Kredit za poljoprivrednike

Da nisu toliko alavi sa kamatama svi bi oni ostali u Srbiji i radili i dalje, a ne pucali i odlazili. A i ta uslovljavanja "mali" i "veliki" nije u redu. Ali može im se. Pa deru li deru.
 
Malopre donese poštar.
c43736397abde8a72398a2e6bef31922.jpg
5dd90df3ee38951f9bfbbda2916ede97.jpg
 
Danas bio u Intesi i pitao za ove subvencionisane kratkoročne kredite za repromaterijal od 1% kamate za mlađe od 40 god, kaže biće za hemiju seme i gorivo ali sve na predračun.
 
Danas bio u Intesi i pitao za ove subvencionisane kratkoročne kredite za repromaterijal od 1% kamate za mlađe od 40 god, kaže biće za hemiju seme i gorivo ali sve na predračun.
Sada daju za gorivo kada su digli cenu nenormalno. Prosle godine nije moglo da se kupi gorivo za te kredite,kao da gorivo ne učestvuje pored semena i djubriva u proizvodnji.Kretenizam.
 
Sada daju za gorivo kada su digli cenu nenormalno. Prosle godine nije moglo da se kupi gorivo za te kredite,kao da gorivo ne učestvuje pored semena i djubriva u proizvodnji.Kretenizam.

Moglo je prošle godine u Intesi njihova kreditna linija kombinovani kratkoročni kredit,jedan deo novca za gorivo na predračun,a jedan deo za repromaterijal na "ruke". Taj deo za gorivo je važio samo za Lukoil benzinske stanice i dobijao si popust od 9 dinara na bilo koji iznos,takođe taj deo za gorivo je bio bez kamate i obrade kredita, a ovaj ostatak kredita kamata u zavisnosti kako se dogovoriš (zavisi od veličine gazdinstva)
 
Pocelo je sa subvencionisanim kreditima, da li neko zna da li neka banka ispacuje na racun novac, ili je sve preko predracuna/profaktura?
U komercijalnoj je preko profaktura
 
I u credit agricol banci isto. Jel istina da je za mehanizaciju tj. traktor 3% nebitno na godine ili pol ili sredinu? To su krediti od 3—5godina.

- - - - - - - - - -

Znači nema umanjenja na 1%.
 
Svagde su ti subvencionisani kratkoročni krediti uslovljeni predračunom, a kamata je 1%,ja ću ipak onaj dobri stari kratkoročni ::novac:: na ruke,imam ponudu u Intesi na 600000 din vraćam 636000 din,mislim da je to korektno.
 
Znači nema umanjenja na 1%.
Ja sam pitao za repromaterijal,nisam za mehanizaciju...Do 40 godina starosti i žene klijenti je 1% kamata,preko 40 god. 3% kamata na 1 god.,uslov je predračun i posle da se vrati dokaz o kupljenom repromaterijalu,banka mora isto da pravda gde su potrošena sredstva subvencionisanog kredita.Novci se prebace na tvoj račun i nemožeš ih podići u keš samo na osnovu predračuna vršiš uplatu dobavljaču repromaterijala sa namenskog računa.Ima odobravanje kredita što iznosi u zavisnosti od klijenta 1%,0.75% pa čak nekima i 0.5% za koje se umanjuje iznos kredita odmah sa starta znači npr. od 1 mil. dinara dobiješ na račun 990.000 din. ako je odobravanje bilo 1% i vraća se za godinu dana 1.010.000 din.Maksimalan iznos kredita može da bude do 6 mil. dinara,zavisno od kreditno sposobnosti klijenta...To bi bilo to u velikim crtama...
 
Moze uz repromaterijal i masine i zivotinje, tako mi rekose iz Komercijalne preko telefona. Idem verovatno u pon-utorak na sastanak da vidim koliko mogu da dobijem i sta moze od masina. Nadao sam se da mogu da iskoristim povracaj za mehanizaciju ali ako mi odobre neku sumu koja mi odgovara mozda kupim nesto ranije uz ovu za mene povoljnu kamatu.
 
Ma da sve to stoji 1% su mi tražili za obradu (lepo je objašnjeno u predhodnom postu).
Ja uzimam za voćarski traktor, tako da je zalog sam traktor (obrada zaloga 5000rsd)
Učešće 20% (i za taj iznos može zalog npr. pokretna imovina 200 rsd obrada )
Rok otplete 60 meseci
6mesečni anuitet
Ovo su mi rekli credit agricole ali su mi rekli i da je za mehanizaciju kamata 3%, ne vezano za godine, pol i lokaciju.
U komercionalnoj su isti uslovi ali mi rekoše kamata je 1%.
Kome verovati???
Čitam ovaj pravilnik i jasno kaže član 4 stav 6 da je kamatna stopa 1% za lica korisnike kredita ispod 40godina, žene i sredine sa otežanim uslovima rada.

E sad jedino ako to piše u ovim procentualnim poenima i referentnim kamatnim stopama, umanjenjima itd. iz člana 2. koja mi nisu baš najasnija, ustvari uopšte.
 
Ma da sve to stoji 1% su mi tražili za obradu (lepo je objašnjeno u predhodnom postu).
Ja uzimam za voćarski traktor, tako da je zalog sam traktor (obrada zaloga 5000rsd)
Učešće 20% (i za taj iznos može zalog npr. pokretna imovina 200 rsd obrada )
Rok otplete 60 meseci
6mesečni anuitet
Ovo su mi rekli credit agricole ali su mi rekli i da je za mehanizaciju kamata 3%, ne vezano za godine, pol i lokaciju.
U komercionalnoj su isti uslovi ali mi rekoše kamata je 1%.
Kome verovati???
Čitam ovaj pravilnik i jasno kaže član 4 stav 6 da je kamatna stopa 1% za lica korisnike kredita ispod 40godina, žene i sredine sa otežanim uslovima rada.

E sad jedino ako to piše u ovim procentualnim poenima i referentnim kamatnim stopama, umanjenjima itd. iz člana 2. koja mi nisu baš najasnija, ustvari uopšte.

Nemate Vi dodira sa referentnim kamatnim stopama.Vama je stopa fiksna od 1% za mladje od 40 godina,zene i gazdinstva iz marginalnih sredina.
Mislim da citate pravilnik iz prosle godine.Jedina izmena u odnosu na proslu je da su krediti od preko tri do pet godina sada subvencionisani na 1%(za navedene grupe),a prosle na 3%,sto je ove iz credit agricole zbunilo.
Krediti su namenski i treba im obicno 2 nedelje da prodju procedru odobravanja.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh