Kazan za pečenje rakije

dali neko moze da postavi sliku ili crtez cilindra(u tabarki) kako izgleda iznutra
 
Evo slike aparata za destilaciju

2hwtmo.jpg


2dqu93q.jpg
 
hvala.deluje jednostavno.staro pravilo sto jednostavnije to bolje.jos jedno pitanje-dali su svi istog promera ili se prave prema kazanu ili tabarci?
 
da budem jos malo dosadan.da neznas kako se izracunava odnos velicine ili zapremine cilindra?dali prema kazanu(moj je 100l.)ili tabarci?
 
Tabarka mora biti srazmerna kazanu,takodje i aparat i lula,sve se racuna prema zapremini kazana
 
Srecno sa izradom,ali nije nimalo jednostavno,svi spojevi moraju biti nepropusni,kalaj mora biti visoke cistoce i sve mora da se perfektno ocisti od necistoca.
 
Vesele mašine :haha: :haha: za proizvodnju dobrog raspoloženja. :cool: :cool:

prezalj kod mene dosta drugačije rešenje spoja dihtovanja kapak - kazan :sta: Stavim crtež kasnije.
 
Da,postoje vise resenja dihtovanja.Moze da bude dihtovanje vodom,dihtovanje mazanjem brasnom i vodom i postoji jos i dihtovanje na kazanima gde je kapak zasrafljen za posudu pa postoje vrata za sipanje komine u kazan i vrata za ispustanje komine.
 
Nisam video do sada da postoji ova tema na forumu, pre dve godine smo kupili bakarni kazan u Malom Iđošu i prezadovoljni smo. Kazan je od 120 l, destilaciju vodimo sporo jer nam je kvalitet rakije jako bitan, imamo prohromski cilindar jer bakar prilikom destilacije ispušta štetne materija, fotografisaću ga danas u "rasklopljenom" stanju pa ću objaviti slike.... :D :ppozdrav:
 
Po cemu si zakljucio da bakar ispusta stetne materije?
Ako je tako onda bi trebalo da ti je i kazan i lula od prohroma.
Ta tvrdnja nije tacna
 
Druže nisam to zaključio ja :nono:, gledao sam studiju evropske unije :D, i jasno se precizira da destilator/cilindar ili retko spirala ne smeju biti od bakra, proverio sam navode kod jednog tatinog prijatelja i saznao da nije dozvoljen izvoz brendiranih domaćih rakija na prostor EU ako kazan ima bakarni destilator, tako da sam sa kazandžijom lako našao zajednički interes ! :D
 
Bakarni kazani imaju jednu vaznu osobinu koju prohrom nema a to je da u procesu pečenja rakije bakar za sebe vezuje cijanovodoničnu kiselinu iz koma i tako smanjuje njen udeo u rakiji.
Voleo bih da mi kazes zbog cega destilator mora biti od prohroma,jer ja tu studiju nisam gledao,a svaki dan se nesto novo nauci. :D
 
Slažem se sa tobom i znam da bakar vezuje za sebe cijanovodoničnu kiselinu HCN, ali zar nije dovoljno bakra u kazanu, kapu, cevi :sta:, zato što se prilikom destilacije kod bakarnih destilatora ispuštaju štetne materije u rakiju.... ::namigivanje::
 
Bas zato mi i nije jasno,jer je sve ostalo od bakra,a samo destilator pravi problem.Interesuje me koje su to stetne materije.
 
E to zaista ne bih znao da ti kažem, ali ako je zabranjen izvoz rakije u EU, zbog toga sigurno nije nešto malo štetno, bar je to moje mišljenje, uglavnom da rezimiram ista je cena bila cilindra bio od bakra ili prohroma, odlučio sam se za prohrom jer sam to sve čuo, a i kazandžija me je posavetovao i mislim da se nisam pokajao, a i inžinjer Miša mi je posle rekao da sam napravio pravu stvar..... :D
p.s. ne mogu da uhvatim ćaleta da mi pošalje slike, čim ih dobijem objaviću na forumu ::namigivanje::
 
Konačno sam uhvatio vremena da slikam moju veselu mašinu :D. Izvinjavam se svim članovima zbog slika, nisam mogao da pomeram sve da bi slike bile bolje i da bi se sve videlo, kada počne sezona pečenja biće još slika ! :D

2dgtbv7.jpg


t3l.jpg


15qogg8.jpg


34fb0qu.jpg
 
Nazad
Vrh