Kazan za pečenje rakije

Uh ovo mi se svidja! :D Aj ako mozes malo uslikaj iz vise uglova.Ovo prvi put vidim.. :ppozdrav:
 
Ok :D Ovo je stvarno za svaku pohvalu..... :ppozdrav: A jel se sa drvima greje ili plinom.cuo sam da ovo skupi idu na plin... :sta:
 
@codexnox

Ova sprava sjajno izgleda ::svaka cast::. Kada budeš imao vremena pojasni malo način funkcionisanja. Kakve su prednosti u odnosu na obični kazan.
:ppozdrav:
 
marko d je napisao(la):
Cim je 30.000 evra ima nesto sto nijedan nema....... :ppozdrav:

Skup je jer tezi preko 1000kg,a gledajuci samu cijenu sirovine (bakar,inox),dobije se zavidna cifra,a plus izrada svih dijelova tako da se nakupi.
Ali isplati se,jer stvarno su ga prekrasno napravili,i bakar je vrlo kvalitetan,inox također.
 
Skupa je ali korisna je. Lako je pretovariti par tona sljiva ali ako slucajno urodi malo vise,onda se isplati.
 
evo slika naprave za prečišćavane rakije tj odvajanje metil alkohola, ovo se stavi na izlaznu cev od tabarke (hladnjaka) i naspe se 1cm nepuno vode alkohol prolazi kroz vodu i tu se prečiščava.
 
Evo par slika od pumpe:


dsc02611f.jpg

dsc02610800x600.jpg

dsc02614800x600.jpg
 
Vidim da kod vas koristite ovaj tip kazna. Kod mene nema ovakvih i mi koristimo ovaj tip. Odnosno one što imaju utvor za uljevanje, izljevanje koma i mješalicu.
2due4hf.jpg

Slika je posuđen s interneta, ali i moj je kazan sličan ovome. Nažalost ove godine voće nije rodilo pa se nema što da peče
 
Radili smo ranije i takve kazane,ali zadnjih 20-ak godina primat su preuzeli ovakvi prevrtaci,bar sto se tice juzno od Beograda.


244zcxi.jpg


A sto se tice voca,ove godine ni ja nisam imao sta da ispecem,ako ti je za utehu ::lose::
 
Nazad
Vrh