Koju rasu pasa imate ili volite

Obožava kada ga deca "muče" .Sve im je dozvoljeno.
 
Da li postoji injekcija za pse protiv krpelja?
Cuo sam razlicita misljenja, i da i ne.
Imam jednog svrcu kojeg bas napadaju krpelji, takva je dlaka za njih super, probao sam do sada ogrlicu, kapi duz ledja tj ampule i prskanje celog psa nekim rastvorom na preporuku veterinara. Ampule su najduze drzale krpelje podalje, oko 3 nedelje
 
I moj je imao ogrlicu kad ga je krpelj ujeo i posle gomila vakcina i lekova da se spasi pas ,ali opet bila je u 5-om mesecu ogrlica pa kontam izgubila je mozda dejstvo nzm ....Pas sad ima ponovo ogrlicu,novu,tj sad je drugi mesec mislim,i dobio je ampule na ledja kao i one tablete za srcanog crva.Ne smem u setnju da ga vodim,i sad dok sam sejao soju na dzakovima na kraj njive,posto su beli,bilo 3 krpelja jbt ,jeb... ti al se namnozilo svih tih gamadi u tri lepe.
Mislim da ogrlica i te ampule su najbolja zastita po meni,nisam ni ja cuo za vakcinu da ima kao prevencija.
 
Kod mog psa ogrlica posle 1.5 mesec bila beskorisna potpuno, mislim da je jednosostavno previse krpelja bilo okolo, ampule mi bile najbolje, i prskanje je delotvorno, jedino sto pas bas i ne voli, te cu se ove godine drzati ampula najvise
 
Сад сам скоро лечио кангала ако се тако зову, већег пса нисам видео. А умиљата. И дресирана. Тотална супротност од шарпланинца, морали да га вежемо за стуб. Невероватна навала крпеља, неке псе лечио 3 пута и ветеринар каже то је што је. Следећи пут укоп. Капи мораш да понављаш сваке 4 недеље без прескакања.
 
Pustim ih na cigane,ima ih po selu kolko hoces.
Skoro sam čuo zaslučaj da su " gabejci " ušli čoveku u dvorište nocu , potkaci ih pas oni brže bolje pobegnu na kapiju pa na drum ali avaj , ker preskoči ogradu pa za njima .....
Jednog je stigao i propisno izujedao .
Sad vlasnik muku muči sa vlastima .
Zato oprezno sa tim živahnim rasama .
Inače Belgijski ovčar ( Malinoa ) je u pitanju
 
Čuo sam za NexGard SPECTRA Preparat koji pse štiti od buva, krpelja, crevnih parazita i srčanon crva da je dobar za pse i da mogu da deluju po par meseci
Tražio sam po NS , nisam našao , kupio ampule i za sada je sve OK


 
Kod nas veliko dvoriste pa su kerovi pusteni stalno ordiniraju preko dvorista, nije moguce prica da preleti a da ne skontaju.
Dva nemacka ovcara...
Svakog 30 dolazi cova da popisuje struju, prosli mesec nisam bio kuci, on dosao do kapije i vikao, majka izasla a on mangup kaze vezi te dzukele da mogu bezbedno da popisem struju
Kao da je prvi put kod nas, stric iz dvorista pored mu rekao ne glupiraj se, mirni kerovi ne diraju nikoga, kaze to mene ne zanima.
Sad ne znam ziv sta cu raditi, ni da se svadjam sa budalom ni da vezem kerove a izgleda da cu morati da se ne bi raspravljao i ako on dolazi kod mene u dvoriste.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Kad je covek mentol...
Citao sam mu ja stanje sa brojila
ali valjda ne veruje, hoce on da vidi.
Nabavicu tablu cuvaj se psa, na kapiju staviti pa nek radi sta zna, ne treba ni da mi ulazi u dvoriste bez mog znanja.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Сат на улицу и онда нека очитава до миле воље. Мене није ограђено али имам јазавичарку мајко мила цепа ногавице као луда. 🤣
Неће нико од пописивача да уђе у, авлију.
 
325129510_506571444884732_2485396716940837810_n.jpg

Klasican seoski crni pas zvani Dzeki(mesanac pulina)
311945518_812890303288297_6172192435356288626_n.jpg

I ovo nemam blage veze koje rase sve ima zove se Leo
Udomljeni sa ulice
 
Nazad
Vrh