Koliko naplaćujete usluge obrade zemlje

Setvu naplaćujem 1500din/kj,a setvospremiranje 1 prohod 1200din/kj.Posla sve manje i nikad manje nego ove godine.
 
diklofen,pa jel ti radis za dzabe?
jako jako jeftino ti to radis,izgleda da mi dodje da prodam svu mehanizaciju i sve usluge placam!
 
nije problem ko sta trosi,vec koliko ceni kvalitet svojih usluga! ko radi kvalitetno usluge onda to mora i da naplati,ne isplati se spremati za 1200din jutro ,i napr kad izadjes na teren spremis vratis se kuci,utrosis 4,5lit goriva i jos nedaj boze nesto polomis,i na cemu si?a gde je tu zarada i amortizacija masine? ,budimo realni.
napr ,treba vam ovrsiti psenicu,imate komsiju koji ima starog zmaja koji prosipa zrno po njivi i radi po 5000din/jutro a u susednoj ulici imate claasa koji radi po 6000,ali zato ne prosipa ni zrno a samim tim i kvalitetnije radi? koji bi bio vas izbor?
 
Poslednja izmena:
nije problem ko sta trosi,vec koliko ceni kvalitet svojih usluga! ko radi kvalitetno usluge onda to mora i da naplati,ne isplati se spremati za 1200din jutro ,i napr kad izadjes na teren spremis vratis se kuci,utrosis 4,5lit goriva i jos nedaj boze nesto polomis,i na cemu si?a gde je tu zarada i amortizacija masine? ,budimo realni.
napr ,treba vam ovrsiti psenicu,imate komsiju koji ima starog zmaja koji prosipa zrno po njivi i radi po 5000din/jutro a u susednoj ulici imate claasa koji radi po 6000,ali zato ne prosipa ni zrno a samim tim i kvalitetnije radi? koji bi bio vas izbor?

onaj treći sa Farom za 5000
 
Spremiranje smo radili po 15 e (jako nešto malo) a setvu po 10 e radimo... Za ostale operacije kako se budu probližavale određivaćemo cenu...
 
ovde kod mene se prosle godine sejalo 2000 din/kj
a koliko je samo gorivo skocili za to vreme ???
 
Meni čovek koji radi zemlju bar pošteno kaže:koliko potrošim nafte X 3.Naftu mi je računao po 125 dinara.Tako da me je za ovu godinu izašlo setvospremiranje 1900 a setva 1300 dinara.Setvospremiranje je dva prolaza.
 
Ja sam platio setvu 1300din/kj. Majevica 6 redi, kvalitet setve (raspored, ujednacena dubina) dosta bolji nego "skakavci" nodet-olt.
 
Nemam svoju sejalicu, ali pratim po ataru kako ko radi i sa cime radi. Pratim biljke u toku vegetacije i svake godine nesto menjam na bolje. Ove godine je zakljucak da ce u buduce na mojim njivama da ore plug iskljucivo sa predpluznjacima, zavrsnu pripremu za setvu ce raditi iskljucivo germinator.
Nodetom covek u selu seje za 1100din, ja sam se ipak opredelio za skuplju varijantu. Ima bolja sejalica u selu Kuhn sa 12 redi, na moju zalost taj covek ne radi usluge.
 
Nazad
Vrh