Koliko naplaćujete usluge obrade zemlje

jbg sta ces, ni mi neradimo puno ali iskreno rado uzimam svaki dinar koji mogu!
Nije neka para ali sta da kuzu ljudi koji nemaju cime da uzmu sebi masine?
U pravu si jedino se u zetvi uzme koliko toliko da se bar pokrije trosak svoje zetve ( za naftu i u mom slucaju za kombajnera )
 
Setvospremiranje 1x 2000,2x 3500
setva 2000
špartanje 2000
prskanje soje (sa hemijom) širokolisno 4500
prskanje soje uskolisno 2000
prskanje kukuruza komplet u 6.listu 4000
valjanje kembridž valjkom posle setve (ravno) 800,pre setve (grbavo) 1000

ovo mi je tekući cenovnik
 
Da,po kj
žetva pšenice je oduvek bila 3meteri žita,bude li manje od 6000/kj,neću ni raditi uslužno,a isto se odnosi i na soju,tarifa je bila 2metera po kj,dok nisu došli neki novi momci kojima gorivo i održavanje pada sa neba,pa rade po 3-3ipo hiljade,pa bolje da se igram sa dečicom nego da radim za te pare,samo da bi radio
 
Kikinđani, Bašaidci, itd. Ima li neko ideju pošto košenje po jutru? Ovo mi treba brzo ako je moguće.

Inače ja sam uzimao 1500 za prskanje prošle godine, pa i ove. Popuštao sam i na 1200 ako nisu otrovi(razno-razna bio i nebio đubriva, bio stimulatori, sve što ide bez ABHO opreme).
Špartanje prošle sezone isto 1500, ali za špartanje "na slepo" 1800.

Kda smo već tu, kako se računa prevoz u nepoljoprivredne svrhe? Ja sam to do sad otprilike. Za cevi, građu, daske i slično sam uzimao dosta manje nego za šut. Šut haba prikolicu.

---------- Poruka napisana 30-05-12 u 23:02 ---------- Prethodna poruka je 29-05-12 at 22:31 ----------

Snašao sam se - 1500.
 
Kod nas kosenje 2500 din/kj,a zetva kako se priblizava cini mi se da nece preko 4000 din/kj.Neki cak najavljuju i da ce jeftinije da vrsu.
 
kolike su te koicine? za celo selo?ljudi pricaju samo da bi neko dosao kod njih e onda ce mu na kraju reci pa radim kao i ostali. navlakusa. e i ja cu da radim za mnogo manje ako oni sipaju naftu.
 
300 kg/k.j sa mojom naftom.Nekada se radilo sa manjom kilažom ali je svako morao 10 litara nafte da da po k.j pa kada su počeli neki da donose vodu i kojekakav mulj i žabokrečinu to je izbačeno.
 
Kod mene je žetva pšenice 125 eura po hektru! A čujem da najavljuju i 150eura/h,a potoje i branje kukuruza,ja nemam kombajna, berača,balirke i silažera to plaćam i dam jednog bika za te usluge.
 
Kod nas je godinama cena 200kg/kj + 10lit.d2
A neko radi i jeftinije od toga.
Robi vi nikako da se resite tih 10 lit nafte,znam da je kod vas odavno tako.Da li vam jos uvek vuku kante sa naftom kuci ili tih 10 lit obracunate?
Zar nije jednostavnija racunica potrosena nafta po kj x 3 (ili 3,5) i eto ti cene.Trenutno je to npr 10 lit x3=30 lit x 140 din=4200 din po kj.Ovo puta tri kod mene znaci 1/3 potrosena nafta,1/3 vozac i amortizacija masine i 1/3 zarada.
 
Spajki kako se kod vas u beceju naplacuje prevoz? Npr kukuruz uz beceja za radicevic u silose?
 
Robi vi nikako da se resite tih 10 lit nafte,znam da je kod vas odavno tako.Da li vam jos uvek vuku kante sa naftom kuci ili tih 10 lit obracunate?
Zar nije jednostavnija racunica potrosena nafta po kj x 3 (ili 3,5) i eto ti cene.Trenutno je to npr 10 lit x3=30 lit x 140 din=4200 din po kj.Ovo puta tri kod mene znaci 1/3 potrosena nafta,1/3 vozac i amortizacija masine i 1/3 zarada.
Obracuna se,ali se tako kaze.
 
Nazad
Vrh