Koke nosilje - hrana, nosivost, oprema, bolesti i ostalo

  • Začetnik teme somborac025
  • Datum pokretanja
Ivan037 je napisao(la):
hvala na savetima.u apoteci su mi dali prasak intox za zaprasivanje,a da prostoriju ispraznim i da je isprskam sa ektanonom.dali se ove vasi navracaju,ili se mogu istrebiti za "sva" vremena,bas su dosadne :cao:
Kad ispraznis objekat opremu i zidove okupaj 2% rastvorom zive sode. Opremu je dobro ako mozes u taj rastvor da potopis bar 10 minuta pa operes vodom i isusis a zidove prekreci posle sode, da nebi prodavao kaveze kao sto mnogi rade kad nemogu da se oslobode vasi...
 
da li neko zna sretstvo za unistavanje kokosih vasi?

edit by Dragan18 Ubuduce pitanja postavljaj u temi predvidjenoj za to. Poruka premestena iz Preuzimanje dokumentacije sa Poljoinfo foruma u Bolesti koka nosilja
 
Odg: Koke nosilje - pitanja, problemi, saveti ...

Svetlosnom stimulacijom se podstice polno sazrevanje koka . Koke se do 20. ili 21. nedelje drze na svetlosti koja je oko 5 luksa i traje do 8 sati da bi se postiglo fizicko sazrevanje i ujednacenost koka. Tek kad koke budu fizicki spremne ide se na pojacavanje intenziteta svetla na 40 luksa i trajanje svetla se povecava svake nedelje za po jedan sat do maksimalnih 16 sati svetla dnevno. U tom periodu dolazi do polnog sazrevanja, kresle dobijaju intenzivno crvenu boju i pocinju da prilezu kada ih hvatate. Paralelno sa procesom sazrevanja vrsi se i postepeno ubacivanje petlova medju koke.
 
Odg: Problem sa nosivošću

Nagli pad temperature ( i do 7-8 stepeni u toku noci ) uvek dovodi do pada nosivosti i treba izbegavati oscilacije temperature. Kani stop je preparat za zaustavljanje kanibalizma a za dodavanje plavog kamena prvi put cujem . Treba im davati vitaminske preparate da bi se oporavile a nosivost se sporo vraca i ne moze se ostvariti ona koja je bila pre stresa zbog pada temperature. Ima dosta clanaka na Internetu u vezi hranjenja u hladnom periodu i u principu treba i povecavati kolicinu energije u hrani ( vise kukuruza, dodavalje ulja ili masti i sl. ). Ne bih da se reklamiram ali probajte da uporedite Vasu recepturu u Excel tabeli na nasem sajtu i na osnovu dobijenog rezultata vidite koliko se razlikuju od potreba koka.
 
Ane dobro ti nama dosla :cvetic: Drago mi je za novu damu u nasem drustvu,ali i pored dragosti moram te opomenuti da procitas slicne postove jer smo pre samo 3 sata o tom problemu pisali.
 
objasni mi za higinenu,posto cistim svaki dan,djubre,a ne prskam nista,da li ima nesto da se prska svaki dan da se suzbiju vasi,cuo sam za neki sprej koji moze direktno na zivinu da se prska.taman mi lepo posao biznis,a ono prc...
 
Tako ti je to u zivinarstvu ili skroz poofesionalno iako su mala jata ili kao sto kazes taman krenuo biznis a ono prc!
 
Nije samo djubre,i prostoriju treba ocistiti pogotovo coskove,nedeljno posuti krecom ili isprskati varikinom.(jevtino a svrsishodno)
 
Odg: Koke nosilje - pitanja, problemi, saveti ...

A fizicki spremne su onda kada dostignu odredjenu tezinu ,otuda prerana stimulacija svetlom negativno utice na
nosilje sto se manifestuje prolapsusima u pocetku nosenja ...
 
Odg: Problem sa nosivošću

kolege sta da vam kazem
moje koke ponovo pocele da nose kao lude "da kucnem u drvo da zlo necuje" nosivost im se vratila a jaja postala jos veca i ukusnija
izgleda da su imale neki stres,ko ce ih znati
u svakom slucaju hvala vam na odgovorima
pozz Aleksandar
 
Odg: Problem sa nosivošću

robins je napisao(la):
... Ne bih da se reklamiram ali probajte da uporedite Vasu recepturu u Excel tabeli na nasem sajtu i na osnovu dobijenog rezultata vidite koliko se razlikuju od potreba koka.
Gde se nalazi excel tabela, kako da je vidim?
 
opet ja.vasi su se smanjile,interesuje me dali se koristi vetiol ili etiol jer ovi kod mene u apoteci kazu da je etiol za biljne vasi.i jos nesto zasto se koristi neocidol 600ec,posto je jedan strucnjak dao mom ocu taj preparat za prskanje kokosaka i kaveza.hvala unapred :D
 
Odg: Problem sa nosivošću

avatovic je napisao(la):
kolege sta da vam kazem
moje koke ponovo pocele da nose kao lude "da kucnem u drvo da zlo necuje" nosivost im se vratila a jaja postala jos veca i ukusnija
izgleda da su imale neki stres,ko ce ih znati
u svakom slucaju hvala vam na odgovorima
pozz Aleksandar
Jesi li davao taj plavi kamen i kani stop?
I moj veterinar kaze da mu je prvi put da cuje da se daje plavi kamen pa bih te molio da malo opises kako se to radi, znaci u kom obliku, u kojoj kolicini, kada i dr.
 
dali je neko cuo za otrov neocidol 600 ec koji se koristi za suzbijanje vasi(veterinar mi kaze da je to jedino sredstvo koje moze da suzbije vasi-pipe)kod koka nosilja.kao sto sam rekao u subotu sam moje koke vadio iz kaveza i prskao svaku ispod krila,na silju i na trticu intox praskom,a kaveze prskao ektanonom u rastvoru sa vodom 100ml ektanona na 10 litara vode,i vasi se opet pojavile,ali u znatno manjem broju.sta sam pogresio i sta da radim ako ovo nije dovoljno.unapred hvala...inace one i dalje lepo nose takoreci 100 posto...
 
Licno mislim da Ti je veterinar preporucio dobar preparat , sto se vidi iz prilozenog. Isto tako se vidi da nisi ponovio tretiranje posle 5~7 dana, jer ako nisi znao, sve vasi polazu jajasca, tako da si Ti unistio primarnu opasnost, ali su se iz jajasaca izlege nove vasi, koje ce poloziti nanovo jajasca i tako se ciklus nastavlja... Jer preparati unistavaju vasi , ali ne i jajasca. Znaci sledece: Kada se zivina tretira prvi put, proces treba ponoviti u roku od sedam dana. :ppozdrav:
A za higijenu Ti je dovoljno da kupis hlor , moze tecni ili u granulama pa ga razmuti u vodi (ima ga u svim bolje snabdevenim radnjama) . Ili ako neko ima bazen u Tvojoj blizini, on ce Ti kazati gde ga ima. :ppozdrav:
 
da,ali meni su se vasi pojavile odmah sutra,ponovo,dali rastvor otrova nije bio dobar.kako se prska zivom sodom,koji rastvor se koristi,tj.koliko se stavlja voda
 
Nazad
Vrh