Koliko naplaćujete usluge obrade zemlje

Citam malo ove postove oko cena južno od Save i Dunava. Jedan član napisa da bi prešao dole u Srbiju da radi usluge... Po mom mišljenju prvi i osnovni razlog takvih cena jeste oblik i veličina parcela. Evo u mom kraju: najduža parcela je dugačka 300 metara. Sve ostale su maksimalno 200 m, a mnoge su kraće od 100 m. A da ne govorim o obliku, nagibu, itd... Kod nas su 90% dvoredne sejalice sa kutijama za djubrivo. I koliko ja da naplatim čoveku sejanje njive od 50 ari, koja je trougaonog oblika, a pritom je jedna strana izuzetno nagnuta pa je teško držati pravac jer svlači traktor. A pri tom moram da sipam djubrivo, tj da ga prosejavam kroz sito, još ako je djubrivo ono subotičko... A da bi došao do njive moram da prodjem kroz sedam šuma i da predjem preko sedam potoka... E zato su kod nas takve cene. Ja lično sejem za 5000 din hektar sa IMT dvorednom pneumatskom. Ta je cena već tri godine. I mislim da to nije puno. Bar tako kažu mušterije.

Inače da su njive kao u Vojvodini, cene bi bile niže.

Inače, ostale cene su:
oranje 10000 din(stara cena, treba da ide gore)
tanjiranje dva prohoda 10000 din
prskanje 3000 din
špartanje sa prihranjivanjem 4000 din
žetva 14000 din (nova cena)
baliranje 7000 din (nova cena)
branje 14000 din (nova cena)
 
ja sam sejanje platio 1500 a cujem da ide i do 2500 a njive ravne 400m duzine, ma poludeli ovi sto rade usluge vise neznaju ni oni koliko im je dosta
a prosle godine sam platio 1800 kod drugog
 
nemam sejcicu pa placam setvu za 70 kj 1300 din po jutru
da kupis polovnu sejacicu isplatio bi je odmah prve god. samo od sejanja za sebe i jos zaradio od usluga
ja sam kupio zitnu da bi sejao 1kj graska jer niko nece da seje a jedan sto mi sejao pre toga kaze grasak je skuplji od zita pa je skuplje i sejanje :haha: (isto tako naplati i sejanje pasulja sejalicom za soju) uglavnom ja sam odmah iste god.isplatio sejalicu
 
Kod mene oranje po aru 150 dinara a drljanje oko 75,80 din, tanjiranje ne znam koliko je to nisam vec godinama koristio, sto se tice sejanja kukuruza to radimo uglavnom sa jednorednim sejalicama za freze koje pozajmljujemo po komsiluku. U celom mom mestu a verujem i okolini samo jedan covek ima setvospremac i on sa njim radi samo za sebe nema vremena i drugima da sprema njive, ima 2 rotofeze i nekoliko tanjiraca u okolini ali i povrsine koje se obradjuju su male od 10pa do nekoliko desetina ara, nema se para mnogo ljudi je nezaposleno, mladi nece da rade a stari vise i ne mogu.
 
Cijena usluga u mom kraju je sledeca:
oranje 80 evra po ha
sejanje 35 evra po ha
branje 90 evra po ha
siliranje 150 evra po ha
baliranje 3 bale 1 KM (znaci 6 bala 1 evro)
kosenje 35 evra po ha
prskanje 35 evra po ha
izvlacenje stajnjaka naplacuje se po prikolici nekih 13-15 evra po prikolici
Eto to je cijena nekih od usluga u mom kraju
 
MilanM Dali je Gadzin Han blizu Vladicinog Hana?

Obrljan94 ove cene su ok , samo ja mislim da si pogrecio na oranje. Nemoguce da neko ore hektar za 80e. ?
 
Prošle godine kod mene se naplaćivalo 2.000 dinara po k.j.Najverovatnije će i ove godine biti toliko.
 
@ dragan 82
Cijena oranja od 80 evra po ha je stara sad cujem da se ore po cijeni od 100 evra po ha to je ta cijena oranja u mom kraju jer kod nas nema ni ekstremno teskog zemljista kao u nekim krajevima Srbije ma da vidim po ovim cijena koje stavljaju kolege sa foruma da je kod nas oranje dosta jeftinije neko u nekim drugim krajevima.
 
Cene po KJ
Oranje 5500,-
Spremanje 1500,-
Tanjiranje 1800,-
Prskanje 1000,-
Bacanje vestaka 600,-
Zetva i berba 5000,- +500,- za secku u zitu ili kukuruzu
prevoz jedino jako varira mada je zadruga odredila 1000,- po Kj
 
Nazad
Vrh