Koji traktor kupiti ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nije nov traktor,al mislim da je prva liga.
Ili neki Massey Ferguson , npr. MF 5450

- - - - - - - - - -

 
Na pitanje Sta je trenutno najpovoljnije za kupovinu od novih traktora dao sam neke opcije.
Postoje razliciti kupci i za nekog je nesto "povoljno" a za drugog je isto to "nepovoljno".
Pojasni nam malo kolega Farmer ll do koje cene otprilike bi isao,mislim,sta je za tebe povoljno.pa ces lakse dobiti odgovre.
 
Mozda sam ostao nedorecen, trebao sam malo jasnije, no zurba...
Mislio sam na nove traktore nesto skuplje (ili u tom cenovnom rangu)sa mtz 1221 ili yto 1304 ?
 
Voleo bi i ja nesto zapadno, al se pribojavam polovnog traktora, a novo, kako ono kazu, ne dadu komsije
Vrlo je moguce da ce izbor pasti na 1221, no jos ce se traziti informacije.
 
Za te pare što trebaš dati za nov 1221 ili yto1304 se može kupiti opasan zapadni traktor(polovan).I ja bih trebao nešto kupiti i takođe sam u velikoj dilemi šta,gde i kako.
-Nov je nov i tu priče nema.Bilo da je rus ili kinez pun je kompresije i ima tu konjažu koju treba(ako ne i više).Ne mora se dati suv keš već i neki kredit gde dolazi i povraćaj PDV-a koji je ipak 1/5 cene što nikako nije zanemarljivo.Ali ipak to su traktori bez nekih finesa vrlo bitnih po vozača i sa nekim manama koje znaju dosta da zadaju problema.
-Polovan je polovan i možeš ga jeba.. Od koga god da ga kupiš i odakle god da ga kupiš ipak je mačka u džaku.Malo je ljudi koji prodaju dobru mašinu,a još manje njih koji će ti reći istinu šta kojoj fali ili je mana.Da ne pričam o novo komponovanim uvoznicima koji poturaju rbine sa zapada kao dobre traktore.Na tim klasiranim i markiranim traktorima šta god da crkne ako se treba odraditi kvalitetno papreno košta i tu druge priče ja ne prihvatam.E sad da su za vozača bolji sigurno jesu,da su izdržljiviji od rusa i kineza sigurno jesu,da će se pre selo okretati za JD starim 10god nego novim kinezom sigurno jeste ali.....
ni sam nisam pametan.
 
Pa verujem ja u to ali ipak kada sednem u JD od 160ks starog 7-8 godina osećaj je fantastičan.
 
Koji nov traktor oko 50ks je naj jeftiniji i najpovoljniji kupiti na kredit?
I koje banke daju najpovoljnije kredite?

Ja bih ti preporucio Fotona od 50 ks... Kosta 12 500 e... sa kabinom je, prednja vuca, ima dosta dobru garanciju, ja mislim da je 1000 radnih sati... Ja sam hteo da ga uzmem na sajmu, pa sam nasao Rakovicu dosta povoljnu i uzeo nju. toliko od mene.
 
Jeste, skuplja je... Ali je prvi sledeci po ceni. Ne znam za Zetora, ali mislim da je jos skuplji... Case, JD, i ostali su tek posebna prica
 
Ima ih dva u mom kraju, veoma moćne mašine, vrlo udobni za rad, snage napretek, sa potrošnjom su relativno zadovoljni mada nijedan vlasnik nema adekvatne priključke. H488 je inače identičan sa nekim SAME i Lamborghini traktorima ali ne znam tačno kojim (znam za Lamborghini 874-90), ima SAME motor, evo njegove karakteristike

http://www.imlmotori.it/htmlimlmot/...striale/raffreddati ad acqua/1000.4WT-WTG.pdf




Dijelova u BiH može da se nadje ali su cijene povisoke kako sam čuo, za Srbiju ne znam, trebaš vidjeti ko je generalni zastupnik za SDF traktore pa se raspitati.




kako im se kreću cene kod vas? ovaj ima i utovarnu kašiku a cena za ovog ovde je oko 14.000 eura?
 
Ovaj traktor se prodaje posto nije doneo vlasniku srece,iz tog razloga konstatujem jer potkovica je okrenuta na dole.Treba otvor potkovice da je naprama gore da bi sreca ulazila a ne ovako kao na traktoru:haha:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh