Koke nosilje - hrana, nosivost, oprema, bolesti i ostalo

  • Začetnik teme somborac025
  • Datum pokretanja
salaso je napisao(la):
W.S.C. je napisao(la):
Nabavio sam 330 highline koki i trenutno im dajem super i prekrupu,zasad sam prezadovoljan,za 3 nedelje koliko su kod mene dostigle su 82% nosivosti.Planiram da im ubuduce mesam sve komponente,aposto sam laik zanima me jedna stvar.Dodaje se mast i ulje.Da li se radi o obicnoj svinjskoj masti i kako je umesati sa ostalim komponentama.Treba li je prvo istopiti pa sipati u mesaonu ili...?
:cao:
82 % je slaba nosivost (ako mislis na mlade koke)verovatno stavljas puno prekrupe ili je super siromasan ....
One bi morale da guraju preko 90%.....
Pocele su da nose pre 2 nedelje(1 jaje),danas sam imao 275.Nosivost se konstantno povecava kao i krupnoca jajeta.Nisam bas siguran da mogu nagurati preko 90% za tako kratko vreme.Konkretno zanima me mesa li se obicna svinjska mast u hranu i kako?
 
Mozes koristiti i svinjsku i biljnu mast. Ja konkretno koristim riblje ulje...Umesas u manju kolicinu prekrupe i posle spojis sa ostalim komponentama ...

Pozz
 
salaso je napisao(la):
Mozes koristiti i svinjsku i biljnu mast. Ja konkretno koristim riblje ulje...Umesas u manju kolicinu prekrupe i posle spojis sa ostalim komponentama ...

Pozz
Zahvaljujem :ppozdrav:
 
Odg: Problem sa nosivošću

Hm....Da li je bilo nekih drugih znakova tipa ljuska jaja ili proliv ...Sumnjam da su promrzli pa nije bilo dva dana 0 stepeni..
Meni licno mirise na nesto drugo !
 
ilona45 je napisao(la):
Imam dve koke od oko godinu dana odskora su pocele da jedu jaja koke su u dvoristu sa jos 20 kom koje tek treba da pronesu! Zna li neko razlog? Hvala unapred na odgovoru i pozdrav svima na forumu :cao:
Jedino resenje seča kljunova.
 
Moze li mi neko reci...
Koja je optimalna temperatura prostorije za nosilje u kavezu? a koja je minimalna i koja je maximalna? :nono: :kisa: jer ako je potrebno grejati prostoriju onda je i to trosak... ::lose::
Vidim da ovi kalkulanti nisu predvideli nigde analizu ispravnosti jaja svakog meseca najmanje, a ona kosta oko 2000 din. Proizvodjaci kolaca kod nas to traze obavezno,,, ::lose::
 
Recimo od 15 -20 stepeni da je optimalno u slučaju nižih temperatura vise pojedu radi zagrevanja.
U letnjim vremenima smanjiti nivo metaboličke energije a povećati % proteina a u zimskim ako je prostorija držanja
bez grejanja povećati nivo metaboličke energije - dodavanjem masti u hranu .
 
Odg: Koke nosilje - pitanja, problemi, saveti ...

Da li si mislio na odgoj koka nosilja .............Ako je to u pitanju veoma je vazan i bitan svetlosni režim koji bitno
utiče na kvalitet odgoja mladih nosilja...
 
Ne znam samo ko ti je rekao da kokškama treba grejanje?

Pa za kvalitet postoji veterinarska inspekcija. I analiza na salmonelu košta do 1300din.
 
branko je napisao(la):
Ne znam samo ko ti je rekao da kokškama treba grejanje?

Pa za kvalitet postoji veterinarska inspekcija. I analiza na salmonelu košta do 1300din.
Neznam ko mi je rekao, ali se pitam da li je 15 do 20 stepeni i onda kada je napolju -18 stepeni, a zidovi tanki i prostorija velika.
Kvalitet rade specijalisticki veterinarski instituti a inspekcija kontrolise i trenutna cena u Kraljevu je 1960 dinara...
 
Dobro de.
Ako je prostorija prevelika, onda jednostavno deo gde nema kaveza sa kokoškama odvojiš - pregradiš najlonom.
Tako rade farme pilića. Dok su mali pregrade jedan deo a kako rastu tako pomeraju najlonsku pregradu. Nije neka termo izolacija, ali je mnogo bolje nego da nema nikakve pregrade.
Ako je moguće uradiš izolaciju, koja mnogo više dolazi do izražaja leti nego zimi, barem kod kokošaka.

Imao sam priliku da vidim gde ljudi stavljaju kaveze sa kokoškama u prostorije ispod kotobanja. Em je nisko, em je gore beton, pa kao posledica bude prevelika vlažnost i kapljanje vode sa plafona. Takve kokoške nikada ne mogu imati dobro zdravlje, a kamoli dobru nosivost. Tamo ni grejanje ne pomaže, jedino ventilacija i to doooooooobra.
 
dali je dovoljan prostor od 3,70m*6m za 150 koka od prilike? ako se neko razume u ovu temu..pa da mi odgovori. unapred hvala :cao:
Post je spojen: [time]1258025599[/time]
_________________________________________________
e da a visina prostorije je 2,60m..
 
branko je napisao(la):
Ne znam samo ko ti je rekao da kokškama treba grejanje?

Pa za kvalitet postoji veterinarska inspekcija. I analiza na salmonelu košta do 1300din.

A ko kaze da netreba !!!!Pozeljno je naravno ko je u mogucnosti i ko se ozbiljno bavi
proizvodnjom kvalitetnih jaja....
 
salaso je napisao(la):
branko je napisao(la):
Ne znam samo ko ti je rekao da kokškama treba grejanje?

Pa za kvalitet postoji veterinarska inspekcija. I analiza na salmonelu košta do 1300din.

A ko kaze da netreba !!!!Pozeljno je naravno ko je u mogucnosti i ko se ozbiljno bavi
proizvodnjom kvalitetnih jaja....
Ja imam smederevac u kokosinjcu,tu je odlozen davnih godina cekajuci otpad.Sad ce dobro doci ako zagusti
 
kako da istrebim vasi kod koka,i cime da prskam prostoriju i kako treba da se odradi ovaj postupak.treba mi hitna pomoc :sta:
 
Da ja kazem u vezi grejanja,ako jo naseljenost adekvatna kvadraturi to jest kubikazi objekta grejanje nije potrebno.Temperatura u takvom objektu ce sigurno biti preko 20 stepeni.
 
Ivan037 je napisao(la):
kako da istrebim vasi kod koka,i cime da prskam prostoriju i kako treba da se odradi ovaj postupak.treba mi hitna pomoc :sta:


Idi u najblližu veterinarsku stanicu i traži da ti daju nesto protiv vasi etiol ili nesto slicno i dobro isprskaj i kokoske i opremu ali obavezno se raspitaj o prepararatu (da li mozes snjim prskati zivinu direktno)..
 
hvala na savetima.u apoteci su mi dali prasak intox za zaprasivanje,a da prostoriju ispraznim i da je isprskam sa ektanonom.dali se ove vasi navracaju,ili se mogu istrebiti za "sva" vremena,bas su dosadne :cao:
 
Nazad
Vrh