Koji traktor koristite?

Zbog cega mu stavljas tegove. Isti je kao moj, samo ja nemam kabinu

Ne propinje se on bas tako, jedino kad ga cimnes na kvacilu.
Tegove sam stavio zbog boljeg rasporeda tezine u setvospremacu 2,9 i tanjiraci posto sam stavio tegove na nju.
A tegovi nisu losi ni u oranju dosta bolje vuce plug (provereno), za dvoredi berac i transport nisu potrebni...
Stavi i ti pa ces videti razliku...
 
Pa nece u ravnici ali u mojim predjelima oce i te kako, vecia traktora bez prednje vuce nose kod nas tegove MF od 48 ks nosi 6 tegova od 577 da bi komotno radio po brdu!!
 
Stralle
Jedino zbog oranja, mada nisam nikada probao

Mitar88
Kod nas se ne koriste jednoosovinke, jedino prikolice za stajnjak kada vucemo, mada ni one nisu problem
 
E pa zato i niste upoznati toliko sa propinjanjem kao mi u brdu jednosovinke propinju ne samoi 560 vec i mnoge druge traktore !! Samo stavi tegove i ako ne vozis jednosovinke bolje ce ti biti bice jaci tezine nikada na odmet a bolje bi bilo prricati o ovoeme u drugim temama ipak napravismo :off_topic: :off_topic: :off_topic: :ppozdrav::ppozdrav::ppozdrav::ppozdrav::ppozdrav::ppozdrav:
 
Evo nov sam na ovom forum, pa ču da vam predstavim što vozim kod kuče.
Fendt Farmer 308 LSA
18883776

stroji-foto_16781389_17399206_18044915.jpg


i Fendt 280P
fendt-280p-foto_16781389_17465389_18883773.jpg

18030098
 
Volim ih, to je istina. Traktori su odlični, imam ih več duže vrijeme i jako sam zadovoljan sa njima. Na kvare se i nisu veliki potrošači. A cijena je takva kakva je. Koliko platiš, toliko i dobiješ.
 
Koliko taksnih fendti v Sloveniji, kot nove in rabljene ce jih je mogoce najti v trgovinah. Kako stojijo z rezervnimi deli za njh.
 
peto1 nisam te baš najbolje razumio, ali mislim da znam što želiš. Nema baš mnogo ovakvih fendtova, kao štu su ova dva, jer su vrlo traženi i brzo se pokupe. A cijena im je od 17 pa i do 22 tisuča eura(vrlo skupo). A za rezervne dijelove imamo samo jednu ozbilniju tvrtku što se time bavi, a prodaje i nove traktore. Evo in njihove web stranice.
http://www.interexport.si/kmetijstvo/index.php
 
Bas lepo sto se nekvare , dobro nisi napisao da ni gorivo ne trose
Dovoljno je znati da najmanji ima rezervoar od 125 l !ja vozim dva kom IMT 539 (ne u isto vreme ) jedan je sa kabinom jedan bez 94 i 95 g i mislim tj slazem se sa onom Brena je brena a dva put je dvaput! Za moje potrebe nema ih boljih jer i u mom selu 99% su fercike zasto pa probali su ljudi svasta i videli da jos uvek vazi U rukama Mandusica Vuka svaka puska je ubojita!Ova je bar jeftina tj lakse je odrzavati!E sad sigurno je da sve zavsi koliko imas zemlje kakva je itd ali seljaku kao sto sam ja nekako uz ten najbolje stoji ferdza!
 
Ne znam gdje si ti dobio podatak da najmanji ima razervoar od 125 l, ali u maloga ne ide više od 60 l, a u velikog negdje oko 80-85l. A mogu ti i reči, da veči (308 LSA) troši manje nego MF3050 ili Zetor 7245. To znam iz iskustva, jer smo imali i jednog i drugug.
 
Moja greska nesto sam gledao ali sad sam proverio 76 l je !Ali cini mi se opet bez provere da u tvoj 308 stane cela bacva !Moj fercika ne trosi nista kad je na klocnama!E sad ni potrosnja nije toliko bitna jer na kraju krajeva bitan je ucinak pa moze ispasti da onaj koji srce naftu ustvari trosi manje!
 
Novajlija sam i ja,a moj vozni park je : Rakovica 65 2003.sa 1200 rc,IMT 539 1991 sa 7000 rc,i IMR Zadrugar-Landina iz 1965.sa ko zna koliko radnih casova :ppozdrav:
 
Rakovica 65 1988 godiste, Belarus 2015 decembar 2010... za rakovicu ne znam koliko je radnih sati posto smo menjali sat jedno 5 puta ,a ruja trenutno 156.
 
Nazad
Vrh