Koji traktor kupiti ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
BAs tako i ja mislim kupicu i jedan T-40 pa ce da zaradimo valjda kasnije za nesto bolje... Ali trenutno izbor pada na njega jer je naj jeftijiji a ume da potegne i da radi poslove koje mu planiram.. Pa jedne godine usluzno da secem silazu sa njim pa ja cu da budem zadovoljan posle cu da mu radim motor i tako.. :ppozdrav:
A T-40 mozes naci 80 i neko godiste a 52 oko 1970..

Kod T-40 se meni lično sviđa njegova izvedba duplog kvačila. To su dve potpuno odvojene papučice sa leve strane. Jedna odvaja rad motora od menjača, a druga od kardana. Možeš normalno da zaustaviš kretanje, a da berač nastavi da radi, da proguta zaguš, a ostavljena ti je opet mogućnost i na kratko da isključiš rad kardana ne remeteći kretanje traktora recimo kad okrećeš dok prskaš.

Bitno je da nađeš dobar traktor u klasi koja ti treba, a sad da li T-40 ili MTZ 50/52 to već zavisi od konkretnih primeraka koje nađeš u ponudi. U tim godinama i za te novce važnije je u kakvom je stanju nego koji je generalno bolji po nekim fabričkim karakteristikama.
 
Al dobro, imas osnovu bar od njih, nisi krenuo od nule..

Pa daleko od toga da sam krenuo od nule.. Moji su kupovali masine (bili u inostranstvu) a radili su 5-6h i ja sam krenuo da radim sam vise 35-40h sa osnovnim i dobrom masinama... Ja sam kupio Belarusa,Claas,Zmaj,i jos mnogo prikljucnih masina.. Stare prodao uglavnom i kupovao bolje.. Ja od malena radim poljoprivredu i nema vece srece za mene,dok sam bio u srednjoj skoli za vikend sam radio zemlju i dan i noc da bi stigao na vreme jer preko nedelje stanujem i nema nista od poljoprivrede.. Ali da ne duzim.. Izvinite na :off_topic:.. Sad mi isto tako treba neki traktor koji ce da zasuce rukave.. :osmeh:
 
Jali hvalis t 40 koda je najbolji traktor na svjetu
U njegovoj klasi,jeste...Sto on moze potegnuti,565dw moze samo da sanja,a jaci i novij traktor od njega..sramota...

- - - - - - - - - -

Morat cu rusa da kupim samo radi dizajna..:haha:
Bez uvrede.

Moze,dogovoreno...a,ja da prebacim na 577 prenos od rusa...:haha:
Cupao lik sa 577dw dunju 20 min i odustao,dodje t40,doduse sa svim tegovima,a 577 je imao samo prednje,malo se pomuci,i izcupa je..Msm sramota taj cuveni imt,toliko jaci,savrsen,idila od traktora,da ga obruka t40..;) sramota
 
Kolko otprilike mogu da izdrze radnih sati do generalne strani traktori tipa,masey,john deere,clas,belaras i td. ako se odrzavaju kako treba?
 
Mogu jako mnogo. Evo ovaj npr. ima više od 15.500 sati

http://www.pik.ba/artikal/5400279/john-deere-2040/#pitanja

Jes da je sredjen maksimalno al bar mu sate nije vracao. Pazi, mogu da naprave jako mnogo sati ako ih kupis nove. Ako kupis polovan, tu je pitanje kako je bivsi vlasnik odrzavao traktor i kako i za šta ga je koristio. Nije isto 5000 sati u medjurednoj obradi i transportu ili 5000 sati u šumi.
 
U njegovoj klasi,jeste...Sto on moze potegnuti,565dw moze samo da sanja,a jaci i novij traktor od njega..sramota...

- - - - - - - - - -



Moze,dogovoreno...a,ja da prebacim na 577 prenos od rusa...:haha:
Cupao lik sa 577dw dunju 20 min i odustao,dodje t40,doduse sa svim tegovima,a 577 je imao samo prednje,malo se pomuci,i izcupa je..Msm sramota taj cuveni imt,toliko jaci,savrsen,idila od traktora,da ga obruka t40..;) sramota
kod mene u selu čupao lik sa guseničarom BNT 75 lipu prečnika 50 cm i nije mogao i dođe čovek sa t-40 i iščupa ga bez po muke i kad je već tu iščupa još jedan grm star 100god a prečnika oko metar u panju, e tu je prokliznulo 2-3 krampona i izvali ga kao truo zub...čudo od traktora....
dobra ti je ideja da prebaciš menjač od rusa na 577 opšte je poznato koliko su ti menjači izdržljivi,pogotovu spore brzine...a delovi za remont su malte ne džaba
 
kod mene u selu čupao lik sa guseničarom BNT 75 lipu prečnika 50 cm i nije mogao i dođe čovek sa t-40 i iščupa ga bez po muke i kad je već tu iščupa još jedan grm star 100god a prečnika oko metar u panju, e tu je prokliznulo 2-3 krampona i izvali ga kao truo zub...čudo od traktora....
dobra ti je ideja da prebaciš menjač od rusa na 577 opšte je poznato koliko su ti menjači izdržljivi,pogotovu spore brzine...a delovi za remont su malte ne džaba
Pa znas kako,mene bas boli za poljoprivredu,ja nju radim iz hobija...Ali u t40 sam se zaljubio,kada sam video sta sve moze da povuce,i gde sve da prodje...Ali posto si bas neverni toma potrudicu se jos jednom da ubedim druga koji ima 577 da ih potkacimo da se nadvlacimo...
 
U njegovoj klasi,jeste...Sto on moze potegnuti,565dw moze samo da sanja,a jaci i novij traktor od njega..sramota...

