Kembridž-valjak

Nisi ti mene razumeo,okrece se sa sve osovinom ali ako naidje na otpor,zaglavi dzomba,blokirace taj disk i gura dok ne sabije ili samelje,ostali se okrecu nomalno.
Neznam sta mislis pod rame diska ali kako se oslanja uzani i gde se vozi ima na 4-toj slici onog linka od livnice sto sam okacio.
 
Piše "... okreće se svaki segmenat za sebe..." ali dobro, na kraju smo se sporazumeli
Ma rame sam napisao misleći na taj istureni deo od segmenta koji ide na osovinu, e na njemu ide nazubljeni segmenat koji se vrti, ali da na četvrtoj slici je bilo to o čemu pričam. Segmenti koji su na osovini, se stežu do panja, dok se ovi nazubljeni voze na onom fiksnom segmentu.

Jel ima negde na otpadu cevi fi 500-600mm? Da je neko naišao.
 
Kakvi su Ferokop kembridz valjci ? Da li bi njihov od 3m mogao 539 da vuce ili bi morao veci traktor
 
Можда некоме и устреба: од човека који је овог пролећа направио себи ваљак, чујем да га је један пар сегмената ваљка, онај назубљени и онај.... који није назубљен, у некој ливници у околини Зрењанина, коштао 33 евра.
 
Можда некоме и устреба: од човека који је овог пролећа направио себи ваљак, чујем да га је један пар сегмената ваљка, онај назубљени и онај.... који није назубљен, у некој ливници у околини Зрењанина, коштао 33 евра.
Jel znas mozda koji precnik segmenata je u pitanju?
 
E, 'ај' да ти то јавим касније, јер свеједно треба човеку да однесем фотке оних ваљака за сецкање стабљика, јер му иду на живце стабљике сунцокрета које не може да уситни по вољи, па хоће да се до'вати посла. Питам и за пречник и за осовину и за UCP лежај и за место порекла.
____________

Допуна инфомације: пречник је 360 мм, осовина 50 мм (обезбедио тај што их излива, тј. тај који је те сегменте продао човеку), заједно са UCP лежајевима. Један детаљ кога ми је човек пренео, је да су ови које је купио у Степи Степановићу, за неколико килограма тежи од неких из Зрењанина и то на конто, да кажем, ширине главчине сегмета кроз коју пролази осовина. На овим које је купио, она је већа од оне на зрењанинским сегментима, па је већа и зона контакта са осовином и следствано мање је хабање и оптерећење.
 
Poslednja izmena:
Imate i na KP nekog iz Mladenovca, 1 kg = 1.2 eur. Lije razne modele i velicine.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Da li ti kembridz valjci fi 360 mogu da pomognu u razbijanju pokorice na prolece i koliko?
Do sada sam koristio vucni valjak fi 450 koji je to odlicno odradjivao, naravno lakse bi mi bilo da radim sa nosenim?ali ako nije ucinak isti , ne vredi mi
 
Jeli kako zagrnulo seme sto je ostalo na povrsini,i jesi koristio zagrtace ili si bez njih radio?
Zagrnulo je u onim brazdicama gde su diskovi otvorili brazdu, upalo seme ali nije zatrpano. Ovo u tragu nije moglo da zagrne jer je tvrdo ali ih je sabilo u zemlju u dobrom procentu, mislim da će biti dobro nicanje. Nisam koristio zagrtače u posejanom, samo u oranju.
 
Ne znam da li će poređenje biti pravo. ali čisto kao neki orjentir, nošeni Majevica kembridž valjak od 3m ima kombinaciju glatki valjak 360mm i nazubljeni 450mm i za njega se preporučuje snaga traktora od 67ks
Znam do sam video ali mislim da moze ima jaku hidrauliku mene to zanima nosenje za u njivu to ima da vozi samo tako

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Jel bi mogao torpedo 4506 da nosi kembridz od 3m na rasklapanje sa segmentima 360mm ?
Ja radim sa kembridzom 3m noseni , segmenti fi 450 sa torpedom 48 . Jedino sto sam poluge dignuo na gornjim bolcnovima tako da kad se ide u transport , pustim do kraja poluge a valjak bude u vazduhu , inace ako se nosi na hidraulici pregrijava se pumpa .
 
A kako ga spustas u njivu nije mi jasno

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Ja radim sa kembridzom 3m noseni , segmenti fi 450 sa torpedom 48 . Jedino sto sam poluge dignuo na gornjim bolcnovima tako da kad se ide u transport , pustim do kraja poluge a valjak bude u vazduhu , inace ako se nosi na hidraulici pregrijava se pumpa .
Sa segmentima fi 360 ima oko 750kg i to moze da nosi,ti si stavio od fi450 i sigurno ga bilo oko 900kg sto je vec tesko za njega a i kako spustas u njivu kad si poluge podigao gore skroz?

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh