Koje sorte soje sejete ?

zašto niko ne tuži Monsanto da je tim njihovim patentom pokvario neku drugu intelektualnu svojinu stvaranu generacijama tokom hiljada godina selekcije na prirodan način...
Zato sto niko drugi nema tim od stotinak advokata kojima je posao samo da tuze i svu lovu od tuzbi uzimaju za sebe..............
 
Pa može država to da uradi, npr. u ovom slučaju Brazil. Ili da se udruže hiljade prizvođača, pa umesto da plaćaju Monsantu neka plate advokatima...
 
Namam nikakvog iskustva sa sojom,tako da bih vas zamolio da mi kazete koju[dali je ima uopste]vrstu da sadim posle dizanja jecma.
 
Koje hibride sejete ove godine?
Ja cu syngentu kukuruz Heliko i suncokret Armoni.
Dali je neko imao iskustva sa njima?
 
Do sad sam sejao samo Balkan. Prosle godine probao sam Trijumf na nekoliko kj i pokazao se prinosnijim. Ove godine sve Trijumf stim da dajem sansu na 2 kj jos jednom Balkanu.
 
ЗПхибрида семена соје ове године неће бити у продаји због прошлогодишње суше и лоше клијавости семена, тако су мени одговорили из зп-а.
 
Balkan vec 9 godina svoje seme.planiram trijumf da probam posto ga toliko falite
 
gledam sad na sajtu ns semena sorte soje i nema viktorije ,jel izbacena ili sta vec?hvala
 
sejem balkan vec godinama, imam sad viska 800kg selektirane soje za prodaju ,cena 80din/kg
kome treba nek se javi pp
 
godinama sejem balkan i triumf,imam semena dovoljno za ovu setvu,a za viktoriju sam cuo ali je nisma probao
 
Viktorija prva grupa zrenja, veliki potencijal rodnosti ali i traži dobru zemlju i vremenske uslove, zrno srednje krupnoće, iskreno ja sam zadovoljniji sa savom.Verovatno je viktorija otkupila celokupnu proizvodnju pa će se menjati u paritetu u zadrugama.
 
godinama sejem balkan i triumf,imam semena dovoljno za ovu setvu,a za viktoriju sam cuo ali je nisma probao

Ja sam samo prosle god. imao nesto posejano Trijumfa i pokazao se bolje od Balkana! Kazes da vec godinama sejes i Trijumf, predpostavljam da sejes ovu sortu od njenog pojavljivanja na trzistu, a to je samo 3 ili 4 god. sve u svemu kako se pokazao kod tebe 2011 u kisnoj godini kad uporedjujes ove dve sorte?
 
odlicno,u prvoj klasi zemljista je rodio bolje od balkana, a balkan ima manu sto kad sazreva brzo pucaju mahune i tu odmah ima gubitaka, dok ova druga sorta moze da sazre do 100posto i ne pucaju mahune
 
odlicno,u prvoj klasi zemljista je rodio bolje od balkana, a balkan ima manu sto kad sazreva brzo pucaju mahune i tu odmah ima gubitaka, dok ova druga sorta moze da sazre do 100posto i ne pucaju mahune

To za mahune znam! Imas pravo da ne pucajau na Trijumfu. Ne mozes se setiti bas u toj kisnoj 2011 god. za koliko je prinos bio veci? (Jbg, ja zapeo za prinos, to me zanima):osmeh:
 
Pozdrav svima, može li mi neko reći gde da nabavim seme Tijumfa ili Rubina.
 
Mislim da Rubina nema vise. Bar sam tako cuo u emisiji:"Vise od otkosa" prosle nedelje. Uvek je najbolje zvati Rimeske sanceve i one njihove distributere sto imas na flaerima. Oni ce te najbolje uputiti. Konkretno za Becej je zaduzen Sinisa Jakovljev, a broj telefona je: 064/820-57-55
 
  • Like
Reagovanja: pop
Nazad
Vrh