljamovku sadi preko posrednika (kaludjerka) jer viljamovka na dunji nema dobar spoj (vocka puca na kalemu)
 
Poslednja izmena:
to na posredniku obavezno.ne svidja mi se na sejancu,kasno prorodi,bujna je,ne kazem da je lose vec je ovo moje licno misljenje
 
Na koji razmak da sadim Viljamovku? Zvao sam prijatelja da cujem njegov savet, on je na 4x4. Citam vase postove i vidim da svako ima neko svoje misljenje.
Ne planiram da ih stavljam u spalir, nego normalno. Ja mislim da tih 4x4 je previse za krusku (toliko sam stavljao kajsiju), po nekom mom razmisljanju ja bi stavio 3x3. Kakve su prednosti i manje?
 
samo polako da razjasnimo,an cemu planiras da sadis viljamovku na posredniku (na dunji) ili na sejancu,to su dve razlicite stvari,an sejancu mozes na 3x3 a na posredniku od 0.8 pa nadalje u zavisnosti kako planiras da oblikujes krunu
 
ako je zemljiste pogodno za dunju kao i za sejanac treba imati u vidu da viljamovka na sejancu kasniej prorodi i da je dosta bujnija,niej redak slucaj da na sejancu prvi rod da i u 7-8 godini,ali sto se dugotrajnosti tice na sejancu je zasad i za unucice,sve to treba imati u vidu i odluciti na osnovu svih tih faktora,ko zeli brzu otplau ide na duju,ko zeli dugovecan zasad ide na sejancu i svakako u zasadu na sejancu nikako ne ubacivati oprasivace kalemljene na dunji i obrtno,nece se desiti nista lose vec je razlika u porastu velika i dolazi do podgorevanja niskih stabala
 
E od mojih krušaka kanda neće biti ništa. Sigla analiza zemljišta napokon.

Dubina KCL H2O CaCO3 Humus Azot P2O5 K2O

pH pH % % % mg/100g zemljišta

0-30 7,26 7,95 12,68 4,5 0,22 191 44,6

30-60 7,46 8,15 21,99 3,34 0,17 125,2 33,6

Prosek 7,36 8,05 17,34 3,92 0,195 158,1 39,1
 
Poslednja izmena:
Ako sam dobro rastumacio rezultate koje si postavio..
CaCO3 prosek 17,34
Upravu si , stvarno su vrednosti kreca visoke, za dalje ne mogu da te posavetujem , samo mogu da ti kazem da sam ja svoje kruse sadio na CaCO3 oko 12-13 , na sejancu, pH oko 7.5-8.5 u razgovoru sa vise profesora, strucnjaka, vocara, citajuci po forumima, ja sam prelomio i sadio.. Mogu samo da dodam da imam nesto krusaka u 3 god i da ne vidim nekih nedostataka zbog povecanih vrednosti kreca i pH, sto ne znaci da ih nece biti , cak sta vise roda na trogodisnjakinjama je bilo dosta ove godine, dosta sam poskidao , nesto ostavio za probu..

Meni bi iskreno vise brinula vrednost fosfora koja je kod tebe 150, a koliko sam ja upucen to su vrednosti koje prelaze u toksicne i pitanje je kako bi se to odrazilo na vocke
 
e sad mi jedna stvar nikako nije jasna,pise li na tim rezultatima ili bar da usmeno daju do znanja sta se moze saditi i sl?
kad vec dajes pare za analizu da bar znas sta moze
 
Ne pise , bar ja nisam video rezultate gde to pise i preporuke za djubrenje su univerzalne za sve +-50kg.. Opet ogradjujem se da tamo gde ja radim analizu je tako..

miroljubceful sta vi kao rasadnicar mozete da posavetujete za ove vrednosti, podlogu , saditi ili ne ?
 
Nazad
Vrh