Koje djubrivo i u kojoj kolicini koristite u kukuruzu?

@Matić nikakve padavine, hvala lijepa, uvijek sam najviše zaradio a najmanje radio u sušnim godinama.
 
Naravno da na nekim njivama MOŽE da se ne đubri, a na nekim njivama NE SME da se đubri veštačkim đubrivima. To se utvrđuje analizom zemljišta.
 
Анализирано све али пара нема за вештак,ако се разумемо...има доста стручњака на форуму тако да нам знања не мањка.
 
Ove godine sa 100 kg mešanog i 100 kg Uree prinos je bio kao nikada do sada, sreća je u padavinama kojih je bilo na nekim mestima i previše.E sad na parcelama koje su u vlasništvu ili dugogodišnjim zakupima moglo bi da prođe bez jesenjeg ali na novim zakupima gde je rudareno godinama i menjani zakupci nema zezanja pa kako god mi bilo.
 
Može da se ne baca osnovno đubrivo, nije problem dok se ne iscrpi zemljište. Kupovao sam zemlju posle arendiranja jednog ovde prisutnog člana, P i K manje od 5, na svakoj njivi. Treba 10 godina bacati duplo ili troduplo da se vrati u normalu zemlja. Zemlja je ograničen resurs, neko to mora platiti kad-tad.
 
Može da se ne baca osnovno đubrivo, nije problem dok se ne iscrpi zemljište. Kupovao sam zemlju posle arendiranja jednog ovde prisutnog člana, P i K manje od 5, na svakoj njivi. Treba 10 godina bacati duplo ili troduplo da se vrati u normalu zemlja. Zemlja je ograničen resurs, neko to mora platiti kad-tad.
Управо сам на то мислио у мом посту.
 
Jel baca neko ovo GEO 2 đubrivo?
Slazem se sa clanom koji je napisao da je samo dobro izreklamiran...u mom selu su ga koristili povrtari i povratna informacija mu ne ide u prilog...takodje ostala peletirana djubriva raznoraznih uvoznika ne daju rezultate koji bi opravdali cenu od oko 500 evra/tona! Prodavci istih preporucuju od 300-1000 kg/ha...zavisno od gajene kulture i tipa zemljista...
 
Nazad
Vrh