Kompostiranje

Nešto sam razmišljao kako bi bilo da odvojim jednu malu parcelu od par ari da tu pokušam napraviti kompost.
Ne znam dali uopšte o tome vredi razmišljati?

Znači, ako se koristi kompost, onda primena herbicida ne dolazi u obzir?

Nešto mi reče član Gariša da se u no-till tehnologiji stajnjak samo razbaca po zemljištu i tako ostaje. Koliko sam shvatio, i ovde važi isti princip?

"Ako koristiš pesticide i njihovi ostaci dođu u masu za kompostiranje mikrobiološki preparati uglavnom neće proraditi"
To kaže naš doktor.
 
Bilo kakva hemija škodi mikroorganizmima koji se nalaze u zemlji, herbecidi, pesticidi, mineralna đubriva.
Ako po njivi razbacate stajnjak koji nije "odležao" niste ništa uradili. Stajnjaku je potrebno 3-4 godine da odleži da bi bio od koristi.
Korišćenjem svežeg stajnjaka i zaoravanjem, postižete sledeće: Javlja se truljenje istog, i time se stvara takozvani slobodni azot, i amonijak, a nije potrerbno neko veliko znanje da zaključite kako oni deluju na mikroorganizme u zemlji.
Da bi skratili proces "odležavanja" stajnjaka koristi se preparat, da ne pravim reklamu, koga interesuje neka mi piše na pp.
Tim preparatom i posebnom tehnologijom, koja ne iziskuje niti mnogo rada niti novca, postižete da u roku 6-8nedelja uradite ono što bi morali da čekate 3-4 godine
Korisni mikroorganizmi stvaraju na korenu biljke "kuglice" pomoću kojeg biljka koristi azot iz vazduha.
Biljka uzima iz zemlje 2-6% hrane sve drugo iz vazduha a 70% procenata vazduha je azot.
Korošćenjem takvog komposta postižete da vam biljka bude zdrava i onda nema nikakve poterbe za "lečenjem"
Evo opis šta se dogodilo kod mene:
Posejao sam krajem jula kornišone, kao i sve moje komšije, ja sam nekoliko dana kasnije od svih.
lepo nikli zeleni se samo, jedno jutro samo "izgoreli" kao da ih je neko poli vrelom vodom.
Pošto sam ja posejao kasnije mislio sam da sam to izbegao međutim za par dana i kod mene isti slučaj 50% listova propalao.
Odmah to veče nakupismo nešto komposta pomešasmo ga sa zemljom i posusmo oko krastavaca, zatim zalismo razređenim preparatom, evo danas je treći dan, krastavci počeli da cvetaju.
 
Poslednja izmena:
Evo i sličica:
2r2sxao.jpg
153lp49.jpg
141pd7b.jpg
2mn3m0w.jpg
 
Dzi, ja sam se malo našalio oko rada, svi znamo da se zemljostrugari bar toga ne plaše. Kada je reč o nekoj većoj površini, ipak se treba ozbiljnije informisati i opremiti mašinama o čemu smo pisali u ranijim postovima.


hanza, umesto uzastopnih postova koristite opciju -Uredi poruku-.
 
Posejao sam krajem jula kornišone, kao i sve moje komšije, ja sam nekoliko dana kasnije od svih.
lepo nikli zeleni se samo, jedno jutro samo "izgoreli" kao da ih je neko poli vrelom vodom.
To je zbog hladnih noći. Oni ne trpe temperature ispod 20 stepeni. Loše su prošli oni koji su na čistini. Sad ponovo raste zeleno lišće i kod mene, a nisam koristio kompost.
 
Između 10 jula i 1 augusta nije bilo hladnih noći pa komšinici sasvim izgoreli nema ni jednog zelenog lista.
 
sve grancice iz malinjaka od 0.15 h sam izneo i iseckao pakovao sam red grancica red zelene pokosene trave interesuje me za koliko vremena bi trebao taj kompost da bude spreman da se ponovo vrati u redove bice i slika
 
sve grancice iz malinjaka od 0.15 h sam izneo i iseckao pakovao sam red grancica red zelene pokosene trave interesuje me za koliko vremena bi trebao taj kompost da bude spreman da se ponovo vrati u redove bice i slika
Da si na svakih 10-15cm poprskao sa ovim preparato što sam i ja garantujem 4-6 nedelja, ovako ne znam nemam iskustva, jedino znam stajnjak 3 godine.
To sam 2 puta probao.
 
To je solidno, trebalo bi da bude do proleća. Izbuši nekoliko rupa nekom zašiljenom letvom u sredini i nalij vodom ili još bolje čajem od koprive ili razmućenim stajnjakom, 50-100 litara. Povremeno, jednom mesečno izbuši nove rupe, ako nije u hladovini zaseni ga ili pokrij sa sunčane strane ali tako da može kiša da pada na njega. To je otprilike šta možeš da uradiš da proces krene kako treba. Brzina zavisi od toliko puno faktora: da li su grane suve ili zelene (zelene znaju da ostanu netaknute), koliki je sloj trave, koliko je ima u odnosu na granje, veličina granja itd itd. Definitivno nije egzaktna nego iskustvena stvar.
Samo nemoj da si nestrpljiv, ta gomila je dobra i možeš da je zaboraviš do proleća a možda i do sledeće jeseni. Redjaj sledeću i tako dalje dok imaš materijala, jednog dana ćeš se prijatno iznenaditi kad raskopaš i počneš da vadiš mirišljavi kompost. Od takve gomile možeš da očekuješ od pola do jednog kubika komosta.
 
Gospodine Hanza, ne stvara se negativna slika o vama, ali i sami znate (piše u pravilima foruma, koja se mogu pročitati prilikom pristupanja) da je reklamiranje na forumu zabranjeno.

Inače ste jako mnogo živosti uneli u ovu temu.
 
Branko ja nikako nemislim da je to reklamiranje nekog proizvoda po meni reklama izgleda posve drugačije a i puno je bolje da čovjek (bilo koji) javno kaže koji preparat koristi nego da svi članovi moraju pisati pp da bi doznali ono isto što bi moglo biti rečeno svima odjednom pogotovo što ti preparata nema više pa da se neki od njih mora reklamom pogurivati.
 
U tekstu sam izbegavao da napišem ime preparata, a pošto mi je želja da malo unesem svesti u naše proizvođače, moram nekako da objasnim ljudima,
Pa majku mu ne moramo uvek da budemo 100 godina za svetom, sada smo tek 50!!!
Japanci na jednom struku paradajza uberu 300 kg paradajza a Rusi "samo" 60 a Srbi:haha: e oni će da kažu: "ovaj Hanza je budala".
Ali neka nema veze; možda sam malo rano počeo da pišem o ovome? da sam sačekao bar dok mi nije prva "kuča" bila gotova, pa da vam pokažem,možda bi bar neko verovao:haha:?
 
Kako samo uspevate da me pogrešno razumete...
Tema je jako dobra i ja sam lično zainteresovan da se razvija, jer imam sopstvenu baštu u kojoj sejemo povrće i z svoje potrebe i za prodaju, pa me sve u vezi toga interesuje. I primena novih saznanja, i primena nove agrotehnike, i sve...
 
Nazad
Vrh