Kombajnski motori

Moze li neko da preporuci dobrog majstora za ubacivanje Om 352 u 142-ku? Nekog ko je to vec radio vise puta, da se ne uci kod mene.
 
Nema prirucnik posebno za S-46,pa ako neko ima izvuceno odnegde na koliko se steze glava i radilica bio bih mu veoma zahvalan.
 
Ovo su podaci za traktorski motor S46.

33jjlvs.jpg
 
Da li je neko razbusivao S-46 sa 98.4 na 101 i kako se pokazalo u praksi nakon par sezona,i da li klipovi treba da budu sa siljkom ili ne,i da li hilzne trebaju biti sa vencem odnosno vire navise prema glavi nekih 2-3 mm.Vidim da se o tome vec polemisalo na strani 38 ali bez detalja o kojima pitam.
 
Poslednja izmena:
Vidm da je dosta vas izbacilo iz upotrebe S-46 pa ako neko hoce jeftinije da ga proda kupio bih jedan neispravan cisto za delove.Ponude na pp.
 
Da li je neko razbusivao S-46 sa 98.4 na 101 i kako se pokazalo u praksi nakon par sezona,i da li klipovi treba da budu sa siljkom ili ne,i da li hilzne trebaju biti sa vencem odnosno vire navise prema glavi nekih 2-3 mm.Vidim da se o tome vec polemisalo na strani 38 ali bez detalja o kojima pitam.
Ja planiram kad moj bude za generalnu na kombajnu a i na traktoru da ubacim 101...
Hilzne sa rubom idu na TS a na običan bez ruba a hilzne moraju biti višlje od bloka i ta veličina je tačno propisana
 
Rasklopio sam motor i kod mene hilzne vire navise a klipovi su mi sa siljkom,a dok pretrazujem netom delove mislim da sa siljkom idu kod turbo verzije pa sad nisam siguran fabricki koji idu kod mene,a sto se tice razbusivanja na 101 od cetri Metalobrusacke radionice koje sam zvao tel.tri mi ne savetuju to da radim...kao optereticu radilicu jer ce biti na trecu specijalu pa mozda prsne,pa oslabljujem hilzne i.t.d.dok samo jedan kaze donesi blok i to moze bez problema i uspesno da se odradi jer su kao hilzne spoljna mera iste sirine i za 98 kao i 101,i sad ni sam ne znam koji savet da prihvatim a da ne pogresim.
 
Pa to se i ja razmisljam jer ako je s-44 na 577, lezajevi radilice su isti kao na s-46,hod klipa i stepen komresije sve je isto cak i ventili.ali samo jos nisam 100% siguran da li su hilzne zaista spolja iste,mada je i jedan clan unazad u temi to potvdio.

- - - - - - - - - -

Pa sad stvarno ne znam da li je tih 0.75 mm toliko oslabljuju...?
 
Spoljni precnik hilzne je isti, samo sto se unutar hilzne brusi, tj smanjuje se zid hilzne. Mozda su u pravu zbog radilice sto je na trecoj specijali.
 
Da li to vi busite tj.brusite kuci blokove motora pa znate na koju ce te toleranciju odraditi brusenje ili ih nosite u radionicu koja je za takve poslove specijalizovana?
 
Ne znam koga pitas.... Ono sto sam ja napisao u prethodnom postu se odnosilo na hilzne. Ako sam dobro shvatio clan Glackop je "naglas" razmisljao dali ce tih 0.75 bas toliko oslabiti hilzne? Ispravio sam ga da nije 0.75 nego ~ evo i boldovacu ~ 1.20 bas iz razloga sto ne radim taj posao pa samim tim ne znam koju toleranciju ce strugar ostaviti ali toliko znam da izracunam razliku izmedju 101 i 98.5mm precnika klipa.
 
Poslednja izmena:
Ne znam kako si dosao do 1.20mm,ali ocigledno ne ide 0.25 po specijali kao sto sam mislio jer je druga 63.48 a treca 62.75,nebitno kako nemamo honerice i brusilice ne moramo tupiti pamet nepotrebnim merama,bitnije je sto verujem da skoro niko ne radi balansiranje iste sto je od presudnog znacaja po pitanju pucanja i broja radnih casova u odnosu na fabricku.

- - - - - - - - - -

P.s ja sam mislio da si mislio na razliku izmedju specijala radilice a ne klipova.
 
U NS (cubi) rade balansiranje radilice.Bas to sam hteo da kazem:pitaj u radioni da li da radis to sto nameravas ili mozes jos vise stete da napravis time.Da li si zvao Cubi u NS da i njih pitas za savet?
 
Nazad
Vrh