Koji traktor koristite?

Jedan jedini neprevazidjeni
Torpedo 7506 :)
 
@Lala iz Banata dobro ti uspije vozit Rakovica i Silokombajn i prikolicu kod nas kada siliraju jedan traktor silira a jedan pored njega ide sa prikolicom!
 
evo i moje masine :p

p2020110.jpg
p2020109.jpg
p2020108.jpg
p2020106.jpg
 
Dado 94;
Lepe i dobre mašine, svaka čast.
Koje širine ti je čardak za kukuruz koji se vidi na slici? Imam u planu da pravim sličan objekat za mehanizaciju u kombinaciji sa čardakom sa strane, pa me zanima koja je širina optimalna da ne bi došlo do propadanja kukuruza?
 
Za obradu 55h zemlje koristim imt 539(kosenje,prsacenje,grabulja,prolecna setva),imr 65(setvospremac,prskanje,baliranje,sejanje psenice,siliranje) i imt 5170(plug i tanjiraca)
Treba mi jos jedan od 100 do 110 konja da se prihvati setvospremaca, manje tanjirace i vece prikolice...nadam se da ce uskoro i on postati deo moje garaze:) naravno ako povecavam posed...::traktor::
 
Ovo su moji traktori 560 1982 god. 4300 r/h, i 539 nesto oko 6500 r/h, za mojih 14,5 ha dovoljno. Izvlacio sam stajnjak, pa je palo pranje i onda poziranje, pa ko velim...
...
9hkv9j.jpg

67ozgw.jpg

307xoh4.jpg

2uxwmsk.jpg
 
Koristim rakovicu 65n i IMT 533 ,a slika ce biti kad deca zavrse sa skolom pa me obuce da postavljam
 
Ja koristim LTZ t 40 sa duplom vucom.Imao sam ferdzu 533 dobar i zgodan traktorcic ali mi je ipak trebao veci traktor.U svakom slucaju uzecu opt manji traktor ili vladimirca ili opet ferbusona nekog loseg pa da ga uradim kako valja.Evo danasnje inovacije na belku
ws8i2h.jpg

21obgo.jpg

123o7ib.jpg
 
Pa da se ne propinje zbog tesih prikljucaka a ako zivi u brdovitom predjelu nema sta da trazi bez tegova kada vozi 5 - 6 tona u jednoosovinci uz veliko brdo ima se propinje ko jarac imao sam iskustvo sa 5.5 tona zemlje i 560 novi tip propinjo se uzbrdo ko jarac jedva sam ga smirivo i vise niakada nisam vozoio toliko tereta sa njim a 560 je bionovi tip od komsije!
 
Nazad
Vrh