Kredit za poljoprivrednike

Svaka čast za opštinu Vrbas,pripadam Srbobranu a deli nas 13km (Srbobran-Vrbas) od moje možeš dobiti samo vašaka ,onih gladnih željnih sveže krvi,Vrbas je uvek bio druga država naspram nas.:off_topic:
 
Au nemoj kolega preterivati pa Vrbas je katastrofa od opstine!Sve je to planski odradjeno lokalni izbori pa ajde da kao malo zamazu oci poljoprivrednicima znaci pare ce malo ko dobiti jedino sa clanskom kartom i tih 500000din je za one sa mnogo zemlje.
 
Oсим што банке у Србији међусобно тргују потраживањима (кредитима) грађана, оне истовремено „продају” и њихове уговоре. Ову праксу која је све чешћа на банкарском тржишту правници сматрају незаконитом и обмањујућом за грађане.

Како каже адвокат Војин Биљић, по нашем праву, да би дошло до уступања било ког уговора, неопходна је сагласност и банке и клијента. Без тога, додаје, није могуће да клијент једне постане клијент друге банке.


– Шта раде банке? Овај посао раде под велом преноса потраживања пошто за то није потребна сагласност клијента. Дакле, једна банка пренесе сва своја доспела и недоспела потраживања другој банци и заједно са потраживањима средства обезбеђења.


И то је у складу са законом.


Међутим, проблем је што банке закључе уговор о преносу потраживања, а понашају се као да је извршено уступање уговора. Тако нова банка која је преузела портфолио даје информације, разматра приговоре, преузима кредитни досије, па чак и проглашава доспелост кредита – објашњава Биљић и додаје да неке банке иду толико далеко да самоиницијативно отварају текући рачун клијената без њихове сагласности...

– По нашем праву све ове радње немају правно дејство пошто уступање уговора није извршено, без обзира што се клијенти обавештавају о супротном, што им се издају нове картице или воде кредитни досијеи. Конкретно, ако нова банка клијенту прогласи кредит доспелим, ако му да информацију или му реши приговор, то се у праву сматра незваним вршењем туђих послова у односу на ранију банку, а преваром у привредном пословању у односу на клијента – објашњава Војин Биљић.

http://www.politika.rs/scc/clanak/396851/Banke-trguju-ugovorima-klijenata
 
Treba mi jedna informacia.Drugar ima kredit u dve banke,ukupno oko 8000E.Od toga nesto na godinu dana nesto na dve godine.Sad mu treba oko 1000E hitno,i dali ima banka u koj bi mogao dobiti kredit?jer te dve banke ne daju ako vec imas kod njih.dali ima banka koja ne gleda strogo koliko imas kredita u drugoj banci?
 
Možeš u jednoj imati i 16 kredita,ako za to imaš garanciju i pokriće! Svi gledaju kreditni biro,a tamo se vidi dali je klijent a,b,c ili d kategorije i koliko mu je preostalo obaveza
 
Navodno te dve banke mu ne daju.Ne razumem se u to,ja sam jedan kredit imao i ne treba mi vise
 
A jel probo drugar u oportuniti preko puta autobuske u Novom Sadu.Nisu toliko rigorozni kao druge banke.
 
Meni se cini da onaj koji ima 8000 u dve banke a treba mu jos 1000 nije kreditno sposoban za taj treci.Sto si vise duzan lakse dobijes jos.
Znam iz licnog primera :osmeh:
 
Odluka Apelacionog suda da banke nemaju pravo da naplaćuju troškove obrade kredita. Sad mogu da se traže potraživanja za bezpravno uzeta sredstva. A i jeste glupo bilo da uzimaju u obliku procenta na iznos kredita a isti posao rade. U gotovu tabelu sa formulama samo ukuca iznos kredita i dobije sve. Pa kako onda može da se razlukuje iznos za tu obradu.
 
Nazad
Vrh