Krastavci kornišoni

Pozdrav
Interesuje me kako pravite oslonac za mrezu (ili za kanape, svejedno)? Da li metalni ili drveni stubovi, sta je bolje, kakva su iskustva? Prelistao sam malo temu ali ne nadjoh nigde. Ja bih posadio jedno 5-6 redova po 25-30 metara pa mislim da je mnogo bolja varijanta sa mrezom nego na zemlji
 
Bagremoni stubovi na 4 do 6m, 2,5 m visine, minimum oko 15cm debljine na preseku. Dobro pobij u zemlju (do 50cm) jer usled jakog polivanja koje kornison zahteva hoce da se rasklimaju i popadaju.
Na krajevima uradiš potporu kao kod vinograda jer pod teretom hoće da popadaju stubovi.
 
Pozdrav
Interesuje me kako pravite oslonac za mrezu (ili za kanape, svejedno)? Da li metalni ili drveni stubovi, sta je bolje, kakva su iskustva? Prelistao sam malo temu ali ne nadjoh nigde. Ja bih posadio jedno 5-6 redova po 25-30 metara pa mislim da je mnogo bolja varijanta sa mrezom nego na zemlji

Evo kako sam ja uradio...
dscn0289.jpg
[/IMG]
 
Planiram ove godine da stavim kornišone na špalir, interesuje me koliko je dužni metar mreže, ako neko zna cenu da znam kako se kreće hvala.
 
Juče postavljena folija , kap po kap, izbušene rupe na 26-28cm i posejan DOLOMIT. Danas zalili previkurom radi preventive.
 
Pozdrav svima!Planiram da posejem oko pola jutra kornisona na otvorenom , hteo sam karfiol ali mi dosta semena nije niklo pa mi ostalo mesta,zanima koje sorte su najbolje, posto nikad nisam radio, i da li se moze saditi 70cm izmedju redova sa pneumatskom sejalicom, ako ne moze koji razmak preporucujete? Hvala unapred!
 
hteo sam da pitam da li neko ima kornisona u banatu ili backoj nesto vise za prodati trebace za 10 tak dana sad ce zima.
 
Bice kornisona u septembru.Dali je neko koristio vodotopljiva djubriva firme HARVEST.Ja sam kupio HARVEST 15-30-15 i pomesacu ga sa FOLIO GOLDOM,SLAVOLOM i DECISOM.Dali je to dobra kombinacija ako nije sta treba.
 
Pariski kornišon za seme je na sušenje a Sunčani potok još nije za "lupanje" i vađenje semena.



Ova godina je jedna od lošijih što se tiče proizvodnje semena ,barem na parcelama koje sam odabrao za proizvodnju.
Setva 11 i 12 maja,posle nicanja naišao dug hladan period sa čestim kišama tako da je jedan deo izniklih biljaka propao.Posle toga ekstremne temperature ,malo padavina a rezultat je mali broj formiranih plodova i malo semena.
 
Na kvantasu u Novom Sadu prva klasa 80, druga 60 dinara.

- - - - - - - - - -

Da li neko zna mogu li se kornisoni prati kad se oberu posto su prljavi od zemlje?
 
Da mi je blizi Novi Sad,kod mene cena od 25-40 dinara,a kao salatari do 30 dinara,valjda ce se nesto promeniti za koji dan kad se poveca potraznja,mada ce se i ponuda povecavati...........meni su kornisoni podignuti od zemlje,a prolecne salatare sam drzao na zemlji i prao ih u velikom koritu,potom sam ih pakovao u najlonske dzakove,mozda tako mogu i kornisoni,samo neznam kako se ponasaju ako se stave mokri u dzakove,saltarima to nije smetalo,bitno je da je dzak bio otvoren ako stoje duze u dzaku........
 
meni treba kornisona realna cena za prvu klasu na vise a to je preko 100 kg 50 do 55dinara ako ima javite naravno treba svih klasa.
 
Dva plastenika krastavca mi je zahvatila plamenjaca,krenuo sam da ih intezivno prskam sa Alietom i nekim novim preparatom Orvegom naizmenicno,interesuje me misljenje iskusnijih proizvodjaca kakve su sanse ovom krastavcu sa slike da opstane i da ima nekog roda,dva plastenika su mi bas ugrozena u pitanju je sorta Profi...........
2vc9kq9.jpg
33wtjzb.jpg
 
Nazad
Vrh