Kolika je cena sirovog mleka kod vas ?

Ljudi nov sam korisnik ovog poljo foruma,interesuje me dali postoji neka laboratorija za kontrolu mleka,a da nije u okviru ovih mlekara u Srbiji,hteo bi da uporedim rezultate sa rezultatima imleka s kojim naravno nisam zadovoljan nikako.Sta rade od ovog naroda pa to nije normalno!!!
 
extra grunt kod mene je 23din sa premijom ali i to je kad pogledaš sića koliko se naradimo oko njih
 
Ja sam u avgustu najurio imlek i presao u Panmlek Pancevo. Saradnjom zadovoljan, cena 22.5 + premija i ne broji mi somatske celije i bakterije...
 
Svaka cast lalo i ja cu nesto morati da uradim po tom pitanju, a tih bakterija i somatskih celija mi je preko glave samo nesto kenjaju,kad nisu imali mleka za otkup i placali 30din nisu pitali za bakterije i te celije,kad poludim prodam krave i idem da RIBARIM!!!
 
Rezultati kod Imleka su ti takvi kako se cefne gosn Panicu. Poznate su mi i razne malverzacije na temu mikrobiologije...
 
GRUNTe, prijatelju ništa od toga nije bilo !!!
Da skratim priču i da postoji nacionalna laboratorija, a ne postoji , mada sve analiz eti može uraditi veterinarski institut ( po jedan u svakom okrugu), ali to će te DOBRO koštati. sa druge strane sa manjim mlekarama verovatno nemaš ugovor, a u IMLEK ugovoru si potpisao da prihvataš njihovu laboratoriju, tako da bi se samo džabe trošio i nervirao kad ti stignu analize... :udri:
 
ivanm je napisao(la):
GRUNTe, prijatelju ništa od toga nije bilo !!!
Da skratim priču i da postoji nacionalna laboratorija, a ne postoji , mada sve analiz eti može uraditi veterinarski institut ( po jedan u svakom okrugu), ali to će te DOBRO koštati. sa druge strane sa manjim mlekarama verovatno nemaš ugovor, a u IMLEK ugovoru si potpisao da prihvataš njihovu laboratoriju, tako da bi se samo džabe trošio i nervirao kad ti stignu analize... :udri:
upravo tako ...
 
Ma i ovde je ista situacija sa kravama, ne znam da li je kod nas u selu ostalo 10 krava, zbog toga sam i prodao krave, prvo su nas zezali sa masnocom, pa posle su uzimali dvaput nedeljne meleko itd. Inace cena sada je oko 18 dinara i to kasne po nekoliko meseci izuzev granica oni uredno placaju.
Inace po meni drzava je kriva za sve, kako je zastitila poljoprivrednike tako sto je uvezla mleko u prahu, i isprodavali mlekare svakojakim mafijasima i priucenim ministrima ?
Ne treba oni nama da daju subvencije ali neka daju siguran odkup i dobru cenu nasih proizvoda a ne kada treba nesto da prodamo oni obore cenu tako sto uvezu jeftinije iz te u...... Evrope.
 
Mijat80 je napisao(la):
Ma i ovde je ista situacija sa kravama, ne znam da li je kod nas u selu ostalo 10 krava, zbog toga sam i prodao krave, prvo su nas zezali sa masnocom, pa posle su uzimali dvaput nedeljne meleko itd. Inace cena sada je oko 18 dinara i to kasne po nekoliko meseci izuzev granica oni uredno placaju.
Inace po meni drzava je kriva za sve, kako je zastitila poljoprivrednike tako sto je uvezla mleko u prahu, i isprodavali mlekare svakojakim mafijasima i priucenim ministrima ?
Ne treba oni nama da daju subvencije ali neka daju siguran odkup i dobru cenu nasih proizvoda a ne kada treba nesto da prodamo oni obore cenu tako sto uvezu jeftinije iz te u...... Evrope.
koja mlekara kasni po nekoliko meseci, sa imlekom nemozemo da se zalimo do 22u mesecu pare stizu , a i cenu mleka prave prema ispravnosti mleka i cistoci o kojoj treba da se brine bas bas...
 
kombajner kakva ispravnost kakvi bakrači oni tebi prave cenu u zavisnosti jel im treba mleko ili ne uvek bilo i biće tako
 
todor je napisao(la):
kombajner kakva ispravnost kakvi bakrači oni tebi prave cenu u zavisnosti jel im treba mleko ili ne uvek bilo i biće tako
da ali ako jos bude mnogo bakterija ili somackih celija onda ti jos smanje !!! prvenstveno prave cenu prema cistoci i ispravnosti znam iz iskustva , kad god bude vise bakterija i celija manja cena sto bolja klasa ili extra bolja cena...
 
ma koja extra klasa tu filozofiju su i meni prosipali dok nisam skontao o čemu je reč kad im treba mleka extra klasa kad im ne treba 2klasa a i sto mleko isto sve tako da te priče mogu nekom drugom da pričaju meni ne jer znam sve njihove gluposti što rade
 
kombajner je napisao(la):
todor je napisao(la):
kombajner kakva ispravnost kakvi bakrači oni tebi prave cenu u zavisnosti jel im treba mleko ili ne uvek bilo i biće tako
da ali ako jos bude mnogo bakterija ili somackih celija onda ti jos smanje !!! prvenstveno prave cenu prema cistoci i ispravnosti znam iz iskustva , kad god bude vise bakterija i celija manja cena sto bolja klasa ili extra bolja cena...
Kombajner, te njihove price okaci macku o rep! Zbog tih njihovih proseravanja sam i prekinuo saradnju sa njima. Rezultati su ti takvi, koliko si "dobar" sa Panicem. Ekstra klasu imaju samo oni najveci, jer daju i najveci procenat gosn. Panicu. Soferi Imleka su se naprevozili "poklona" za Panica u vidu prasica, jaganjaca i sl. + novci koje je uzimao kao procenat. Rezultati u prvoj polovini avgusta dok sam jos davao mleko Imleku su bili: MM 3.78, PR 3.12 i SM 8.38. U Panmleku MM 4.1 i po recima vlasnika mlekare IZUZETAN MIKROBIOLOSKI KVALITET! Imlek, dakle, placa mleko po "necistoci" svojih sirovinaca, a ne mleka!!!!!!
 
Nazad
Vrh