Kombajnski motori

Ma nije razlemnjena,juce sam ga otvarao,ocistio podmazao i isto se ponasa.P.s,i biksne su dobre.
 
Ne znam da li ima veze sto je akumulator od 98Ah,a kompresija mahsimalna pa da zato nema snage brze da okrece?
 
Ne fali mu nista zbog 24v. moj alnaser od 12v vec 5-6god. pali na 24v i to onaj stari tip sa automatom ispod poklopca.
Mozda ti samo akumulator u pitanju.

Dragane grešiš, "stari tip" alnasera je snage 2,5 kw i konstrukcijski je jači dok ovaj "novi" je 3 kw i ne voli baš 24 volta jer hoće da pukne rotor i da odvali kućište treće čaure (nos). Lično iskustvo!

Glackop Čak i manji akumulator bi trebao dobro da vrti pod uslovom da je sve OK sa alnaserom i akumulatorom. Probaj da skineš sa ferge ili 560 pa proveri do koga je greška.
 
Kameni, zato sam i napisao stari tip. :ppozdrav: izdrzljiv kao mazga!
Glackop, stavi akumulatore na punjac i napuni ih fest, i dodaj jos jedan mali al redno povezi na 12v pa ces videti.
Spajki, kod mene ovako radi napisao sam vec koliko dugo i za mene je ovako bolje, a ti pali i na kurblu ako ti tako lakse, nece me interesovati ni malo!
 
dragan.kovacev Jel koristiš 24 volta i sad kad si stavio MECU na Z-142???
Pa da, kad vec imam sklopku i lakse mi sa 2 mala akumulatora od 55A, samo sam morao bendiks zbog zupcanika da promenim, sa 13 zubaca na 11 zubaca.
Inace na kamijonu je paljen sa tim novijim tipom alnasera kao od imt539.

- - - - - - - - - -

I S44 palim sa 24v, a alnaser 12v nov tip, vec 2-3god. (trenutno ne jer mi sklopka u kvaru) nista mu ne fali jel su to verglanja od 1-2 sekunde, naravno nema izverglavanja duzih od 5 sek. ako za to vreme ne upali na 24v nece ni upaliti ni minut da verglas. tako da to postujem i nemam problema sa alnaserima.
 
@Dragane to znaci da ti je motor dobar i bez problema bi palio na 12 v.Dok sam bio segrt u autoel.radionici radili smo nekoliko prepravki da pale na nacin kao tvoj i sve je to bilo kratkog veka.Na vecini je prvo crkavao bendiks jer smo automate stavljali od 24v, jer su oni tu najslabija karika.Vecina su to bili losiji motori.Necu se vise objasnjavati a ja cu moje motore pre paliti i na kurblu nego na gore opisan nacin.Postujem svaciji rad :ppozdrav:
 
Post i nije imao svrhu da nekog savetuje kako da pali svoj motor (al ti uvek kreces podcenjivacki, to ti je specijalnost) nego sam hteo reci Glackopu da alnaseru nece biti nista ako je jednom palio na 24v
Razlog ugradnje sklopke sto je motor bio los a alnaser spor kao kornjaca i paljenje je bilo otezano, pa na predlog majstora da se ugradi sklopka(pa dok ide ide) ili da se kupi novi alnaser brzi, nisam imao mnogo sta reskirati (4000din sklopka Iskrina nova) i eto posrecilo mi se vise godina, a mecka ce dobiti nov tek kad ovaj crkne!

A na S44 iz gluposti ugradjeno, svidelo mi se to kad pipnem kljuc motor upali.
 
Izvini,nisam mislio da zvuci podcenjivacki,ali mislim da tako nesto ne moze da se uzme u obzir kao trajno resenje.Pogotovo na kombajnu,jer nikome od nas nije potrebno da mu se kombajn pokvari,stane ili ne daj Boze nesto jos gore da se desi zbog neke nefabricke izvedbe.
 
A kada bi se stavio alnaser od 24 volti?
Msm da li postoji a da moze da stane na postojece mesto? Ja palim vec duze vreme na 24 v pomocu sklopke ali mi redovno bendiks zvekne.
 
Poslednja izmena:
Ovo su podaci za motor S-46 iz uputstva za ZMAJ 142 koje je postavio mityoo :sta: Pritisak podesavanja dizne izgleda da zavisi i od podesavanja PVP, najbolje je te poslove prepustiti majstorima koji imaju iskustva sa tim.

2148i1j.jpg

Imam jedno pitanje sta znaci ovo stepen kompresije 16:1 ? hvala
 
evo ovako mislim da će ti biti jasno imaš radni hod klipa ti je zapremina cilindra u ovom slučaju 16 kad klip postigne GMT prostor izmedju čela klipa i glave se naziva kompresioni prostor u uvom slučaju on iznosi 1 što oblašnjava odnos razmera radnog hoda klipa i kompresionog prostora
 
Onaj moj generalno uradjen s46 koji sam i video klipom u ranijem postu prikazao radi odlicno pali super i sve to,ali me kopkalo cisto da proverim da li sam onako po zvuku podesio predpaljenje tu negde oko 25-28 stepeni,pa sinoc dovedem mehanicara da mi on to stroboskopom proveri i prepodesi...desilo se ovako meni je pumpa tacno negde na polovini /gde se steluje/znaci tako je bilo pre njega, kad on izcita kaze da mi je pred paljenje kasno tj tek oko 11 stepeni i dok on nisani u marker oznacen na zamajcu /GMT/ ja sam pomerio pumpu ka bloku skoro do kraja a tu mu je i jos ona fabricka crta koja kao treba da se poklopi znaci doslo je crta na crtu njemu digitalno ispisuje 25 stepeni on kaze to je to ja stezem pumpu i vidim da pomalo dimi i da nije to to,sto danas i potvrdjujem kada sam pokusao da ga upalim,verglao ga vise od 6=7 sekundi samo dimi a ne javlja se,pre toga je palio na 3-4 sek.i ja vratim pumpu na sredini i upali na treci-cetvrti okretaj radilice,i radi ponovo super bez dima...ali me sad zanima zasto i kako moze ovo da se desava?Pumpa je levi smer znaci zaokretanjem ka bloku ide u pred paljenje sto bi u praksi trebalo da ima ostriji rad i bolje paljenje a kod mene izgleda da je suprotno.Drugo dizne kada sam proveravao otvaraju od 150-160 Bara.Pa se razmisljam da ne remete one mozda stepen prepaljenja zato sto otvaraju ranije,ne znam da li je neko imao slicno iskustvo pa da utvrdimo u cemu je ovde problem,
 
Motor lakse pali kad je kasnije paljenje ali su vece sanse da se greje na vecim obrtajima i da gubi snagu jer gorivo 'kasni'.

@zaregakovo

Da te ispravim: Stepen kompresije je odnos zapremine cilindra+kompresionog prostora:zapremina kompresionog prostora

@leka

Sad sam tek zivnuo posle sinocne zurke, kad nadjem podatak kacim ga ovde javno.
 
Nazad
Vrh