Kombajnski motori

pred svaku sezonu mu promenim ulje i doduse uvek sam sipao ulje istog proizvodjaca i iste gradacije,palo i to meni napamet ali nisam jos probao i to,ali me interesuje da li se slucajno uzrk svemu tome ne nalazi negde u motoru?ako nije sat i samo ulje?
Ja sam imao slican problem,medjutim kada zamenim uljani filter zavidno skoci pritisak cak za1 bar, otada menjam i po dva puta u celoj sezoni i sad sam zadovoljan a ulje obavezno 20 w50
 
Od kada imam kombajn, sipam 20W-50 bez pomisljanja na 15W-40 upravo zbog spoljne temperature u zetvi koje su kod nas uglavnom samo u krunjenju kukuruza ispod 30 stepeni. Fabricka preporuka recimo za Zmaj 190 koji ja posedujem je ta da se zamena ulja obavi na 100 radnih sati s' tim da je kod njega radni sat ekvivalentan 1 casu. Sada otprilike treba da menjam ulje i pritisak nije opadao. Na kombajnu su mi svi filteri marke Donaldson.
 
zahvaljujem na savetima svim kolegama,probacu i tu gradaciju pa da vidim sta se desava al ja sve nesto mislim da me sat malo vara ali provericu i to,to je najmanji problem samo da sam problem ne lezi negde u motoru:sta:
 
Jel radio tko motor na kombajnu ĐĐ 1620 znaci tam f8l413 vazdušar, koliko dođe generalka tog motora samo djelovi znaci da se motor napravi kako bog zapovjeda, jer u fazi sam kupnje tog kombajna pa da znam sta me ceka?!
Hvala.
 
Jel radio tko motor na kombajnu ĐĐ 1620 znaci tam f8l413 vazdušar, koliko dođe generalka tog motora samo djelovi znaci da se motor napravi kako bog zapovjeda, jer u fazi sam kupnje tog kombajna pa da znam sta me ceka?!
Hvala.
Mislim da oko 3000e kosta remont tog motora.Znaci mislim,nisam siguran.Imas i na forumu clana koji radi remonte tih motora.
 
Ne mogu se vise zezat sa malim kombajnom, povrsine su nam porasle poceli smo i usluge radit, ove godine da sam vrsio i usluge i svoje imo bi 100-110 jutara a za mercatora je to prevelik zalogaj jedva sam izguro obaveznih svojih 60 jutara pšenice, i sad naso sam 1620h na nista drugo i ne pomisljam jel za bolje nemam, nemam 30 000€ za neki polovni zapadni kombajn, taj 1620 se nalazi u jednoj zadruzi kod Valpova cijena je 10 000€, covijek mi je reko moze 5000€ u mineralnom gnojivu 5000€ keša, sto meni i odgovara, kombajn je iz vana i vrsalica je tip top znaci bez nekih velikih ulaganja kao što sam imo na mercatoru da mi je lim bio trul i remenice iskidane izlomljene i sve to, ali gazda kaže kombajn je vrsio i odradio sezonu i pred kraj kad su poceli zob vršit na jedan auspuh je propusio u radu, vrsili su tako do kraja, nije se grijo, temp ulja sasvim oke kao i pritisak, nije pokazivo znakove slabosti tako mi je reko, al kad smo ga upalili i odradio jedno pola sata sa ukljucenom vrsalicom na punom gasu ne pokazuje taj dim, on kaze da to bude samo kad je u otkosu al da motor ima snagu, e sad ako cu kupit, kupit cu al moram bit spreman, hidropogon je oke sve je suvo nigdje ne curi, ne znam vise sta cu, moji kazu da se strpim jos i nagodinu za pšenicu da uzmem, a u mercatora se nemogu pouzdat za neke velike parcele teško je kad imas malo dana za vrsit a puno jutara a ovdje je kosa 5.60 i ovo ljeto sam imo cast probat takav kombajn po meni samo rjeci hvale evo i slika toga sto sam gledo, i da napomene kombajn je bio crvene boje i prije 6 godina zaboravio sam rec je rađena generalka motora a onda je i komplet prefarban bojanje i remont motora je radila jedna firma koja se tim bavi !
Evo slike:
rw2o8m.jpg

dqnex.jpg
 
Neznam kako se kod vas krecu cene ali da je kombajn ovde cena nije jaka.Dosta pristojno izgleda na slikama.
 
Koliko ja vidim tema je kombajnski motori, a ne kombajni pa bih molio da se pridržavate teme kako ne bih bio prinudjen da pokrenem sankcije.
 
Izvinite Gospodine Panonstib
Sve je oke, al motor je motor ako moram radit full generalku, kod nas su majstori malo jači, a motor mora bit na takvom stroju cakum pakum, nije puno ni 2000€ jos stavit u motor, al kad mi to rade neki šalabajzeri koji zaborave uvijek nesta dotegnit, a sam da se upustam u takvo nesta ne znam bojim se, nije problem platit covjeka koliko god, ali da napravi i da kaze to i to treba promjenit i da napravi da radi a ne, mulac dode to valja nemoj to ovo ovako, ovo onako i na kraju ne napravi ti nista samo ti novce uzme, ko i na torpedu na motoru sta su mi radili, nisu stegli maticu na bosch pumpi i otkinio kajlu na sred njive, na s 46 mi nisu dobro ufazili motor i gusio se nije mogo radit izgubio i vremena,novaca a i živaca.
 
Svaka firma koja proizvodi masine preporucuje ulje firme s kojom surađuje.Po ovom papiru trebao bi sipati u taj motor ulje 10w20.Za firmu koja proizvodi ulje takvih osobina ti odlucujes.Kolicina koja ti treba je 19 litara.
 
ja radio prosle godine generalnu na 143 i da ne cuje zlo extra, vec dve sezone radi ne podize nivo, takodje radjena pumpa komplet i stavljeni svi novi ulosci na diznama.
 
Sale, kupljen u ducanu delova za motor s46.
ova plastika nema sanse da bolje ladi od metalnog, mozda neka cvrsca al ova mekana ne!
meni se metalni bio raznitovao kad je crkla vodena pumpa, inace nebi ga menjao.
 
Ja sam ranije imao problema sa prvim paljenjem,s46 z 143,jako tesko je palio. Kada sam sredio pumpu i promenio uloske dizni onda je poceo da pali na pola kljuca ali sada mi poprilicno dimi u radu... Nisam pametan zasto,a pritom za sezonu ne potrosi ni pola litre ulja...
 
Nazad
Vrh