Koliko plaćate sezonske radnike i gde ih pronalazite?

da to je u redu a ja radim u privatizovanoj firmi kao portir i uz to cuvam i ovce (rani, pojim, pustam na pasu...) i nemam dz ni hranu ni kafu ma ni vodu jer je u firmi tehnicka voda pa nosimo od kuce i to sve za 90 din sat 90*8*31 ili 30=moja plata :svinja: stim da smo svaki 3 dan slobodni a to nam je neplaceno
 
To je gratis :) vise me nevija dobili smo neku dzukelu stene a ludo za ovcama vija ih ko pulin :haha: al nezna da se vrati, al naucicu ga.
 
Ove godone sam nasao ekipu iz Donjeg Tovarnika (cigani)ali stvarno rade nemam reci.200din sat ili 10 din po bali.Jaste da idem po njih 25 km i vracam ih.ali kakve sam sve dovodio i koliko sam ih trazio ja sam zadovoljan.To su isti ti koji rade i kod Matica.
 
Kod mene je Čombe glavni,ne može da prođe bez njega samo uvek ali uvek nešto zeznu.Ima jako vrednih momaka a ima i lenčuga koje dođu i samo se prenemažu dok ostali rade za njih i na kraju dana hoće i oni isto da dobiju.Pogodimo po 10 dinara balu a kada dođe isplata 12 dinara i ond auvek svađe sa njima.Hraniš ih i pojiš ceo dan i nikada nisu zadovoljni ali kada ne možeš drugačije povinuješ se i moraš kako kažu.
 
Ju ju gledam vase satnice pa ja da imam tu sattnicu ja bi nakrivio sesir i bio bi velki babo u selu :haha: meni za cuvanje imanja i da se bakcem oko ovaca da namirim, napojim ocistim.... daju satnicu 90,00 din bez hrane, vode....
 
@mladi coban druze koliko sam ja shvatio, ti nisi nadnicar vec stalno zaposleni radnik u privatnoj firmi. Koliko ja znam, zakonski minimum za satnicu je nesto malo veci od 100 dinara (mislim da je 103, mogu da proverim), tako da tebi tvoj gazda zakida ono sto po zakonu mora da ti da. Naravno ovo vazi ako si stalni radnik. Postoje razni ugovori o strucnom osposobljavanju... po kojima mogu da te placaju ispod zakonskog minimuma, ali to traje 6 meseci, a zatim mora da te primi u stalni radni odnos i postuje minimalnu isplatu. Naravno ovo je Srbija pa se radi svasta, ali eto cisto da znas koliko bi minimalno trebalo da dobijes. Pozdrav!
 
Surdonja hvala na info znam ja to minimalac po drzavnom je 103 din sat, ja nisam stalni radnik, sezonac sam ali to sam bas dugo vreme, a posao za stalno mogu samo da sanjam, jer nemam tetku u ministarstvu ili ujnu u nekoj zvanicnoj fotelji, zato cutim i mazim moje ovce i cekam moje novce:haha:
 
Surdonja hvala na info znam ja to minimalac po drzavnom je 103 din sat, ja nisam stalni radnik, sezonac sam ali to sam bas dugo vreme, a posao za stalno mogu samo da sanjam, jer nemam tetku u ministarstvu ili ujnu u nekoj zvanicnoj fotelji, zato cutim i mazim moje ovce i cekam moje novce:haha:
svaki poso ima svoju cenu druze al ako se nemoze drukčije do novca ćuti i uzivaj ja znam jednog drugara plaća za takav poso al oko krava ide tovari detelinu,stajnjak ,i sve ostale fizičke poslove radi ne na sat nego fiksno mesečno 13.000 din stim što ima hranu i kutiju cigara dnevno
 
Kolika je satnica za ovu (predstojeću) sezonu? A ko ima stalnog radnika kakav je dogovor?
 
Ja od sredine prosle godine placam 170 din/sat,pre toga 150.Fizicki rad.Pretpostavljam da ta cena ostati i u ovoj godini.Inace,tesko je naci radnika.Imam jednog koji je bio pouzdan,pedantan i vredan.Sad je problem sto je poceo malo vise da pije,pa nikad nisam nacisto da li ce doci... ::jako_besan::
 
Kod nas je 150din. Ako je u pitanju neka rabota sa džakovima tipa veštaka ili džakiranja kukuruza onda imaju posebnu tarifu.
 
1500 dinara ,rad od 7-19 , sto je 150din. po satu. Ali je vrlo tesko bar kod mene naci dobrog radnika,u stvari tesko je naci bilo kakvog radnika...
 
Nazad
Vrh