Kamionske prikolice u službi poljoprivrede.

Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

vojvodjanska svastara!
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

@DANIEL77 , To što sam te pitao za naopako felne (a sad znam na šta si mislio ) nema nikakve sa drugim dijelom posta ,nisam toliko glup. Samo sam opisao nešto što sam vidio , a da nije neobično nebi ni pisao.Dakle znate li da je moguće da se prikolica kreće naprijed a da se točkovi okreću unazad .
Ko je to vidio zna o čemu govorim (možda vi koji ste izvlačili repu ili nešto drugo po zablaćenom asfaltu. :haha:
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

Kad nešto nije namenjeno radu u poljorpivredi i u tim uslovima dešava se kao na prethodnom snimku.Da kupim kamionku pa da je vučem samo po suvom nema logike.Ne daj Bože da te u žetvi uhvati pljusak negde u ataru.Nećeš daleko sa njom stići. :nono:
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

diklofen je napisao(la):
Kad nešto nije namenjeno radu u poljorpivredi i u tim uslovima dešava se kao na prethodnom snimku.Da kupim kamionku pa da je vučem samo po suvom nema logike.Ne daj Bože da te u žetvi uhvati pljusak negde u ataru.Nećeš daleko sa njom stići. :nono:
Menise to desilo u žetvi bilo je oko 8 t pšenice i jedva smo izašli do puta sa dva MTZ 820, navatalo se blata na gume i kad sam izašao na put blato je ipadalo dobrih 200 m. :ppozdrav:
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

Ja sa mojom nemam takvih problema,ustvari imao sam jesenas u repi ali tek kada su padale jake kise kada je bilo mnogo blata i to samo zato sto sam morao jako sporo da idem tokom tovarenja repe sa levatorom. u kampanji repe 2009g isto je bilo blata ali manje nego jesenas i vukao sam repu bez problema to ce vam potvrditi i nas clam mica967 koji je bio prisutan i takodje vukao repu. Za nju je potreban jak i tezak traktor.nemozes kamionsku prikolicu zakaciti za traktor od 80-90ks pa i 100ks i da je vuces po blatu :nono: a sa 150-160ks mozes da je vuces i po blatu,to znam iz licnog iskustva.nikada nisam razmisljao o tome da me u zetvi uhvati kisa i da necu uspeti izaci na asvaltirani put.
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

TReba malo i iskustva u radu sa kamionskim prikolicama, nije to zmajevka pa da je teraš di oćeš. Od kada radimo sa njima, samo smo jednom imali problema sa blatom(i to prve godine, mora da se plati škola ). Od tada uvek pravimo redosled skidanja useva tako da se sve dalje njive rade prve, i to po lepom vremenu, a ove bliže i nuz asfalt ostavljamo za kasnije, kad krenu kiše. Nikada ne kipujemo u njivi(repu ne radimo), i uvek stoje na putu. Najpraktičnije su po meni za suncokret, koji je lak i kabast, pa nema opasnosti za gume, a treba ti dosta ambalaže. :cao:
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

mica967 je napisao(la):
diklofen je napisao(la):
Kad nešto nije namenjeno radu u poljorpivredi i u tim uslovima dešava se kao na prethodnom snimku.Da kupim kamionku pa da je vučem samo po suvom nema logike.Ne daj Bože da te u žetvi uhvati pljusak negde u ataru.Nećeš daleko sa njom stići. :nono:
Menise to desilo u žetvi bilo je oko 8 t pšenice i jedva smo izašli do puta sa dva MTZ 820, navatalo se blata na gume i kad sam izašao na put blato je ipadalo dobrih 200 m. :ppozdrav:
Jel imala duple tockove
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

Pa većina kamionskih prikolica ne ide u trag točkova od traktora i to stvara veliki proble.Neki dan sam vozio iza jedne kamionke kuju je vukao Torpedo 90.Njegovi su se točkovi videli po celoj širini unutar točkova od prikolice.
Ne kažem da nisu mnogo jeftiniji izbor nego osmotonke i vagonke,kojima je prenabudžena cena,ali ako ja treba da štelujem košenje njiva zbog prikolica je... posao.
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