- - - - - - - - - -



Moze,dogovoreno...a,ja da prebacim na 577 prenos od rusa...:haha:
Cupao lik sa 577dw dunju 20 min i odustao,dodje t40,doduse sa svim tegovima,a 577 je imao samo prednje,malo se pomuci,i izcupa je..Msm sramota taj cuveni imt,toliko jaci,savrsen,idila od traktora,da ga obruka t40..;) sramota

Vas problem što niste šoferi...:haha:
 
Pa znas kako,mene bas boli za poljoprivredu,ja nju radim iz hobija...Ali u t40 sam se zaljubio,kada sam video sta sve moze da povuce,i gde sve da prodje...Ali posto si bas neverni toma potrudicu se jos jednom da ubedim druga koji ima 577 da ih potkacimo da se nadvlacimo...

Druze nadji neki lepsi hobi.

Gde to vi imate toliko tesku zemlju(Osim pored V.Morave) da 558 ne moze da ore?
Sve ostalo isto kao i kod nas, kod nas 558 nosi leskovacki lemind plug ore do gredelja u brdskoj zemlji.
Imamo i tesku zemlju dolina reke Jasenice, zemlja crna smolnica teska za oranje u toj njivi T-40 potrosi 40l D2 po hektaru i to kad se potrevi da moze da se ore. To sto ti pricas da ti trosi 25l u teskoj zemlji od ta posla nema nista, mislim moze 25l u hektar ali neka laka brdska zemlja.

Tvoja ljubav prema T-40 je OK ali ne mozes da potcenjujes neke mnogo bolje masine a da uzdizes neki poluproizvod...
Sta ti mislis prijatelju dal bi neko bio lud da daje 7-8000 evra za 577 kad za te pare moze da kupi 3 komada T-40 u perfektnom stanju i da mu ostane kusur???
 
Druze nadji neki lepsi hobi.

Gde to vi imate toliko tesku zemlju(Osim pored V.Morave) da 558 ne moze da ore?
Sve ostalo isto kao i kod nas, kod nas 558 nosi leskovacki lemind plug ore do gredelja u brdskoj zemlji.
Imamo i tesku zemlju dolina reke Jasenice, zemlja crna smolnica teska za oranje u toj njivi T-40 potrosi 40l D2 po hektaru i to kad se potrevi da moze da se ore. To sto ti pricas da ti trosi 25l u teskoj zemlji od ta posla nema nista, mislim moze 25l u hektar ali neka laka brdska zemlja.

Tvoja ljubav prema T-40 je OK ali ne mozes da potcenjujes neke mnogo bolje masine a da uzdizes neki poluproizvod...
Sta ti mislis prijatelju dal bi neko bio lud da daje 7-8000 evra za 577 kad za te pare moze da kupi 3 komada T-40 u perfektnom stanju i da mu ostane kusur???
Najlaksa zemlja kod nas je pored morave,tu rakovica nosi 3x12,a nije najteza kako ti kazes...A,ti si verovatno iz vodica,a ne iz palanke???577,ima jaci motor,za pojedine stvari mu je to prednost,a u vucnoj sili su nijanse u pitanju izmedju njega i t40....I bolje je kupiti 3xt40 sa njima mozes obradjivati 100hektara zemlje,a 577 o 100hektara moze da sanja,to je precenjen traktor..po tebi bre ispade 558 jaci od t40..:haha: Ja sam napisao da t40 trosi u prosecnom oranju 20-25l a ne u teskom...ima i gde ce t40 potrositi 60l po hektaru,ali tu 558 moze da sanja da ore...

- - - - - - - - - -

Najlaksa zemlja kod nas je pored morave,tu rakovica nosi 3x12,a nije najteza kako ti kazes...A,ti si verovatno iz vodica,a ne iz palanke???577,ima jaci motor,za pojedine stvari mu je to prednost,a u vucnoj sili su nijanse u pitanju izmedju njega i t40....I bolje je kupiti 3xt40 sa njima mozes obradjivati 100hektara zemlje,a 577 o 100hektara moze da sanja,to je precenjen traktor..po tebi bre ispade 558 jaci od t40..:haha: Ja sam napisao da t40 trosi u prosecnom oranju 20-25l a ne u teskom...ima i gde ce t40 potrositi 60l po hektaru,ali tu 558 moze da sanja da ore...
\
Svi ruski proizvodi imaju malu cenu,ali veliku izdrzljivost..primer : lada ti kosta 300e,a zastava 128 500-600,a ta ista lada ce nadziveti 2 zastave 128...Oni nisu obracali paznju na lepotu,vec na izdrzljivost i snagu..
 
Zato ti toliko i volis T-40, zato sto si hobi poljoprivrednik, ma pomalo prckas sa njim.... Ako su toliko dobri, i pritom jeftini, sto je se onda IMT kupovao vise od T-40....
 
Zato ti toliko i volis T-40, zato sto si hobi poljoprivrednik, ma pomalo prckas sa njim.... Ako su toliko dobri, i pritom jeftini, sto je se onda IMT kupovao vise od T-40....
Zato sto su komplikovani,i ljudi ne znaju iskoristiti pola njihovih funkcija,i zbog takvih predrasuda koji donose ljudi koji nisu radili sa njim,npr ti..i naravno da ce ljudi izbegavati takav traktor i kupovati ono najjednostavnije,provereno..imt...

- - - - - - - - - -

Zato ti toliko i volis T-40, zato sto si hobi poljoprivrednik, ma pomalo prckas sa njim.... Ako su toliko dobri, i pritom jeftini, sto je se onda IMT kupovao vise od T-40....
Pogledaj kako se t40 drzi i naspram mnogo jacih traktora...

http://www.youtube.com/watch?v=M1_2_nsgkiM
http://www.youtube.com/watch?v=UwUyTHJZ50g
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh