Koju rasu pasa imate ili volite

Koliko se razmnozilo kojekakvih zaraza neverovatno,prve generacije Sarplaninaca koje je jos moj deda drzao davno,to nikad vakcinisano,nikad nikakve fensi ishrane i nista im nije falilo,a ovo danas je katastrofa,kojekakvih bolesti,parazita u tri lepe jbt,dobro smo i zivi.Ja sam pre deset dana setao Sarplaninca i nakon toga 3-4 dana poceli prvi simptomi ujeda krpelja,zaraznog,koje tad nisam prepoznao,prvo vidim vise vremena provodi u kucici a ne po dvoristu,onda polako sve slabiji apetit,i pre 3 dana kod veterinara i odma 5 vakcine je dobio.Danas ponovo kod veterinara jer pas nikako da povrati apetit,dobio jos jednu neku vakcinu,analiza krvi pokazalo da je dobro,ili se bar pobosljava stanje.Ovaj put je takodje i dobio ovo na slici da pije,zbog njegove tezine 6 ampula dnevno,i tako cak mesec dana...valjda ce biti dobro.Gore je preporucen probiotik sa ovim lekovima,pitacu sutra veterinara nije problem da mu nabavim i ovo.

https://ibb.co/XbhsrV6][/url]
 
Код колеге најмање једном годишње лечим шарпланинца. Дотле је дошло да кад ме препозна бежи из дворишта. Терапија се мора испоштовати барем 5 дана у противном се врати после пар месеци. Доксициклин се преписује и код срчаног црва.
Превентивно 3-4 пута ивермектин годишње.
 
@Sapatnik Mislis na ovu terapiju sa Doksiciklin ?.
Jeste apotekarka je rekla da je ona to koristila isto kao i ja,mesec dana,ona za srcani crv.
I ja sam sad na stotinak eura,ali cena je nebitna naravno,sem toga pojeo je vec stotine eura u hrani.
Za srcani crv je dobijao neke tablete,samo dok je sezona komaraca sam mu to davao tj od marta do kraja oktobra,uvescu sad bar jednom godisnje proveru,tj nosicu ga kod veterinara na analizu krvi da vide jel mozda zarazen ili ne,jer kazu da nema 100% zastite od tog srcanog crva.
 
Nađoh uporednu tabelu za pse i mačke pa da podelim
28b7a89bd7b12b62b806d41b1236dce4.jpg


Послато са 21061119DG помоћу Тапатока
 
Bice pekinezeri stenci na prodaju,rekao zeni ideci ako ostane jos jedan pas kuci ja idem, pa ili stenci na prodaju ili ja trazim cimera

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Jao meni sad kreću muke 😁
Dobio sam od drugara dobermanku i kreće teranje a neću puštati mog mužjaka nego od kuma, ako ovaj ne spakuje pre kumovog. 😁
Kavez je već pojeo do pola.
 
Dva vec imaju 2.5 nedelje a ova druga trebalo bi termin biti 2 maja

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Komsijin klinac (6 god) svaki dan kod nas dolazi igra se sa nasim kerovima i mackama, vec tako od kad je prohodao.
Pre neki dan kao ja ga pojurim u dvoristu a moji kerovi kad su me napali, jedan laje a drugi me uhvatio za nogavicu i vuce nazad...
Ja nisam imao pojma da kerovi tako zavole malu decu.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Mene zadivljuje ovaj veci ker sto se ne ljuti i dozvoljava mu da uziva ovako

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Mene zadivljuje ovaj veci ker sto se ne ljuti i dozvoljava mu da uziva ovako

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Veći pas je od oca , neka mešavina pulina i .... a majka čistokrvna NLT
Inače je ženaka tako da ga je prihvatila kao svoje
A ime je dala komšinica od 2 god. Čula da je Džek Rasel pa kaže zvaće se,, cdzeki"
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh