Koji traktor kupiti ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
1. Rusa zbog dv
2.Zetor npr 5911
3.ursus c-360
tako bih ja,za toliko para.
 
Rusa bih odmah izbacio,jednostavno ih nema u mom kraju.Ja sam nesto razmisljao c-335,UNIVERSAl 445,IMT 542.Zetor 59-45 mi je bas zanimljiv,pre par meseci bio neki na oglasima za nesto vise od 4000e,ali ne znam dali to nesto vredi.Znaci najbitnije da je traktor izdrzljiv i pouzdan,jos ako malo trosi...I naravno da mi se uklapa cena.
 
Pa da,ali jednostavno nikad nisam ni video Rusa,nemam nikakvu predstavu o njemu.Kad se pokvari ko da ga popravlja,ako je nepoznanica.Kod mene u sumama obicno koriste c-360,IMT 560 i sto kaze moj kum "ljudi placu za 558".
Drug koji ima c-335 bas ga hvali,on ga koristi za sumu i kaze da je odlican traktorcic.Lepo vuce,okretan,malo trosi,a jos su jeftini.
 
Ne postoji prostiji traktor za remont od rusa,pogotovo 52,82 sve otvoreno radis na licu mesta.
 
Suma nije za 542,potezak mu je volan,a i ume da pukne poluosovina kad cimas da izvuces drvo,za transport moze,brz je,al da se cima po sumi ne moze::lose::,imam ga i vise s njim ne ulazim u sumu bas zbog toga,vec uzimam od komsije rusa koji sto kaze Vojvodjanin kad svi stanu,on i dalje radi.
 
Store duplak mi se bas svidja,samo cujem da imaju problema sa menjacima.Skoro je jedan kod mene otiso za 4500e,ali pre neki dan ga opet vidoh kod starog vlasnika,valjda nije bio dobar pa mu ga kupac vratio.A i malo mi je to skupo,ne uklapa mi se cena.
Sto se 542 tice,tezak volan je najmanji problem,ko cesto radi u sumi ojaca misice,uzilavi se,ogugla.
A sta mislite o Torpedo traktorima?Konkretno 48-06 ili 45-06,vazdusar,dobar motor,mala potrosnja,jedino ne znam dali moze da izdrzi rad u sumi,mislim teske poslove.
 
Aco kupite Univerzala 445.Izuzetno mali potrošač,okretan,ne kvari se često,jeftino održavanje a traktor kao traktor nije skup.
 
ako mislis da kupis traktor za sumu moj ti je savet da uzmes duplaka i sa rucnim ukljucivanjem vuce,ako ces da radis bas dosta dana u godini u sumi, uzmi traktor preko 60 ks ,ja sam imao obicnu rakovicu 65 a sada mi je duplak i znam koja je razlika,a ako ces manje raditi onda uzmi univerzala 445 dv.I ja sam cuo od jednog lika iz susednog sela koji ima storea da je imao vise puta problem samo sa menjacem ostalo je sve ok
 
Trenutno imam Tomo Vinkovic 523 i planiram da ga zadrzim i dalje.Zato mi nesto pade Torpedo na pamet.Sa Tomicom sam izvuko i prodao sigurno 400 kubika drva,ako ne i vise,ali sve je to teska zajebancija.Nije on za te stvari.
Universal 445 novi tip mi je jako interesantan,jel zna neko koliko je tezak i za koje pare moze da se kupi dobar primerak?
@zlatiboraccc-traktor mi treba za nekih 300-350 kubika godisnje,nekih 5-6 meseci.Koliko ti radis sa Rakovicom?
 
Kum ima storca on je imao problema sa 404 negdje mu uzobalu sjebao mjenjac vukao cisternu pa je njega prodao i kupio 504 kaze da je on dosta jaci a od kvarova nije imao nista a radi sa njim bas dosta.
 
Za šumu isključivo traktor sa prednjom vučom, najviše zbog sopstvene bezbjednosti! Preporučujem Belarus MTZ 52 ili LTZ T40, mada bih prednost uvijek dao MTZ jer je ipak prostiji za korištenje i servisiranje, snage ima napretek, može da podnese "silovanje" kakvom se traktori u šumi izlažu, dijelovi prejeftini u odnosu na druge traktore...prijatelj iz Ugljevika za šumu je koristio MTZ 52 i LTZ T40 i MTZ se daleko bolje pokazao, jednostavno sposobniji traktor. Ruske mašine u mom kraju uopšte nisu česte pa je održavanje ipak prosto, traktor kao i svaki drugi, kupi dio kad nešto otkaže i zamijeni, potrebno je samo nešto alata i volje.
 
Ma sta ga znam,MTZ i LTZ mi nekako deluju nezgrapni.Nije kod mene ravnica,vec brdsko planinski predeo,krsevi i kozje staze tako da se tu oni ne bi snasli.Vise sam za neki manji,nizi traktor,da ne moram za svaku sumu da probijam put.
Recimo Store duplak mi se cini odlican traktor,ali me cena zeza.
 
Aco ja radim sa rakovicom bas dosta ,tebi onda ne treba veci traktor od storea 404 ili univerzala 445 dv ako radis oko 300 kubika,prednja vuca samo na rucno ukljucivanje moj ti je savet,nikada ne bih uzeo traktor za moja brda sa automatskom prednjom vucom
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh