Kembridž-valjak

Bolje je fiksna,samo mora da se iznivelise kada se spusti u njivi,topling mora biti labav,da ne zateze ili gura.
To kod onog prvog sto si okacio,zato je na drugoj slici na lancima slobodan zadnji deo.
 
Nece,ok su.
Ja sam uzimao f510mm kod coveka u Mladenovcu,lije sve precnike i spoljne i unutarnje raznih modela,kao i one uzane,cistace ili ti nabijace...
 
Livnica Dedic,Mladenovac,placa se po kili,na sajtu kup-prod imaju i cene.
I da,kome treba par komada jeftinije je da ode po njih,tesko je pa kurirska udara po usima.
Da li ovi segmenti treba da se obradjuju dodadno ili su spremni za ugradnju?
Kako se ovi segmenti sa manjom rupom učvršćuju na osovini jer pretpostavljam rupa nije pasent pa tu ima lufta?
 
Spremni su za ugradnju,radi se na meru,normalno kazes koji precnik spolja i osovine.
Ne treba da bude pasent i ne ucvrscuju se da se ne okrecu,svaki segment se okrece za sebe plus osovina.Ucvrscuje se na krajevima,da ne setaju levo-desno po osovini.
 
Nisi u pravu Nikola
Osovina se okreće zajedno sa ovim glatkim segmentima, i moraju uvek biti pasent, dotegnuti na krajevi, ukoliko nisu, počinju da landaraju i okrecu se po osovini. Žive samo ovi nazubljeni segmenti, koji nalezu na rame od onog glatkog dela.
 
Spremni su za ugradnju,radi se na meru,normalno kazes koji precnik spolja i osovine.
Ne treba da bude pasent i ne ucvrscuju se da se ne okrecu,svaki segment se okrece za sebe plus osovina.Ucvrscuje se na krajevima,da ne setaju levo-desno po osovini.
Ok. Hvala.
Da li bi bio neki problem da se, zbog uštede, u širini zadnjih točkova ne postave segmenti? Na snimcima na youtube-u se vidi da zadnji točkovi ostave dublji trag nego sam valjak.
 
Okrecu se i po osovini,da se ne okrecu bio bi obican valjak.
Tanki nalezu na srce sireg segmenta.

Ostave trag tockovi na nekom laksem valjku i gde je jako mekano,na profi valjku toga nema,jedino treba traktor od 100ks+ i prednja vuca,ponegde zatreba.
 
Kod mene se ne okrecu, ukoliko primetim da se okreću, moraju se dotegnuti matice na krajevima osovine.
Kakav je to profi valjak kad mora 100ks +? Dal bo, amazone, he va, sve mozes vuci I sa traktorom od 80-90ks, zahvata do 6m bez problema.
 
Ja se razmišljam da pravim 2.3 m i da ga vuku IMT 542 ili Rakovica 65. Kod ovog lika iz Mladenovca kod segmenta od 450mm jedan par je širok 100mm i težak je 26kg. Cena za par je 31 euro. Treba mi znači 23 para što dodje oko 700 eura, plus osovina oko 100 eura, kućišta sa lezajevima oko 30 eura i ram oko 100 eura. Ukupno oko 1000 eura. Što je puno za nekog ko obrađuje 10 ha.
 
Ako se dobro sećam bilo je na polovnim automobilima za 500-800e gotov kembridž
----------
Proverio.... Ima, al..... Ipak će biti bolje da sam praviš.
 
Poslednja izmena:
Ja se razmišljam da pravim 2.3 m i da ga vuku IMT 542 ili Rakovica 65. Kod ovog lika iz Mladenovca kod segmenta od 450mm jedan par je širok 100mm i težak je 26kg. Cena za par je 31 euro. Treba mi znači 23 para što dodje oko 700 eura, plus osovina oko 100 eura, kućišta sa lezajevima oko 30 eura i ram oko 100 eura. Ukupno oko 1000 eura. Što je puno za nekog ko obrađuje 10 ha.
Naravno da je puno, posebno sto tebi taj valjak treba 2 sata godisnje.Probaj da nadjes nekog pa zajedno kupite valjak.Bar za tako nesto ne bi trebalo da bude problema kad ce ko koristiti...
 
Znaci neokrecu se?A sto je onda iz segmenata?Sta se desi kada naidje na dzombu?
Manji traktor hoce da se ukopava pa brlja,ako je mali uspon i stane.
Profi?Quivogne kao pravi predstavnik kako treba da bude napravljen valjak.
 
Ako se segmnat okreće po osovini, sama osovina može biti i fixna, u tom slučaju? Možda je kod brenda Quivogne takav sistem, kod ostalih što sam gledao a i kod mene, osovina se okreće zajedno sa ravnim segmentima, dok oni što žive se oslanjaju na "rame" od tog glatkog dela, i vrte oko njega. Ukoliko bi se svaki segment okretao po osovini, vrlo brzo bi se rupe na segmentima ojele, posto je to odlivak.
Zašto je iz delova? Pa kako bih stavio različiti tip nazubljenog segmenta izmedju svakog fixnog tj. ravnog? Odmah u livnici? A i lakše se menja ukoliko jedan segmenat pukne.
Razbija dzombu svakako, čim predje preko nje
 
Nazad
Vrh