Koliko naplaćujete usluge obrade zemlje

Setva 2000/kj - da naglasim da su njive od 1-4kj u pitanju,setvospremiranje jednom 2000/kj,a dva puta 3500/kj,bez toga nek radi ko se još nije naopravljao i nalomio trčeći,a posle platiću kad budem imao
 
Tri su faktora vezana za " skakutanje" . 1. kvalitet pripreme ; 2. brzina : 3. vrsta ulagača (diskovni ili raoni) ;
kod ovde zastuljenih sijačica najčešće je vaganje kod vrste ulagača , diskovni ili raoni , ujedno izbor izmedju stabilne dubine sjetve i stabilnog razmaka.
Idealno bi bilo ( kad bi imali malo više para) 3K (Kinze,kejs ili kun ) , pa i JD , a kad bi to neko kupio pa reko sijem 1ha za 100e , svi bi mu rekli m.u.p.m
 
Kad je losa priprema sve skakuce,obicno ljudi pretrce spremacem,na oko lepo al setveni sloj katastrofa,otima se volan iz ruke...
 
Kvalitet pripreme je ok, brzina je maks 6km/h, ulagac je raoni. Dubina je takodje stabilna jer sama baterija svojom masom (Iskljucivao sam 2 baterije na kraju poslednje parcele da se uverim koliko su teske. I teske su cudo jedno!) ne dozvoljava nikakvo "skakutanje" i odstupanje od zadate dubine.
 
Ma kod mene su ljudi cudo,pretrce samo da zavrse i pobegnu kuci,i onda kad dodjes haos,zato polako dizem ruke od usluga,kod mene je sejanje 2000din/kj.
 
Kvalitet pripreme je ok, brzina je maks 6km/h, ulagac je raoni. Dubina je takodje stabilna jer sama baterija svojom masom (Iskljucivao sam 2 baterije na kraju poslednje parcele da se uverim koliko su teske. I teske su cudo jedno!) ne dozvoljava nikakvo "skakutanje" i odstupanje od zadate dubine.
Pa sta onda da ti pisem , Nadji na internetu tezinu nodetke i tezinu majevice , pa procitaj pa razzmisli pa procitaj opet pa opet razmisli .
Ima na oltu i nodetu i neki cudni federi koji imaju neke leptir matice za stelovanje necega a u radnjama za rezervne delove cene ulagaca su u rasponu od 1800 do 3500 din isto iz nekog razloga.
 
Pa sta onda da ti pisem , Nadji na internetu tezinu nodetke i tezinu majevice , pa procitaj pa razzmisli pa procitaj opet pa opet razmisli .
Ima na oltu i nodetu i neki cudni federi koji imaju neke leptir matice za stelovanje necega a u radnjama za rezervne delove cene ulagaca su u rasponu od 1800 do 3500 din isto iz nekog razloga.
Samo jedno pitanje jesi ti nekad dizao baterije od Maje sa diskovima u punoj opremi,pa dve baterije od Nodet su skoro kao jedna od Maje
 
@Rale 83
Ti pokusavas da me ubedis da je Nodet-Olt koje se kod nas koriste ( kupljene za 2000e iz uvoza) u rangu Majevice (100% kopija Kuhn Planter-a)? Da li si nekad video kako u radu se ponasa Majevica? Nodetki u selu ima preko 20. Razmisli malo zasto sam ja cekao 3-4 dana da dodjem na red da mi se seje, a mogao sam za manje novaca da mi seju kad ja hocu... Sejalica je toliko masivna da IMT 539 ne moze da radi sa 4 reda.
 
Nisam
, ulagac je raoni. .
A on pise o sejalici sa raonim ulagacima :osmeh: u proizvodnji MAJEVICA a ne o sejalici sa diskontnim ulagacima .
Imam malo iskustva sa GASPARDO sejalicom sa diskosnim ulagacima i moguti reci da se baterija jako lako podizu u transportni polozaj , narocito ako su prazne

---------- Poruka napisana u 00:04 ---------- Prethodna poruka je at 00:02 ----------

@Rale 83
Ti pokusavas da me ubedis da je Nodet-Olt koje se kod nas koriste ( kupljene za 2000e iz uvoza) u rangu Majevice (100% kopija Kuhn Planter-a)? Da li si nekad video kako u radu se ponasa Majevica? Nodetki u selu ima preko 20. Razmisli malo zasto sam ja cekao 3-4 dana da dodjem na red da mi se seje, a mogao sam za manje novaca da mi seju kad ja hocu... Sejalica je toliko masivna da IMT 539 ne moze da radi sa 4 reda.
E pa bato imaih u okolini kod mene jedno 15 komada i zamisli sve ih IMT 539 vuku , da taj nije nesto modificirao , tj ubacio neki teg unutra

---------- Poruka napisana u 00:06 ---------- Prethodna poruka je at 00:04 ----------

I majevicina sejalica ima isto 600 kg http://www.majevica.co.rs/index_files/Page4685.htm
 
Krivo mi je sto nisam slikao kako izgleda masina. Prosle godine sam imao savrseno jednako nicanje i savrsen raspored. U cemu je sve fora iskreno da ti kazem i ne zanima me preterano. Nemam racun da kupujem sejalicu od 9.000e, tako da do daljenjeg ne menjam kombinaciju koja ce da mi seje. 6 redi u kombinaciji sa IMT 560 na kojeg je nakaceno brdo tegova napred i na knap je nosi. Svako radi onako kako misli da je najbolje. :ppozdrav:

dopuna:
Ne ta sejalica plastikaner. Pricam o ovakvoj majevici http://www.majevica.co.rs/index_files/Page5292.htm

Sigurno nije bez veze skuplja preko 2000e...
 
Nekako je Kuhn Planter unapredjena verzija Nodeta,Setva zavisi i od onog ko seje.
Kad je leja lepo spremnjena diskosni ulagaci nisu neka velika prednost.
 
Imao sam OLT 4 reda a sada imam MAJU 4.
Maja je dosta teža ,koliko ne znam ,TD 4806 ima problema u transportu .Prošle godine sam sejao sa MTZ -om , a verovatno ću i ove godine.
 
I ja sam sa majom koja ima diskosne u lagače prošle godine sejao sa 539 na kome je bilo namontirano 8 tegova od T40,i bilo mu je jako teško još kada ide po asvaltu a imam hidro volam jedva sam uspevao da ga zadržim jedva sam terao majo više od pola gasa,sada sejem sa 560 i njega propine pa je dobio dva tega a valjalo bi još dva kada bi mogao namontirati.A malo kad sam video da 6 redi nodetka propinje 560.
 
Nazad
Vrh