Koje sorte soje sejete ?

Bio juče u Šančevima nemaju Tijumfa ni zrno.
 
Ko zna možda i ima klijavost taj,samo energija klijavosti će igrati veliku ulogu isto.Najbolje da odneseš na institut da ti provere to sve,jel posle će ti dolaziti kupci u po noći da im vratiš pare.:ppozdrav:
 
Ne verujem ja u tu klijavost. Ove godine nema tu klijavost ni seme koje prodaje institut a njihova dorada je sigruno vrhunska.
 
Dorada jeste vrhunska ali nezna da izbira klijavo.Sve zavisi gde im bila posejana semenska soja.Ja sam jedan deo video u Srbobranskom ataru na Pionir,nije izgledala loše soja dok je bila na nogama.Odokativno su imali prinos 2000 kg/kj sigurno.:ppozdrav:
 
Ljudi u najboljim godinama skoro da nema soja klijavost od 95% o cemu pricamo! A kamoli ove god!
Test koji sam napravio:
-Od 100 zrna Trijumfa 81 su nikla. Seme od proslogodisnjeg roda od 2050 kg/kj
-Balkan od 10 zrna 8 nikla. Takodje proslogodisnji rod od 2020 kg/kj. (Balkan moram testirati jos jedan put sa 100 zrna)
 
Ovo je već prihvatljivo, što se tiče tačnosti oko klijavosti.
A koliko je od tih klijalih zrna isteralo biljku, a koliko samo počelo sa klijanjem i tu stalo?
 
Obecane slike.
20130323144246.jpg

Ova semena su krenula a nisu uspela da isteraju biljku. Ostale su ovakve a pravi uzrok neznam! Njih je bilo oko 20% Trijumfa!

20130323144151.jpg

Ostala 80% semena su odlicne klijavosti i stvarala odlican koren!

20130323144216.jpg
 
Forumasi ima li ko da proda Tijumfa od prosle godine,da je negde blize N.Sadu zbog transporta. Nisam nabavio nigde na vreme pa mozda bolje tako da kupim od nekoga za nekih 9 jutara bi mitrebalo pozdrav.
 
Nazad
Vrh