Krastavci kornišoni

Послато са U8815 користећи Тапаток 2

Mislim da ne treba nista specjalno. Nego, mogao si pripremiti rasad, da dobijes na vremenu
 
Pozdrav, nadam se da mi Vi možete pomoći da poboljšam prinos krastavca kornišona jer imam problem sa njima,
posadio sam krastavce na polju, 1200 sadnica, na 500 kvadrata, ima jako puno cvata a jako sporo se formira
plod koji je za branje, za jedan dan naberem 10 kg krastavaca, dok moj komšija ima isto kao i ja sadnica nabere 30 kg,
ali neće da kaže u čemu je fora, on ima iskustva a meni je ovo tek prva godina, svaku noć preko lista prskam Puconni Fixer,
a poslije svake kiše, Cadilak ili Revus, a prije Ridomil, svaki dan kad ne pada kiša u sistem kap po kap u 300 L vode
ubacim 1 KG gnojiva 10-5-28, ali nema efekta, da li vi znate kako da poboljšam i ubrzam rast plodova, ako ima neko đubrivo
ili prihrana da mogu pomoći, ili neki drugi način, svaki dan oko njih radimo ali slabo, evo danas baš ih šišamo, reko možda
i od lista nema dovoljno sunca, lijep Pozdrav.
 
Pa koliko ti to tuces hemije po njima? Sta ce ti tolika hemija? Dovoljno je pre vece kise zastiti preventivnim fungicidom.
 
Nemam neko iskustvo sa kornisonima ali po meni ti druze malo preterujes. 1 kg djubriva na 300 l vode ti daje koncentraciju preko 0,3% sto je previse, pogotovo na ovu vrucinu. Mislim da ne bi trebalo ici sa vecom koncentracijom od 0,075%. A i 300l vode je malo na 1200 biljaka, mislim da treba bar litra po biljci. Dobro da do sad nisi sprzio biljke.
Mislim da ti je i formulacija djubriva pogresna. Kad krene intenzivna berba, po nekim preporukama koje ja imam, N:K odnos bi trebao biti 2:1 (dodajes AN da podesis odnos).
Takodje i folijarna prihrana ti je preterana. Dovoljno je jednom nedeljno.

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Odnos djubriva 21x11x21 je najbolji za krastavce 1g na duzni metar kapajuce trake.....10l na jedan sat je minimalno vode a gore iz kometara ispravi greske....
 
Jbg, ja imam takvu neku preporuku. Kazu tek u septembru N:K ide 1:1. Jel i zalivanje i prihranu ides svakodnevno?
Ja sam moje pustio po zemlji pa sta im bog da. Ocistio foliju od jagoda i rasadio kornisone, negde na 30-35 cm

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
meni je ovo prva godina, i ovi što od nas otkupljuju krastavce nam kažu da svaku večer preko lista praskamo, da bude više ploda, a svaku 3 noć ide 1 kg đubriva u sistem
 
Данас сам у пластеник посијао 400 сјеменки корнишона.Прије неколико дана сам земљиште добро нађубрио стајњаком.Шта мислите хоће ли ми требати још нека прихрана поред славола?
 
Počelo je vađenje semena,danas urađen prvi hektar.Obećava dobar rod.




- - - - - - - - - -

Dan drugi .
Al je ovo gadno za transport.Na dva mesta je bilo "preletanja" ,preko stranice.
 
Orvego BASF, karenca 1 dan (1300 din 250 ml), Equation pro 3, Aliette flash 4 dana

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
prskao i kornisone i salatare sa Folio Goldom i uopste nisam zadovoljan sa efektom.Kao da nije zaustavilo plamenjacu nego samo usporilo/
 
Nazad
Vrh