Koke nosilje - hrana, nosivost, oprema, bolesti i ostalo

  • Začetnik teme somborac025
  • Datum pokretanja
Evo moje koke 17 ned.
picture-001.jpg
picture-002.jpg
picture-003.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
*Koji svetlosni program primenjujes u 17-oj nedelji?
*Jesi li im radio debikiranje?
Hvala na odgvorima.
 
16 ned 9 17 ned 10
18 ned 11 19 ned 12
20 ned 13 21 ned 14
22 ned 15 22 ned 16 do kraj ..debikirane izvrseno 13 den.
 
cao

Ubaci jednu crvenu infra sijalicu, podices nesto temperaturu a neces zeznuti svetlosni program.


Dusko vidim da si iskusan covek izuzetno u uzgoju kokica i zeleo bih ako je moguce da mi das savete kao i sta poceti.Imam novcanih sredstva i planiram pokrenuti proizvodnju koka i prodaju jaja,planiram poceti sa 1000 koka i zanima me kakv bi objekat trebao biti posto planiram postaviti montazni objekat i koje porsine da bude?T akodje zelim uzeti automatske kaveze sa pojilicama i hranilacima i za cisnjenje da imaju trake,te me zanima gde ih mogu kupiti mogu i novi a mogu i polovni,takodje i zanima me koje kokice kupiti i od koga uzgajivaca?Molim te kada imas vremena da mi odgovoris onoliko opsirno koliko mozes.Aovde sam procitao celi forum na temu kokica
Hvala unapred

- - - - - - - - - -


mislim da im cena oko 500 do 550 dinara zavisi od destinacije jer na vecu kolicinu oni dopremaju kupcu

Cao druze.Dobio sam savet ovde da se tebi javi i kazu da mozes dati pravi savet.Zelim poceti sa proizvodnjom jaja i planiram uzeti 1000 kokica.Zanima me koje rase da su,kolika povrsina objekta za taj broj treba biti,gde kupiti kaveze polovni ili novi mogu biti ali automatski,sve sto me mozes posavetovati znacilo bi mi puno.Novcanih sredstava imam dovoljno i u ovome nevidim da se trebaod ovoga obogatiti vec sasvim normalno zaradjivati posto nisam zadovoljan svojim poslom kojim se sada bavim
Unpred hvala.
 
Poslednja izmena od urednika:
Moze li mi neko reci koja bi bila idelana velicina objejkta za uzgoj 1000 koka stim posto bih imao automatske kaveze?Stim sto bih u tom objektu koji bi sagradio a bio bi monazan morao da imam i prostor za cuvanje hrane i prostoriju za odlaganje jaja.Unapred hvala na odgovorima i savetima

- - - - - - - - - -

Evo moje koke 17 ned.
picture-001.jpg
picture-002.jpg
picture-003.jpg
Reci mi druze koje su rase kokice i koliko mogu videti prelepo izgledaju?Gde su kupljene ili su tvoja proizvodnja i koliko je placeno po komadu?
 
Ako nije problem napisi mi tvoj program vakcina - cisto iz radoznalosti i uporedjenja - svestan karaktreristika drugog endemskog podrucja.Posebno me interesuje vakcina prvi dan - mislim koje vi upraznjavate
 
1 den.marekova bolest i infektiven bronhit
8 den.atipicna cuma
14 den.gamboro
19 den. Gamboro
25 den. Gamboro
30 den.atipicna cuma i infektiven bronhit
49 den. Atipicna cuma
64 den atipicna cuma
70 den. Difterija i salmonela
13 nedela.atipicna cuma i infektiven bronhit
16-18 nedela salmonela + eds
evo eden vakcinalen program za nesilki......makedonija
 
hvala na odgovoru a ako ne smeta dalja prepiska interesuje me da li je problem doci do"Bronhiveta".Kod nas se pojavila vakcina MA5 + CLONE 30 (protiv bronhitisa i kuge -u prevodu).Daje se prvi i 35 dan.Ovo je za mene novo ali ej tako.Dalja prepiska moze i na p.p. ali smatram da nije na odmet da se procita.
Da li se kod vas "radi" titar?
 
Poslednja izmena:
Vakcinite se nabavuvat samo od veterinarna stanica so potpisan dogovor i pod broj kolku ti treba.
Imame vakcini od pliva zagreb i intervet holandija.titar ne rabotime zosto kosta pari a za 1000 br.ne se isplaka.
Odime od 29-30 nedela so plus edna vakcina bronhitis preventivno.
 
Kupi bilo gde samo nemoj u Zelezniku!Ja sam ih kupila tamo,sreca pa nije velika kolicina,cekala sam dva meseca da pronesu,a to je u startu minus.Koliko koka,puta toliko hrane toliko minusa.Mislim da u Valjevu ima koka nosilja,da je povoljna cena,dovoze kuci i 18-nedeljne su,sto znaci da bi odmah trebale da pronesu.

- - - - - - - - - -

da pozelim svima sretnu novu godinu, da je plodna i rodna...
i da se pohvalim 01.01.2013 imao ravno 50%...
Kolega srecna ti nova,sve najbolje!Ja mesecima citam ove poruke i procitah stivo bogami podugacko.E danas me je sin registrovao (posto sam ja smotana za ove novotarije) ali ucim.I ja sam slicno prosla sa kokama ali evo da te utesim.Juce sam racunala sve troskove i zaradu i posle 9 meseci mogu ti reci da sam zadovoljna.Iako sam cekala dva meseca da pronesu,platila ih 36000,kaveze 9000 (polovne) uspela sam od zarade da vratim ulozeno i zaradila sam 4000 dinara.Mesecno dam 9000dinara za hranu dobijem 18-19.Trenutno fino nose,jedan period (kad je ono zahladilo)smanjile su nosivost na 35-6 jaja a sada nose 52-53 jaja dnevno.Imam 59 koka jedna je crkla ne znam,mislim da se zaglavila.I da se pohvalim i ja 02.01.2013 dobila sam prinovu jedno,belo,zensko jarence!
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh