Koliko plaćate sezonske radnike i gde ih pronalazite?

Da li je 20 din po ubranom kg maline malo? Zanima me jer mi je jedan malinar to predlozio.. A ne razumem se bas u to kako ide..
 
Sve zavisi, kod nas prošle godine išlo 25 din/kg, ove godine se niko ne oglašava, e sad sve zavisi kakav si berač, znači moraš nabrati 50 kg=23 gajbe maline da bi zaradio dnevnicu od 1000 dinara, takođe moraš znati da prosečan berač u jakom rodu mora nabrati minimum 60 kg....
 
tovam je dobro od kg,kod mene je druga priča na sat niko neće ići od 180-200din za rasadivanje,kopanje i branje paradajza a i teško je naći radnu snagu svi kukaju nemaju posla a neće na sunce,prava muka:cool:
 
Ako su nekom potrebni fizicki radnici,2 studenta,u blizini Valjeva,javite se.Spremni smo na svakojake poslove! Pozdrav
 
Okolina Čačka ima Bugare, zamislite dolaze iz Evropske Unije da rade kod nas... Ne znam za koje pare rade...
Naši radnici rade branje voća za 150,oo dindži po satu, obezbeđena hrana i merdevine
 
Voleo bih da se ova tema obnovi, stim da se i navede kavi su poslovi u pitanju i ragion odakle ste...
Mislim da je ovo i dalje interesantno, i zbog poslodavaca i zbag radnika.
Možda bi trebalo i da se objavi kakva je situacuja sa radnom snagom, gde ima viška a gde fali..
pozdrav i hvala na eventualnoj saradnji.
 
Voleo bih da se ova tema obnovi, stim da se i navede kavi su poslovi u pitanju i ragion odakle ste...
Mislim da je ovo i dalje interesantno, i zbog poslodavaca i zbag radnika.
Možda bi trebalo i da se objavi kakva je situacuja sa radnom snagom, gde ima viška a gde fali..
pozdrav i hvala na eventualnoj saradnji.


Nemoj da se ljutiš, ali poradi malo na pravopisu, kad napišeš nešto pročitaj i ispravi pa onda postuj, u svakom slučaju dobrodošao na forum!
 
Kod nas satnica za ubacivanje kukuruza 150din na sat. Radnik u cardaku/supi 200-250din na sat. Branje jabuka i paprike 1200din 8 sati, pola sata pauza za obrok i 15min pauza u podne. Svi bi u jabuke, a u papriku nesto slabo interesovanje :osmeh:
 
Код нас: 15 Е + храна и пиће - за радника. А за газду: 1-2 бенсендина и да се моли Богу да нешто ураде. :spavam:
 
Ovde je trenutno cena za jedan radni dan 1500 din, plus dorucak i rucak, kafa, sok, pivo, i opet jako tesko naci ljude za neki posao.
 
Ja plaćam samo kada razbacujem veštak i slične poslove.Za vožnju još stižem sam.Plaća se 100 dinara na sat ,a sve preko toga je moja dobra volja.
 
ja sam placen 90 din sat a radim jer moram jer nema nigde drugo da se nadje posao. Nije neka para ali bolje ista nego nista. Mada sramota i za drzavu da velika preduzeca iskoriscavaju do maksimuma to sto nigde nema posla pa se mogu igrati sa satnicama.
 
Kod nas je 130 din/h, nema veze šta se radi, bez obaveze za davanje hrane, pića i sl. ili 100din/h sa tri obroka + kafa, sok, rakija.
 
Istina kod mene ne placamo mnogo radnika al sta god da bude ide redovno placanje po satu + klopa i pice,nekad i cigare ako se trude,jbg i oni su ljudi ne mogu kad dodje rucak da im kazem idite kuci pa se vratite,nego svi idemo zajedno za valov.
 
Nazad
Vrh