Koji traktor kupiti ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ako moze jedan savet drugari..kupio bih neki traktor jacine oko 120 ks.E sad dali kupiti novog rusa ili kupiti polovnu masinu iz uvoza dobro ocuvanu????
Ako ste za ovo drugo,znate li nekog ko prodaje dobru polovnu mehanizaciju??
 
@dragan69,realno novo je novo koliko god polovno bilo dobro ocuvano uvek ce biti polovno ali dzep najvise diktira celu stvar-narodski receno ne jedi vise nego sto mozes da progutas-i uvek ce biti komentara za polovne pa i nove ovaj ima bolje ovo onaj ono cela stvar je individualna ti najbolje znas sta ti odgovara jedino ako se dvoumis oko dva konkretna modela pa onda pogledaj prednosti i mane istih ovako moj glas je da uzmes novu masinu samo ako uslovi::novac:: dozvoljavaju,srecno sa kupovinom:cao:
 
Za novo se nema para,najbolji je novi traktor to svako od nas zna pa bolo koje marke da je,dvoumio sam se oko belorusa 820 zetora u klasi od 80 ks i ursusa u istoj klasi.I odlučio sam se za belorusa 820 polovnog .
 
Evo i ja da se nadovezem na ovu temu ...Upravu si sto kazes da je novo, novo, al nije kao sto se pre pravilo...Uzeo sam bio 539 Nov 2005 god...nisam ga ni pustio u oranje vozio ga, i trosio mi je ulje...sto znaci da nema vise danas kvaliteta u domacoj proizvodnji...A sto se tice Belorusa i njih su uzeli nasi da prave u NS, tako da ne znam kako su se oni pokazali...
 
Koliko vidim ni Belorusi nisu što su nekad bili. Jedan komšija na 820 posle 3 god radi generalku, neka mehanička greška, pritisak pokazivao uredno a motor zaribao, a drugi opet komšija kupio nov 1025 pre dva meseca, evo danas ga je došlepao sa njive. Servis bio i posle par sati on je opet išao ali ne bi trebalo kod novog traktora da se takve stvari dešavaju.
 
Mi kasmo uzeli imt 539 2002 drugi dan je pomjeso ulje i gorivo i od tada do dan danas je zamjenita vodena pumpa par brava za paljenje i jedna baterija, i remen mi nekidan puce ima oko 2000 rh mada prvi 3 godine nije pravio vise od 200 rh, bas sam zadovoljan sa njim zavisi sve kako se potrefi rodjak je uzeo imt 560 88 i vise je u kvaru nego sto se vozi a ima oko 1500 rh.
 
Pozdrav forumasi.
Planiram da kupim traktor koji bi najvise koristio za sumu,a slabije za oranje,prevoz sena,i tako neke poslove.
Dao bi oko 3000 do 3500e,mozda i 4000e kad bi naso bas dobar,ocuvan primerak.Problem je sto imam slabo iskustva sa traktorima,vozio sam jednom 542,malo sedeo cisto da vidim kako je na 539,c-335 i c-360 i to je to.Znaci traktor mi treba za sumu,da nosi vitlo,da izvlaci drva...Sta bi ste mi vi preporucili,al da vredi?
 
Kod mene u sumu se koriste ursusi c-335 ili imt 539 najvise a ima po neki koriste i imt 560,imt 558.....ja mislim da je najbolji c-335 zato sto malo trosi i okretan je...pozdrav
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh