Kombajnski motori

Samo ovu,
P3180049.JPG

ima još jedna
 
Poslednja izmena:
@Bubu evo sad sam se dopisivao sa vlasnikom te jedine 136-ice kod nas, i kaze covek da je potpuno isti motor samo je filter drugaciiji. Kod njega je filter koji se skida na potez.... Kako bih objasnio.... Nije na navoj da se svrti nego ga zavrnes jedan krug i on je dole. Ko razume shvatice. Inace je 2003 godiste pa mozda to ima veze. Ili su montirali sta su imali....
 
Konstantine jel to ono malo okruglo bakarno-mesingano bure iznad hladnjaka? Ma stavi od golfa dvojke sa pokazivacem nivoa vode malo zice i povezes unutra sa nekom lampicom(ili ugradis neku tvoju) i Bog da te vidi! Spojices ugodno i korisno!Zaboravih da te pitam sta je sa tvojom?
 
Poslednja izmena:
ma to su budale skinule, bio u nekoj zadruzi pa skidao ko je šta stiogao, polako ga vraćamo u noramlu, fali mi još to, kako sa lampicom obajsni mi ako nije problem...
 
dalaze ti dve zice na davac jedna je masa (-) a druga ide na jedan kraj sijalice. na drugi kraj sijalice stavis struju preko kontakta(15\54) i to ti je matematika sva
 
Pa vidi nisam ni ja 100% siguran kako jer nisam elektricar. Ali znam da je taj sam pokazivac ekstra jeftin za kupiti mozda nekih 300-400din a vredi toliko evra min. Posuda je nesto skuplja,jedno 10-15e. Takoreci u paketu max 20e. I znam da na pokazivacu ima dva pipka na koje stavljas zice. A ako lampicom upozorava znaci dve zice idu i tamo. E onda po logici stvari jedna zica npr + ide preko osiguraca na lampicu a drugu - spojis sa masom zatim stavis na jedan pipak pokazivaca a sa drugog pipka pokazivaca na lampicu. Pitaj nekog elektricara,sigurno ce ti objasniti. Imas i ovde na forumu elektricara. Inace posuda ne mora biti od G-2,moze od bilo kog drugog auta koji to ima a da pri tom stimaju izvodi za creva.
 
Golf ima zatvoren sistem hladjenja, a Zmaju treba ''iber'' na hladnjaku tj. posudi hladnjaka.Treba voditi racuna i o kolicini rashladne tecnosti.
 
Jeste ima zatvoren sistem i pritisak je ~ 1 bar-a kad je sve u redu. A sistem hladjenja sa cepom kao sto ima zmaj je isto zatvoren ali cep je drugaciji i odrzava ~duplo manji pritisak. U nasem voznom parku osim novog yto svima su cepovi isti i svima su razje..ni donji delovi istih kako ne bi pravili pritisak u sistemu. A sve zbog losih hladnjaka,creva...... Znaci isto tako moze da se iz golfovog cepa izvade ventili i eto ti ''poluotvoren'' sistem hladjenja. Sto se tice kolicine ne razumem sta je pesnik hteo da kaze? Da nece mozda motor imati losije hladjenje ako u prelivnoj-ekspanzionoj posudi ima litru vode manje?
 
@Sinisa1979

To je onda samo 'fini' filter drugaciji. Taj motor je kao grom, sahrani Brenin diferencijal ocas posla...traktor ima dosta vise snage nego sa TS 46 ili sa T6.354..
 
Pa lepo ja rekoh da je drugaciji filter kod ovog ovde. Nisam imao prilike da ga kostam,ali i bolje! Zamisli da pojede dif u tom trenutku.... Aaaa neka hvala!
 
Kod nas je ovaj sa slike orao nesto malo pocetkom jeseni zaoravao stajnjak ali nije bio kadar da zavrsi posao zbog hidraulike inace tegli prikolice, vuce germinator od 5 metara i podrivac sa 3 tela-ide i malo bolje od JD 6620 ali eto zdravo cesto diferencijal kaze hvala lepo zbog tog motora.
 
Jeste ima zatvoren sistem i pritisak je ~ 1 bar-a kad je sve u redu. A sistem hladjenja sa cepom kao sto ima zmaj je isto zatvoren ali cep je drugaciji i odrzava ~duplo manji pritisak. U nasem voznom parku osim novog yto svima su cepovi isti i svima su razje..ni donji delovi istih kako ne bi pravili pritisak u sistemu. A sve zbog losih hladnjaka,creva...... Znaci isto tako moze da se iz golfovog cepa izvade ventili i eto ti ''poluotvoren'' sistem hladjenja. Sto se tice kolicine ne razumem sta je pesnik hteo da kaze? Da nece mozda motor imati losije hladjenje ako u prelivnoj-ekspanzionoj posudi ima litru vode manje?
Golfova cantra za vodu je bar 3x manja od Zmajeve posude... Sam kazes da se lose odrzavaju rashladni sistemi [u tvojoj firmi], a sta mislis da je odrzavanje bolje kod vecine paora? Znaci ,temp. kod prosecno odrzavanih Zmajeva bi bila briga vise...
Gde nadje golfovu posudu... em je mala, em ne prikladna em komplikovana za ugradnju, em kad se bude prodavao kombajn bode oci... Nije li bolje naci [ a do leta ima iha-haj] polovno burence, ili kod ''majstor olukara'' napraviti isto ali funkcionalnije-da otvor za ulivanje tecnosti bude vertikalan?
 
Koliko znam golfova posuda je oko 1.5lit (mozda i malo vise) a zmajeva tesko da je 3x1.5lit... A ako i jeste koliki nivo bude u radu? I bas mu svejedno za hladjenje jel ima litar u prelivnoj litar i po ili dva.... Bitno je da ima tecnosti,tj da je sistem ispunjen. Ionako vecina izbaci visak pa ti ostane pola burenceta tecnosti E sad sto je meni pala na pamet posuda od G-2? Pa u pocetku sam mislio da je to dobro resenje zbog tog pokazivaca i sto imas mogucnosti da vidis kroz posudu kolicinu tecnosti. Ali mi je kasnije jedan clan otkrio da to ne radi bas tako jednostavno tj da se ne veze tako lako pokazivac sa lampicom. E zbog tog priznajem da to i nije dobro resenje. Ali estetika i zapremina.... Mene to ne bi sprecavalo uopste kad bi imao takav problem da mi fali posuda! Vrlo lepo se moze uklopiti posuda. Sto se tice izrade novog kod limara-olukara u potpunosti se slazem da je to super resenje. Original izgled provereno traje i ne bode oci. Naravno obavezno staviti JEDAN cep i to na gornjem delu a ne sa strane ko fabrika..... I obavezno bure variti mesingom da izdrzi vibracije! Ali opet dolazimo na ono.... Gde i kakav pokazivac staviti na takvu posudu? Slozices se samnom da je ideja bila dobra i da je pokazivac nesto sto bi bilo veoma korisno imati na svakom ''poljo vozilu''. Inace kad sam rekao u nasem voznom parku,nisam mislio na firmu jer ni ne radim u firmi.
 
Ostajem pri tome da bi temp. bila veca sa golf-posudom u istim okolnostima. :osmeh:
Suvisno je dodavati merac vode na Zmaja-ipak, pa na besmislena pitanja nema smisaonog odgovora.U kakvom je stanju kombajn i njegov motor ako mu taj dodatak treba? Cemu sluzi merac temp. [ bolje dodati jos jedan merac] i lampica punjenja alternatora? Ako riknu ova dva pokazatelja, a temperatura pocne rasti, postoji i treci pokazatelj da je krenulo grejanje. :sta: :osmeh:
 
Auu drugar ..... Znaci po tebi, sistem ispunjen do panja npr sa 20lit i u originalnoj posudi, koja inace sluzi za odrzavanje nivoa,ima npr 2lit ce bolje hladiti motor nego isti sistem sa posudom od 1lit?! Pa kako onda funkcionise sistem hladjenja kad mu stavis hladnjak koji je zapreminski manji od originala? Ili kad ventilator stese prvi red saca originalnog hladnjak,istog zakrpis i kombajn se ne greje?! Alo,pa to je i po 3,4 mozda i 5 lit manje u sistemu pa se ipak ne greje motor! A sto se tice dodavanja meraca.... To veze s vezom nema u kakvom je stanju kombajn! Koliko ja znam ne utice na hladjenje,ili uopste rad motora,neki deo vrsalice. Pa cak ni motor nema veze! Zar ti nije palo na pamet da moze crevo vode puknuti i motor naglo ostaje bez tecnosti. Uopste ne mora biti kais uzrocnik.... A kada se to desi da ostane bez vode ni sat za temperaturu ne reaguje pravovremeno niti pokazuje realno jer nema odakle da skine temp.! Dal si svestan kolika temp. motora tj vazduha mora biti da bi skazaljka reagovala? Mnoogo veca nego sto ce sat pokazati! Pa jos dok primetis.... Eee dicki,sve si rekao prethodnim postom... Pogotovo kad si rekao da na besmislena pitanja nema smisaonog odgovora.
 
Flasa od c.cole je 2lit.Nagradno pitanje je koliko lit. stane u burence zmajevog hladnjaka ?
Drugo, koliko se celija u % sme zatvoriti? Jel potrebno kockanje, a krenulo se u zetvu?
Trece, ispusti svom Zmaju pominjanih 5 lit. u zitu, pa da cujemo...
Cetvrto, ima veze kakav je kombajn. Babu mozes obrijati-ipak ostaje baba.Brijanje joj nista nece pomoci.Postavlja se pitanje svrsishodnosti uradjenog posla.
Peto, utice na rad motora ''rad'' vrsalice.
Sesto, pucanje creva je ''placanje na cupriji'' sto je takav kombajn izasao u atar. Cak i da pukne crevo onom ko je isterao takav kombajn, ne pomaze merac kolicine tecnosri jer ga sigurno nece primetiti.
I na kraju,onaj ko ne oseti kombajn: il nije njegov il ne zna... :ppozdrav:
 
Sinisa je u pravu i to funkcionise . To sam na moj 780 namontirao nakon 1 dana rada posto je znao da pljuje vodu napolje i pored novog cepa ovako preliv i neba brige ceo dan . Kantica je od preliva sa citroen Vise , cep je sa oduskom a za svaki slucaj sam stavio na drugo gornje crevo jednosmerni ventil od servo kocnice sa istog auta . Ceo sistem napunim vodom ujutro i on izgura 1/2 litre napolje tj kompenzuje sirenje vode . Kada se motor odhladi iz preliva voda ode u motor i tada se vidi koliko fali sto je u mom slucaju oko pola litre ili nesto vise a u system stane 15 i koja litra .

---------- Post added at 10:05 ---------- Previous post was at 10:03 ----------

e1b8ki.jpg
 
Nazad
Vrh