Kamionske prikolice u službi poljoprivrede.

Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

Sve u svemu one ce se vrteti pa dokle se vrte a kada se izvrte docice druge i kraj polovne se mogu naci mnogo povoljnije nego za zmajevku balonke
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

Mi smo vukli kamionsku punu vestaka po njivi sa fergusonom cak je i okrecao sa njom,ali je imao gume od 42 jke ;) no ljudi su kod nas i punili gume vodom da jos bolje vuce.
evo malo slika kamionski prikolica ;
2eelfsp.jpg

Post je spojen: [time]1294259670[/time]
_________________________________________________
157itxj.jpg
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

65y9up.jpg

Post je spojen: [time]1294259961[/time]
_________________________________________________
5
MONTOYA je napisao(la):
koji ferguson od 70+ ks
Ja ti ozbiljno kazem a ti sad ne moras verovati ako neces.
Naravno bilo je suvo,uostalom ja nikad ne radim po mokrom sa prikolicama svakako nemam neke extra velike povrsine pa ni nemam potrebu.
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

Igore jeste Ferdza car menju manjim traktorima, ali nije svemocan.
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

Brate mili zasto nikome nista neverujete ljudi nemaju razloga da lazu ja verujem da moze ferdza da povuce punu kamionku zato sam to proverio i video
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

verujem ja da vuče nju 539 jer imam kamionsku i takođe je ponekad vučem sa 539 ali u senu i slami a da naiđem na njivu koja se sprema za setvu i to punom đubriva tu bi i ostala
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

SAKULJAN je napisao(la):
Brate mili zasto nikome nista neverujete ljudi nemaju razloga da lazu ja verujem da moze ferdza da povuce punu kamionku zato sam to proverio i video
...tako je Sakuljan imas :ppozdrav:.....
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

pa ne kazem ja da se vuce po mekoj podlozi msl da je silaza radjena na njivi de je matori okreco sa fergusonom.
Da mi neko prico ni ja nebi verovo,ali ide.
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

Necete sad ni meni vjerovati da sam s 539 bez kabine i bez vode u gumama u 3. sporoj, na strnjaku povukao IMT 5136 i kamionku praznu neku staru dvoosovinku s duplim gumama. naravno, iber gas, spera, i mali je skakao kao nenormalan, ali je vukao...

Brena nije htjela upaliti, pa smo ovako pokusali, no morali smo otkopcati prikolicu i onda sam ju mogao povuci dovoljnom brzinom da kresne...

Taj dan sam polomio kriz na kuki an 5 ili 6 mjesta, znam da sam cjelo popodne ispravljao, vario i pojacavao, samo zato jer sam "Isao probati jel moze"...

Inace se Brena s tom prikolicom igrala, jer je u nju stajalo 9T jecma, a prikolica nije bila kiperasica, nego obicna neka s drvenim stranicama i podom, ali opet, kamionka.
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

Becarina pusta je jednom davno pisao da je sa njegovim 53x mislim da je 533 vukao 2 tehnostrojke pune sa 8t tereta u svakoj za opkladu,na ravnom i betonu-asvaltu,ako ima neko ko se bolje seca ili zna gde je tacno da napisano nek citira.
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

vukao sam i ja moju sa 7.5t kukuruza ali sa tvrdog šljunčenog puta
ali sam jesenas ostao na njivi sa 150 bala šarovine
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

Jesenas i pre mrzle su i MTZ 1025 ostajali sa jednom zmajevkom repe zaglavljeni. Najbitniji su uslovi u kojima se vuce prikolica. To najvise utice na otpor, kao i sirina guma sekundarno.
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

SAKULJAN je napisao(la):
nemas ti pojma bez uvrede to nisu protektirane gume svaki protekt mora da bude obelezen i nemoze da nepoznaje sa strane po rubu da nije protektirana porazgovaraj malo sa ljudima koji se bave tim poslom i sa soferima na kraju krajeva guma je sto posto original mada zabole me za tudje misljenje ja znam da su gume nove i u extra stanju :cao:
ja mozda nemam pojma,al' ti definitvno nemas jer ti je beogradski "deda" napricao,kako je pred prodajom prikolice stavio "glanc" nove gume/pneumatike!

fuck yeah....
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

Nisu gume stavljene pred prodaju on ih je terao jedno vreme mada je to jako malo
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

KishRobert je napisao(la):
druze moj,ako te neko pita,to su ti protektirane gume ::namigivanje::
te gume nisu protektirane ali su malo starije
pise na svakoj gumi datum proizvodnje pa procitaj
sara im je original i trebalo bi da ti potraju jos najmanje 10 god.
pritisak u njima treba da bude min.7,5-max.9.5 bar
imam pomalo iskustva sa kamionima pa mogu pomoci ako pitate :ppozdrav:
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

Goran IHC je napisao(la):
KishRobert je napisao(la):
druze moj,ako te neko pita,to su ti protektirane gume ::namigivanje::
te gume nisu protektirane ali su malo starije
pise na svakoj gumi datum proizvodnje pa procitaj
sara im je original i trebalo bi da ti potraju jos najmanje 10 god.
pritisak u njima treba da bude min.7,5-max.9.5 bar
imam pomalo iskustva sa kamionima pa mogu pomoci ako pitate :ppozdrav:
Mislis da ovo nije svedski protekt , toplo protektiranje
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

nije protekt,imam ih i ja par komada na kamionima sa takvom sarom
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

Ok, koliko onda treba da su napumpane gume(koje nisu nove, naravno) 11.00 R20 ?
 
Nazad
Vrh