Kombajnski motori

Ma nema potrebe kada znam sta ce mi reci,jer niko nece da snosi mogucu odgovornost sto je i logicno.Da ne budem onaj sto nije platio na mostu pa da to platim u sezoni na cupriji...uradicu ga po standardu.Pozz
 
Kad sam radio generalnu na 577 pričao sam sa gazdom te mašinske radionice o pomenutoj varijanti S 46 sa klipovima 101,
čovek mi kaže da nije nikakav problem jedino što ne garantuje potrošnju ulja jer 101 klipovi imaju 4 karike i opšte je poznato da 577 hoće malo da "mezeti" ulja
iz istog razloga me savetovao da na S 44 stavim 98.5 klipove,što naravno nisam hteo
kad dođe vreme u moje motore idu klipovi 101mm tu nema dileme
jedino ne znam dali i kubikažu pumpe podesiti kao na 577
 
Ja sam pre desetak godina na jednom kombajnu razbusio hilzne na 101 bio je dosta jaci od ovog sto je bio 98 a to se naj bolje videlo uvece u tritikalu koliko je ovaj sa 101 bio jaci pumpu nista nismo dirali mislim na povecanje kubikaze bosista je nastelovao normalno to je moje iskustvo na tebi je da odlucis sta ces jos ovo da ti kazem mi smo se odlucili na razbusivanje zbog kvaliteta hilzni po nasem misljenju nema tog kvaliteta sto je bio nekad a to su te hilzne sto su u motoru
 
Trosio je manje od ovog drugog kombajna samo sto je imao malo vise dima a to je verovatno zbog toga sto je komora u klipu bila drugacija to verovatno si imao prilike da vidis razliku motor od 577 i od tamica
 
Upravo dolazim sa masinske radionice i promenio sam misljenje zato sto mi radilica bila na STD a sad tj sutra kada je stave na masini da vide da li ce moci na prvu a ima velike sanse,pa sam se zbog toga predomislio za 101,/A one mere radilice sto sam ranije naveo izgleda da nisu tacne jer mi je njih drugi majstor teefonom izneo a sad ko je u pravu videcu sutra jer se plasim da nije ovaj sad na brzini provere zavio jedan krug vise na mikrometru sto ce sutra da vidi.Zoki razliku u komori vidis samo u razlici siljka sa ili bez ili ima jos nesto?
 
Upravo dolazim sa masinske radionice i promenio sam misljenje zato sto mi radilica bila na STD a sad tj sutra kada je stave na masini da vide da li ce moci na prvu a ima velike sanse,pa sam se zbog toga predomislio za 101,/A one mere radilice sto sam ranije naveo izgleda da nisu tacne jer mi je njih drugi majstor teefonom izneo a sad ko je u pravu videcu sutra jer se plasim da nije ovaj sad na brzini provere zavio jedan krug vise na mikrometru sto ce sutra da vidi.Zoki razliku u komori vidis samo u razlici siljka sa ili bez ili ima jos nesto?
Pa nije mikrometar francuski kljuc pa da ga tako steze :haha: ,Odlicno ako ti je radilica u tom stanju kako majstor kaze.
 
Sticajem okolnosti ja se bavim metalo-strugarskim-glodackim poslom pa znam da se to moze vrlo lako desiti sto se nadam da kod mene nece biti slucaj.Mozda sam malo vise skeptican ali sta mogu to je verovatno mana.
 
Upravo dolazim sa masinske radionice i promenio sam misljenje zato sto mi radilica bila na STD a sad tj sutra kada je stave na masini da vide da li ce moci na prvu a ima velike sanse,pa sam se zbog toga predomislio za 101,/A one mere radilice sto sam ranije naveo izgleda da nisu tacne jer mi je njih drugi majstor teefonom izneo a sad ko je u pravu videcu sutra jer se plasim da nije ovaj sad na brzini provere zavio jedan krug vise na mikrometru sto ce sutra da vidi.Zoki razliku u komori vidis samo u razlici siljka sa ili bez ili ima jos nesto?
Šta si onda rešio,koje ubacuješ?
 
Na 101.Jer nakon kosultacije sa njima ne bi trebalo da ima bilo kakvih problema.Jeste da fali peta karika ali mislim da je i nebitna.
 
Druze cini mi se da to ipak nije brodski motor nego industrijski. I nije mu 101 precnik klipa nego 98.5.
Evo podataka http://www.imr-rakovica.com/imr-motordms46i.html
Slika industrijskog http://www.imr-rakovica.com/imr-motormS46Ibig.htm
Podaci za brodski http://www.imr-rakovica.com/brodski.html
Slika brodskog http://www.imr-rakovica.com/brodskimotoribigS46B.htm
Inace moje misljenje je da ako je sve uredu sa motorom,S-46 ce bez problema raditi i sa vecim klipovima,odnosno,opet moje misljenje,klipnjace su te koje vedre i oblace. Ako nesto nije u redu,prozor na bloku ce napraviti i sa vecim klipovima i sa manjim.
 
Ako je neko u dilemi koje klipove ubaciti u Zmaj-a 132-133 slobodno neka ubaci 101... JA sam to uradio predprosle godine i prezadovoljan sam rezultatom... Moj 132 nema uopste da zadimi ni prilikom naglog dodavanja gasa,a dok vrsi nikad nisam primetio da mu je tesko... Motor je dosta ostar na gasu i kao da je jaci... To mi je rekao prijatelj koji takodje ima 133.. Kaze kako je ostar na gasu nemzoe da veruje... :osmeh:
 
Ja juce palio kombajn i bez problema na prvo verglanje upali,ali poslije 2 min.se ugasi i poslije nema kako nisam probo nisam uspio da dobijem pritisak nafte na filter i dalje,izgleda da mi je ac puma vrisnula,u pitanju je perkins A 4.236,.kod jednog distribuitera dijelova perkins sam zvao i za ac pumpu mi kaze 80 € nesto mi to puno zvuci tako da sam u razmisljanju, i da citajuci ove vase postove sam u velikoj odluci da razbusim stubline sa 98,5 na 101 pa da i to vidim.
 
Mozda mozes da se prosvercujes samo sa zamenom ventila AC pumpe. Naravno prvo teba utvrditi dali su oni uzrok....
Ako ti je motor na izdisaju i ako ti je potreban jaci motor-razbusi.
 
Pa ne moze motor star 10 i vise godina i xx radnih sati da ima snagu kao nekada nov,zato citam jedan kaze 142 sa 105 ks nije za secku drugi kaze da je taj isti motor ne oseca,i kome sad covek da veruje...naravno oboma ali zakljucujem da je tu presudjujuce stanje motora.Stanje motora ne cini to da li i koliko trosi ulja i kako pali vec pritisak u cilindrima,sto jaca kompresija=jaca eksplozija sto naravno daje vecu snagu motora.Ujedno srecna nova 2014.
 
Nazad
Vrh