Kamionske prikolice u službi poljoprivrede.

Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

Ako prikolica ima duple tockove, trilex felne, i pukne jedna guma, da li se ona moze terati i dalje ili ne? Jedan me ubedjivao jesenas da ne moze, jer kad pukne guma na toj felni, mora odma da se menja, da se ne razleti sama felna :sta:
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

245/70/R19 felne one kao za auto,bez obruca sa 10rupa.
Post je spojen: [time]1294244133[/time]
_________________________________________________
2nc0xs3.jpg

2qd95lf.jpg
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

Farmer II je napisao(la):
Ako prikolica ima duple tockove, trilex felne, i pukne jedna guma, da li se ona moze terati i dalje ili ne? Jedan me ubedjivao jesenas da ne moze, jer kad pukne guma na toj felni, mora odma da se menja, da se ne razleti sama felna :sta:
Moze da se tera bez problema. Samo da nije velik teret, tj. da moze da izdrzi guma pored puknute. A to da se razleti felna su gluposti.
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

bojcetic je napisao(la):
Farmer II je napisao(la):
Ako prikolica ima duple tockove, trilex felne, i pukne jedna guma, da li se ona moze terati i dalje ili ne? Jedan me ubedjivao jesenas da ne moze, jer kad pukne guma na toj felni, mora odma da se menja, da se ne razleti sama felna :sta:
Moze da se tera bez problema. Samo da nije velik teret, tj. da moze da izdrzi guma pored puknute. A to da se razleti felna su gluposti.
To sam mu i ja rekao :bravo:, a on kaže da će se to desiti zato što više nema pritiska sa gume na felnu, pa kao nema šta da je drži :sta: . Eh što se nisam opkladio tad za koje :ppozdrav:

NA, meni su na prikolici gume 11.00 R20 , ali nekome su sigurno potrebne ove tvoje , sve više ljudi kupuju kamionske :cao:
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

Farmer II je napisao(la):
Ako prikolica ima duple tockove, trilex felne, i pukne jedna guma, da li se ona moze terati i dalje ili ne? Jedan me ubedjivao jesenas da ne moze, jer kad pukne guma na toj felni, mora odma da se menja, da se ne razleti sama felna :sta:

Puno je veci teret na jednoj felgi na kojoj je zdrava guma i na kojoj je srce izbaceno van centra felge... Imajte na umu sto prije takvu gumu pokrpati ili zamjeniti s rezervnom, jer nije pametno terati pod teretom ako je jedna od dvije uduplane gume pukla. kad su obadvije citave, "ponistavaju" jedna drugu i pomazu jedna drugoj, i bolja je raspodjela tereta, nego kad je samo jedna guma citava.

Covjek ima pravo, ako nastavis terati tako prikolicu, vecom brzinom, dobre su sanse da felga s dobrom gumom ode u "vjecna lovista"
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

Ne
KishRobert je napisao(la):
druze moj,ako te neko pita,to su ti protektirane gume ::namigivanje::
nemas ti pojma bez uvrede to nisu protektirane gume svaki protekt mora da bude obelezen i nemoze da nepoznaje sa strane po rubu da nije protektirana porazgovaraj malo sa ljudima koji se bave tim poslom i sa soferima na kraju krajeva guma je sto posto original mada zabole me za tudje misljenje ja znam da su gume nove i u extra stanju :cao:
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

Nemoj se ljutiti, ali vidio sam dosta protektiranih guma u zivotu i protekt je samo oznacen na gaznom sloju i lako se osmirgla... Kad se guma malo uprlja i prodje par puta kroz blato, to se ne pozna...

Ako si toliko siguran da si dobio za tu cjenu nove original GOOD YEAR gume, provjeri za svaki slucaj tip gume na internetu i usporedi saru koja je na slici i kod tebe, jer se zna desiti da naljepe totalno desetu saru na gumu...

Ja ne mogu sigurno reci je li ili nije protektirana guma, al za cjenu koju si napisao, mislim da nisu...
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

Neljutim se taman posla siguran sam zato sto sam vec proverio i razgovarao sa vulkanizerima par njih koji su mi potvrdili da su gume original a kupio sam je od jednog dede koji je bio vozac dugo godina i sada je u penziji pa je morao da proda prikolicu zbog nekog udesa koji je imao a i da bi mogao da parkira kamion posto on zivi u samom beogradu tako da je drzao kamion i prikolicu na parkingu za automobile na d10 parking mesta pa ga jurila komunalna policija to je cela prica zbog koje je ta prikolica placena 2000e
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

Ljudi i da su protektirane sta ima veze nece je vuci kamionom 100 na sat. Te gume ce ga sluziti u poljoprivredi dozivotno...
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

Kakve sam gume vidjao na granicnom prelazu...profi sleper a one male gume protektirane,a protektirani deo poceo da otpada tj fale delovi sara pa ide,ice ovo jos mnogoje ljet.
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

Tacno ima da traju ko zna dokle rekao mi jedan vulkanizer da ih ja necu poderati
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

@sakuljan
Ove gume su 99% protekt , sto nije problem jer ti neces nikad da pretovarujes prikolicu i da je vozis 70 po vrelom asfaltu po 8 sati dnevno , nije pozeljno da ih vozis meke ::namigivanje::
Protektirane gume izbegavam da stavim na upravljackoj osovini kamiona , nova kamionska guma je od oko 300e pa nagore a ti imas 12 tockova na prikolici koliko sam video .
Ako pukne 1 od par tockova uz oprez se moze nastaviti kretanje , a guma nece spasti sa felne ::namigivanje:: ::namigivanje::
N.A. imas li nesto 22,5 da ponudis 4 u sari za vucnu osovinu
Post je spojen: [time]1294248006[/time]
_________________________________________________
Ovo je hvalitetan protekt , nije onaj jeftin nas domaci
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

Nema 12 guma nego 6 ovo nisu dupli tockovi ovo su balonke 365/80R20 dimenzija gume
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

Ljudi...ja mislim da su ovo ipak nove gume...ej baš nove :zli:
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

Ja mislim da nema druge nego da Sekuljan skida gumu po gumu i na strucnu analizu da se vidi da li su protektirane.:haha: :haha:
 
Odg: KAMIONSKE PRIKOLICE U SLUZBI POLJOPRIVREDE

bojcetic je napisao(la):
Ja mislim da nema druge nego da Sekuljan skida gumu po gumu i na strucnu analizu da se vidi da li su protektirane.:haha: :haha:

Da, to bi ipak bilo najsigurnije rešenje. ::namigivanje::
 
Nazad
Vrh