Kupite kiperice kamionke, imaju UZI trap od sanducarki, i skoro prate trag traktora :cao:
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

Ja na mojoj prikolici imam duple tockove,ali je vucem sa volvom i tacno izmedju duplih tockova mi ide trag tockova od traktora.pa kad ljudima nemozes da objasnis da kamionska prikolica nije za traktor ispod 120ks ni po lepom vremenu a kamoli po losim uslovima.Ali kod nas sve moze,pa je vuku i sa imt 560 pa kada se nesto desi ili se zaglave onda im je kriva prikolica,a u stvari sami su krivi.zato kupi prikolicu koju mozes da vuces ,a ne imas traktor od 90ks i kupis kamionsku prikolicu i onda nemozes da je vuces,sta ce ti onda takva prikolica.za mene je to bespotrebno bacanje ::novac::
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

Mozes da je vuces i sa rusom,ali da onaj ko ga vozi zna sta vuce,inace ljudi gledaju da natovare sto vise u njih zamisli gosa 5500 kg i jos 15000 kg u njoj i covek oce da je vuce sa 560 sa donjom poteznicom. i nimu je jasno zasto nemoze da krene i ukopa se da smo je jedva izvadili sa 180+90 ks.sa rusom mozes ladno da vuces prikolice koje imaju sa svojom tezinom i tezinom tereta neprelazie 13000 kg po blatu. a na tvrdo ja vucem dve 2.7 t
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

Imam Itasovu kipericu i MF 3645 145ks , ali ipak kad je vlažno i natovarim 10t kukuruza ne skrećem naglo i ne milim po njivi nego gas. problem su i dupli točkovi i velika težina (oko 5500 kg prazna) .
Svi znamo da to nije idealno ali u manje više solidnom stanju (4 gume dobre 4 loše) plaćena je 1300e , prava traktorska prikolica te nosivosti (npr tehnostroj tandemka ) košta ,.. ne smijem ni da pomislim.
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

zike je napisao(la):
Ja sa mojom nemam takvih problema,ustvari imao sam jesenas u repi ali tek kada su padale jake kise kada je bilo mnogo blata i to samo zato sto sam morao jako sporo da idem tokom tovarenja repe sa levatorom. u kampanji repe 2009g isto je bilo blata ali manje nego jesenas i vukao sam repu bez problema to ce vam potvrditi i nas clam mica967 koji je bio prisutan i takodje vukao repu. Za nju je potreban jak i tezak traktor.nemozes kamionsku prikolicu zakaciti za traktor od 80-90ks pa i 100ks i da je vuces po blatu :nono: a sa 150-160ks mozes da je vuces i po blatu,to znam iz licnog iskustva.nikada nisam razmisljao o tome da me u zetvi uhvati kisa i da necu uspeti izaci na asvaltirani put.
Lako je tebi kad imašVolvo aja MTZ-820 prikolica Goša kiperka i još dupli točkovi. :cao:
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

mico ajde se menjamo dam ti prikolicu 6t kiperku za tu tvoju kamionku :haha:
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

Neće da mi atestiraju Goricu jer ta fabrika nije pravila traktorske prikolice! :sta: :sta: :sta: :sta:
A atest na ručni rad može.
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

Farmer II je napisao(la):
Kupite kiperice kamionke, imaju UZI trap od sanducarki, i skoro prate trag traktora :cao:
sve kamionske prikolice imaju skoro isti raspon tockova
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

Kod nas prolazi (bar je prolazilo do prije 2-3 godine jer je kolega napravio tako) to da kamionsku prikolicu samo ofarbas i uklonis joj gabaritna svjetla, prepravis rinfuz otvaranje ako nemas i da se atestirati kao rucni rad, iako je kaminonka bila... Znam za vise ovakvih slucajeva...
 
Nazad
Vrh