Krastavci kornišoni

Po kojoj ceni prodajete kornisone? Kako se krecu cene na pijacama i kvantasu u NS?

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Prodaja na kapiji upisujemo musterije 100 din kila friska roba..berba svaki 2 dan..
Malo krupniji od 60-80 zavisi od procene mada tih nema puno.....
 
Moja prva berba 9 kg , hibrid dolomit ,uzgajan na špaliru .

2n1rmf9.jpg
 
Ha ovako ako nastavi krastavci će biti deficitarna roba...
Bice dobra i teglica iz maksija..
U plasteniku automatski smanjenje berbe za 50 posto ako sunce izadje moze biti povecanje do tada nema prave berbe :zli::zli::zli:
 
@šone nemam ni ja nekog iskustva ali ću ti barem odgovoriti ,ja prihranjujem dva puta nedeljno posle svake berbe ali menjam odnose jednom sa više kalijuma drugi put sa više fosfora i jednom nedeljno dodam kalcijum nitrat ili mg .
 
@šone nemam ni ja nekog iskustva ali ću ti barem odgovoriti ,ja prihranjujem dva puta nedeljno posle svake berbe ali menjam odnose jednom sa više kalijuma drugi put sa više fosfora i jednom nedeljno dodam kalcijum nitrat ili mg .

Хвала на помоћи.Прихранио сам са 20 20 20 + мг фитоферт,чиме мислиш да би требало следеће, сад замећу први плодови није још почело брање и имам проблем са пламењачом
 
Prskaj sa alietom, karenca je 4 dana. Ako jos ne beres ponovi prskanje za 7 dana.
Sto se prihrane tice, ja sam posle sadnje pustao 13-40-13 par puta, posle sam isao sa 3x20 uz dodatak AN-a da pojacam azot. U berbi sam pravio odnos 2:1:2 uz dodatak Mg plus Ca-nitrat. Nisam siguran da je ovo ispravno, prvi put radim.
Inace moji kornisoni su napolju, na foliji ali bez spalira i jos uvek se dobro drze a i bere se. Nisu bog zna koje kolicine, ali kakvi su uslovi nije lose

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Jedva sam pročitala pitanje - ako sam dobro shvatila - problem je plamenjača u krastavcu. krastavac najbolje reagira na metalaksil - dakle Ridomil.Neznam pod kojim trgovačkim imenom preparati na bazi metalaksila kod vas dolaze na tržište,to si sam potraži.Kod nas su to Ridomili u nekoliko varijanti.
Ako je samo plamenjača upitanju,on je najbolji.Ako ima i čega drugoga,neće drugo riješiti - ne formulacia sa mankozebom.
 
I ovde je ridomil, samo ne znam kolika je karenca.
Sad mi pade na pamet da nije mozda i grinja u pitanju.

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Ridomil gold je stvarno dobar za krastavac ali karenca mu je mnogo velika 14 dana tako da meni neodgovara pošto je krenula berba.
 
To je točno.ali....
Kornišoni se kisele,i samim time im je konzumacija odgođena.To znači da od dana tretmana do vremena kada dođu u upotrebu ta karenca prođe.Najčešće.Ako ne idu za ono ljetno brzo kiseljenje kada se konzumiraju već nakon dva - tri dana.
 
Ma da.Sve ovisi o proizvođaču i prioritetima.Ako mu je prihod od salatara značajan,mora izabrati drugo rješenje.Ili mu je berba u punom zamahu.Gle,kod jedne ozbiljne proizvodnje,od koje ovisi kućni buđet i preživljavanje obiteljskog gospodarstva bilo bi bedasto očekivati,ako je problem toliki da preparat koji je učinkovit,ajmo uvjetno reći jedino rješenje a ima karencu koja zalazi u period berbe.da ga ne upotrijebi i izvuče proizvodnju.Proizvođači pesticida zbog osobne zaštite ionako navode najdulji mogući rok,pa ako tome pridodamo svakodnevno linearno smanjenje rezuida,prekoračenje roka berbe za nekoliko dana prije isteka karence i nije neki problem.Ali o tome nećemo pričati javno,jel.....
 
Kod mene truba sa kornisonima
Usev izgleda fenomenalno plamenjaca prisutna samo u tragovima kondicija dobra ali sunca nema
Iz 110 m spalira u plasteniku jedva 13-15 kila na drugi dan...hibrid profi..
Sto se tice plamenjace ove godine bravo i cuproxat daje odlican rezultat....
Imam sliku od prosle godine i verujte mi na rec ista situacija kao i ove godine.
 
Koje hibride radite i kako ste zadovoljni? Ja sam ove godine prvi put radio kornisone i zato sam uzeo cak 5 hibrida za svaki slucaj, ako koji omane. Kybria i monolit su dali solidan rod u mojim uslovima i lepo izgledaju, a sto se tice justine i platine zadovoljan sam sa oblikom i izgledom plodova. Trilogy mi se nije nesto pokazao
Inace, plamenjace ima ali se bori i jos uvek solidno izgleda i tera izdanke. Ja sam koristio s pocetka aliet pa cursate m pa kasnije orvego. S vremena na vreme delfan i cirkon a i bacilomix. Imao sam problema sa vasima svih boja, tako da je sam prskao prvo elisom a potom i laserom
Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Ja sam ove godine prvi put radio kornišon kao usev posle paradajza, dakle rasadio sam krastavce posle 20-og avgusta u jednom plasteniku imam oko 150 rasada. Pre šest dana imao sam u prvoj klasi manje od desetak kila ( do tada dva puta brao nekoliko kila), danas sam nabrao oko 6 kila prve klase.., hladno i oblačno poslednja tri dana. Kažu da je ovaj krastavac prevaziđen ali sam čisto hteo ove godine da probam proizvodnju paradajz pa kornišon na istom mestu.
Prehranjivao sam preko korena svakog dana Yara sa više kalijuma jer mi to ostalo od paradajza, jednom nedeljno prehranim Kalcinitom.
Dogodine ozbiljnije, više rasada i sa drugim izborom krastavaca...

Preporučili su mi Dolomit, ali nisam slušao pa nema bar malo::novac::
 
Ne znam da li grešim, ali noću zatvaram plastenik jer su niske temperature!?

ps, radim Regal.
 
Gresio bi da ne zatvaras. Krastavac na temp. ispod 15-16 zaustavlja rast

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Nazad
Vrh