Koje sorte soje sejete ?

Ovo levo ti je fantast iz 2015. a desno Sava. Jedna njiva sve isto rađeno... Na kraju Prinos je bio veći za nekih 150-200 kg po jutru za fantast.
slike.php
[/URL][/IMG]
 
Standardno, Trijumf 85% povrsina i Fantast 15%. U susnoj god. kao sto je bila prosla Trijumf u nasim krajevima je bio u vrhu sa prinosom. Fantast u mom slucaju je bio dobar, ne bolji od Trijumfa, na dobroj parceli, ali je polegao od kraja do kraja ko da si valjkom presao preko, dok Trijumf nije uopste polegao (na istoj parceli). Jako je tesko bilo za vrsenje. Nekih 25 cm od zemlje bez mahuna, vislji od Trijumfa, dosta duze zeleniji. Maksimus (kod mene) je uzasno prosao, Viktorija, njiva do moje sa Mapom i folijarno prskana 600 kg manje od mog Trijumfa koji nije imao ni gram djubriva a Balkan je skroz pukao u 90% slucajeva!
 
Peet tu zavisi kad je koja bila u kojoj fazi. Nabrojao si nekoliko grupa zrenja sorti i pride da li si sve sejao u isti dan-dva. Gledao sam sad zimi brdo ogleda soje, bukvalno svaka soja je slicna prinosu vrhunskom samo treba da dobije kisu u pravom trenutku. Zato cu podeliti rizik na 2-3 grupe zrenja. Sama sorta u pojedinacnoj grupi zrenja nijanse su u pitanju, ali je cinjenica da Galeb od Selsem kao i Fanatast u 2 grupi su vodece prinosom. Od NS u prvoj grupi zrenja Apolo je bio dobar, ali lokalno iskoce i Sava, Maximus. Kad bi znali kada ce padati kisa bilo bi lako:haha:

Niko da se javi sa iskustvom sa Apolom vs Sava, Maximus?
 
Niko koga znam nije sejao apolo,ali zato je maximus kod mene opravdao ocekivanja, cak i prebacio po pitanju roda. Otvaranje mahuna je minimalno ali bas, tako da ce kod mene i ove godine biti u plodoredu.

Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk
 
Kod mene sve Sava...Razlog jedina njiva što je ličila na soju prošle godine bila pod Savom.:ppozdrav:
 
I mene sava nije nikada izneverila, ali isto tako 2014 ogled na 8kj gde je Sava, Maximus i Galeb posejan bio. Pobedio Galeb, pa Maximus pa Sava. Sve ista grupa zrenja. Nepostoji seme koje je naj, zavisi kako se zalome kockice. Sava mi se dopada sto ne otvara maune, a i sto prvi sprat mauna se pokupi skroz. Kod mene lane 2400kg po kj. Pokisla za Sv Iliju dooobro i kasnija setva.
 
Toliko je i maximus kod mene dao,prosek je bio 2370 kg po kj

Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk
 
Mi smo kisli pocetkom avgusta sa 30-40-50-60l kako gde... Nismo mi nista pametniji samo smo pokisli. Stapar - Brestovac - Gracac pa do Odzaka - Ratkova.
 
I ova njiva je pokisla dva puta više od ostalih...Da je Maximus ili Vojvođanka bila tu,ostavilo bi se to seme.:ppozdrav:
 
"Ništa bez save" što bi tamo neki reko:osmeh:, Bojčetiću probaj apola, ja njega polako uvodim u proizvodnju, neće sava večno ići.
 
Dvoumim se i ja između Fantasta, Save a malo gledam i Zitu,Vendy mi ima dosta vlage,tu je i Laura,sludio sam se.Što kaže Bojčetić,sve su one solidne,pitanje je samo kišice.Menjao sam ovih godina semena i nikao da ulovim dobar prinos.Poslednji put bilo dobro pre 4-5 godina.Valda je takva zemlja u Mačvi.Da sam se tako namenjao žena kao semena soje,zvali bi me ženskaroš.Prošle bio Galeb,pa Maksimus,pa Gorštak,Balkan,Vojvođanka...
 
Meni Sava rodila dobro kad god sam je sejao, ali nekako mislim da cu pored nje ubaciti Apolo. Bice verovatno Galeb i Apolo, a Sava neka odmara jednu godinu.
 
Ove godine spremna Angela i Sava, prosle godine imao Galinu... nije se bas pokazala (nije ni pokisla na vreme da budem iskren)
 
Nazad
Vrh