Koje djubrivo i u kojoj kolicini koristite u kukuruzu?

Ja mogu da posvedocim za osoku od koka nosilja, covek vuce svake godine oko 30 tona na hektar, bez upotrebe mesanog djubriva ostvaruje prinose 5-6 tona psenice, kukuruza oko 8 po hektaru i preko zavisi naravno i od padavina, kada je normalna godina sa padavinama ima te prinose lagano, sto je za nas kraj odlicno.
I sve to bez ikakve analize zemljista.

Poslato sa RKY-LX1 pomoću Tapatoka
 
Kod nas u selu se 1kg dobrog govedjeg stajnjaka plaća oko 1din

Izvoženje kempericama u koje stane oko 6-7000 kg košta 5500din po prikolici
 
Nego, bacio sam malo kokošijeg stajnjaka, ali je pun piljevine. Nešto ne mislim da je piljevina dobra u ratarstvu, kiseli zemljište, koliko sam čuo. Jel zna neko nešto više o đubrenju stajnjakom pomešanim sa piljevinom?

Sent from my M2101K7BNY using Tapatalk
Kod nas su čak i zabranili piljevinu za stelju u uzgoju peradi baš zato jer loše utjeće na zemlju, koristi se sjeckana slama, ili ništa.
Doduše, mi smo godinama đubrili takvim gnojem prije te zabrane, ali dugoročno to nije dobro.
Zatim sam prešao na čisti kokošji gnoj, e kakvi su to prinosi bili...
 
Ja koliko vidim kod komšije koji zasad borovnice od 3 ha on svake godine oko njih rastura neku mešavinu krupne piljevine ali tu ima i kore. I sve je od borovine, smrče, jele i tog drveća. Baš zbog toga što to daje kasnije neku kiselost zemljištu koja je potrebna borovnici. E sad nisam čuo kakva je piljevina od npr hrasta bukve jasena graba i tog ostalog drveća.
Inače bih voleo da mogu negde u mojoj okolini da nađem dobrog zgorelog goveđeg stajnjaka i rasturim po mojim parcelama. Ali je problem što ga nema. I gde ga ima ostavljaju ljudi za svoje parcele. Tako je kad je stočni fond uništen totalno.
Inače stalno radim i analize.
 
Ja bacam AN predsetveno za kukuruz i za suncokret. Kod Suncokreta do 100kg po lancu a za kukuruz 200kg po lancu.
 
Nazad
Vrh