Koji traktor kupiti ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kakav je motor na MTZ 52,neki kazu da ima grejac na svaki klip kao i auto...??? Ja nikad nisam izbliza video 52 tako da nista neznam o njemu.. Koliko ima konja?? Jer bolji od T-40 i ako jeste zasto???
 
Naš bivši član Savoris je doktorirao na MTZ 52, mislim da se kod njeg tajj traktor i ne gasi - šuma, uslužna obrada zemlje, branje, oranje, rotodrljača....o tom traktoru na osnovu onog što sam od njega čuo mogu reći samo najbolje. Pored toga, mnogi se kunu da MTZ52 ima 70KS a ne 52.


MTZ 52 je udobniji od T40, ima bolji mjenjač (isti kao MTZ82 ali nema polovljenje pa ima samo 9 naprijed i 2 nazad), ima ručno uključivanje prednje vuče koja radi u uzbrdo i nizbrdo i kako hoćeš (ima i automatsko uključivanje), prostiji je za održavanje od T40 (konstrukcija je jednostavnija).
 
Ima na svaki klip grejac,ako nafta nije smrznuta na bilo koji minus pali bez problema.Nema direktno ubrizgavanje u klip,ima pretkomore u glavi.Od T40 bolji u svakom slucaju,bar je to moje misljenje.Vodi se kao 52ks medjutim u praksi je to puno vise konja.
 
Ja neznam apsolutno nista u MTZ 52 jer u mom karaju ima samo MTZ 82 i LTZ T-40... MTZ 52 on nema blokadu???
 
Ima nagaznu blokadu,znaci bolja opcija nego na 820.Otprilike sve isto (skoro)kao 82 samo malo slabiji motor.
 
Ako je na rusu sve bilo podredjeno funkcionalnosti sto mu onda nisu napravili vecu kabinu zbog preglednosti,bar njima nije problem da dodaju koji kvadrat lima za kabinu.

U ta vremena je kabina na traktoru bila retkost. Nije bilo komfornije ni preglednije ni u tenku T-34, pa su stigli njime do zgrade Rajhstaga 1945. Nemački elitni tenkovi Tigar i Leopard bili su daleko, ali jaaaako daleko ispred T-35 pa su se u ratu pokazali kao neefikasni. Njihova nemačka besprekornost bila je zapravo njihova najveća mana. Bili su suviše ekstravagantni za neku masovniju proizvodnju. Proizvodnja je trajala jako dugo i bila straobalno skupa, a i jako su zahtevni bili za za održavanje.
T-34 je imao osnovno šta jedan tenk treba da ima - debeo oklop, snažan motor i moćan top. Na šta je ličio iznutra, koliko je buke i dima pravio, kako je bilo posadi tog tenka bilo je tada drugu Staljinu totalno nebitno.
Ta staljinistički ratni restriktivizam preneo se i na privredu i daleko nadživelo samoga Staljina.
Taj T-40 je traktor koji ima sve što je potrebno da ima jedan traktor. Izdržljiv motor, snažnu hidrauliku, robustnu konstrukciju, visok klirens, velike točkove, pa čak i kakvu-takvu kabinu. Tipični je predstavnik duha vremena i okolnosti u kojima je nastao i kao takav predstavlja živu legendu i monument tehničke kulture. Zaslužio je svoje mesto u nekom svetskom muzeju remek dela razvoja poljoprivredne mehanizacije pored Grey Fergy-a(arhetip IMT-a 533), John Deere-ovog prvog čeličnog pluga(koji je zamenio tučane)...
 
e kad takvu blokadu ugradis na tvoj 820 onda ces imati blokadu

Ma meni blokada ni netreba pitao sam onako.. Na moj 820 nikad nije pritisnuta a na ostalim traktorima par puta...

- - - - - - - - - -

za te tvoje potrebe ja nebi kupovao ni t40 ni mtz52.ciro


Ma treba mi jos jedan traktor definitivno samo se dvoumimo idalje izmedju nekih traktora.. Videcemo na leto kako stojimo sa ::novac:: mozda uopste ni ne bude kupovine... ::sramota::
 
Ima na svaki klip grejac,ako nafta nije smrznuta na bilo koji minus pali bez problema.Nema direktno ubrizgavanje u klip,ima pretkomore u glavi.Od T40 bolji u svakom slucaju,bar je to moje misljenje.Vodi se kao 52ks medjutim u praksi je to puno vise konja.

MTZ 50 i 52 imaju oba po 60 konjskih snaga. I pored toga potezna sila im je veća od svih jugoslovenskih varijanti šezdesetokonjaša. Ta oznaka 50 ili 52 znači samo razliku između duple vuče ili samo zadnje vuče.

LTZ T-40 može biti od 39 i od 50 ks u zavisnosti od toga koji je motor ugrađen(D-39 ili D-144), a bez obzira na to da li ima prednju vuču ili ne. Obe varijante motora ugrađivane su u modele i sa duplom vučom i sa samo zadnjom. Onda naši ljudi kad nalete na onaj sa motorom D-144 kažu: "Auuu, ovaj je strefljen". Potezna moć mu je takođe u rangu jugoslovenskih šezdesetokonjaša.
 
Znam ja sta znaci 50 i 52 i uopste ih znam u prste,a takodje znam i sta taj traktor moze da povuce jer imam jednu 52ku.
T40 slabo poznajem,skoro nikako.
 
Jeste da su ih godine sustigle ali ti traktori se mogu naci za 2000 evra i uz malo ulaganja mogu da se koriste jos godina....
 
I dobro je što je tako .Nemogu svi odmah da kupe nešto skupo i dobro ,a želeli bi da se bave poljoprivredom.Za naftu ,seme herbicid mora da bude ali za traktor od 80000 e. nemora odma a nemora ni nikada....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh